sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 17074 wyświetleń

Nowy pociąg Ełk - B-stok od 1 IX

Zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych od 1 września 2009r. 

           Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku informuje, że z dniem 1 września 2009r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez spółkę “PKP Przewozy Regionalne” na terenie województwa podlaskiego. Modyfikacja rozkładu jazdy dokonywana jest z myślą o podróżnych, na podstawie sygnałów jakie otrzymuje organizator przewozów, tj. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

          W niedzielę, 6 września przyjedzie do Białegostoku z Ełku nowy pociąg, który będzie kursował tylko w niedziele w relacji Ełk /odj.14:36/ – Białystok /przyj.16:13/. Pociąg ten umożliwi dojazd podróżnym z kierunku Ełku na niedzielny kurs pociągu interREGIO “Żubr” relacji Białystok /odj.16:55/ - Warszawa Zachodnia /przyj.19:54/, który kursuje w piątki i niedziele. Obecnie dojazd z kierunku Ełku na pociąg interREGIO “Żubr” jest tylko w piątki. Dotychczas za przejazd w relacji np. Ełk – Warszawa Zachodnia, jadąc pociągiem osobowym na trasie Ełk – Białystok i dalej z Białegostoku do Warszawy Zachodniej pociągiem pospiesznym, opłata wynosiła 55 zł /bilet normalny/. Korzystając z nowego połączenia do Warszawy, tylko pociągami naszej spółki, opłata za przejazd w tej samej relacji wynosi 33 zł, a więc oszczędza się 22 zł, a na trasie Grajewo – Warszawa Zachodnia – oszczędności wyniosą 20 zł.

Kolejnymi nowinkami będzie pojawienie się szynobusów na trasach, na których wcześniej nie kursowały, tj. Białystok – Szepietowo i Białystok – Ełk. Nowoczesne i tańsze w eksploatacji szynobusy zastąpią niektóre kursy wykonywane na tych trasach elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, zwanymi popularnie EZT. Będą to kursy z Białegostoku do Szepietowa o godz.8:35, powrotny z Szepietowa o godz. 10:25 oraz z Białegostoku do Ełku o godz. 5:26 i powrotny o godz. 7:56 z Ełku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kasach biletowych, punktach informacji oraz pod telefonem nr 194 36.
dyr Elżbieta Załuska - Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku

Komentarze (3)

no i elegancko

Bardzo szkoda , że nie będzie szynobusu na trasie Białystok-Ełk o godz. 17.00 gdzie jeździ bardzo dużo ludzi z pracy tylko rano z Białegostoku gdzie jedzie prawie pusty pociąg.Te elektryczne pociągi to makabra, bardzo niewygodne i głośne.

Szkoda że niema bezpośrednio pociągu GRAJEWO-WARSZAWA

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.