środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 30417 wyświetleń

Nowy blok operacyjny (OIOM)

Już od miesiąca trwają prace budowlane na terenie Szpitala w Grajewie.
 
W czerwcu 2014 r. dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie Grzegorz Dembski oraz członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. "Podniesienie poziomu świadczeń usług medycznych Szpitala Ogólnego w Grajewie poprzez przebudowę i zakup sprzętu i aparatury medycznej".


Projekt grajewskiej placówki zakłada przebudowę budynku. Zostaną wyburzone stare ściany wewnętrzne i instalacje, nastąpi przebudowa istniejących pomieszczeń i bedą utworzone 3 sale operacyjne (zamiast 2 funkcjonujących). Pomieszczenia z nowymi instalacjami i wykończeniem (glazury, terakoty, malowanie) będą zajmowały powierzchnię prawie 360 m 2, w tym oddział intensywnej opieki medycznej - około 210 m2. Dotacja przeznaczona jest również na zakup wyposażenia bloku operacyjnego oraz OIOMu. 7 –milionowa inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 roku, dofinansowanie to 6 mln zł.

Celowość wydatkowania środków w Grajewie motywuje się:
- zwiększeniem dostępu do specjalistycznych świadczeń z zakresu lecznictwa zabiegowego,
- poprawą jakości lecznictwa zabiegowego poprzez doposażenie bloku operacyjnego,
- rozszerzeniem możliwości edukacyjnych studentów i praktykantów,
- podniesieniem gotowości do udzielania świadczeń w sytuacjach zagrożeń nagłych i klęsk żywiołowych,
- ograniczaniem dysproporcji rozwojowych istniejących pomiędzy różnymi regionami województwa podlaskiego, szczególnie zaś dotyczących obszarów wiejskich i małych miast.
Oddział Intensywnej Terapii, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, OIT, OIOM  - jeden z podstawowych oddziałów szpitalnych zajmujący się leczeniem pacjentów w stanie krytycznym.
 
Kadrę tego oddziału stanowią: lekarze -  specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, wysoko wykwalifikowana kadra pielęgniarska, fizjoterapeutyczna i techników oddechowych.
Różni się on tym, od innych oddziałów szpitalnych, że trafiają do niego pacjenci w stanie zazwyczaj ciężkim wymagający ciągłego monitorowania funkcji życiowych i obserwacji oraz wspomagania co najmniej jednego z układów, tj. oddechowego - wentylacja mechaniczna, pokarmowego - żywienie parenteralne, krążenia - sztuczne płuco-serce, podaż dożylna płynów; hemodializy w przypadkach zatruć itp. Prowadzone jest skomplikowane leczenie, np.: przy niewydolności oddechowej, leczenie wspomagające układ krążenia przy niewydolności krążenia, transfuzja krwi przy utracie krwi, dializa przy niewydolności nerek, żywienie sztuczne i żywienie pozajelitowe, leczenie ciężkich zakażeń, np. przy wstrząsie septycznym; monitoring czynności życiowych - między innymi częstości akcji serca, ciśnienia tętniczego, gazometrii, poziom wydychanego dwutlenku węgla w powietrzu wydechowym (kapnometria), glukozy w surowicy krwi, temperatury.

Komentarze (30)

Gratulacje po tylu latach ciekawe kto będzie remont prowadził ??

tak jest a ile k///// dostaną z tego lekarze pewnie polowe a nic sie nie zmieni

Ta wiadomość b. nas wszystkich mieszkańców cieszy-nareszcie szpital grajewski będzie służył pomocą

Nareszcie coś pomyślnego . Oby tak dalej

Dzięki Bogu oraz determinacji Pana Dyrektora,Starosty i zapewne wielu innym osobom,którym drogie jest nasze wspólne dobro,którym jest niewątpliwie nasz Szpital uda się go uratować dla nas a może i dla naszych dzieci oraz wnuków!Zdrowia i błogosławieństwa Bożego a także nadchodzących Wesołych Świąt tym wszystkim,którzy walczą o nasze wspólne dobra aby nie popadły w ruinę lub aby nie zostały zniszczone albo rozszabrowane!!!Szczęść Boże!!!

łoł jakie solary - ale jak u nas tak zimno; czy ktoś mi wytłumaczy jak to działa? czyto dopiero na wiosnęsi eprzyda,czy cały czas takie cos jest uruchomione :)

no nie wiem, nie wiem, tu się pod nóż dać komuś pokroić u nas...oj

Bardzo dobrze że będzie ta modernizacja.Jeszcze żeby tak było kila przychodni specjalistycznych.To wstyd żeby w 23 tysięcznym mieście nie było tylu specjalistów i trzeba jeździć po innych okolicznych szpitalach.

Doliwa w Zarządzie partii to i Marszałek znalazł w końcu pieniądze dla Grajewa.

Jeszcze tylko niekturych lekarzy wyslac na emerytury i szpital w grajewie moze zacznie leczyc i funkcjonowac

vinci - nieżle Cię porabało, śmiech na sali, widac jakie masz rozeznanie. Przejrzałbyś na oczy gdyby takie sprawy sie ujawniało.

A co z zakaznym?

Panie Dyrektorze prosze nie zapomniec o Oddziale Wewnetrznym u p. dr Miłkowskiej.Podłogi,sciany to rozpacz czarna. Od kilkunastu lat nic się tam nie zmieniło.Lezałem dwa dni teraz na tym Oddziale na OIOK-u, sala jak z ubieglego stulecia.Odrapane sciany, podłogi.Panie sprzątaczki dbają bardzo o czystosc.Personel medyczny dba o pacjentów i choc za to nalezy się im pochwała.

Najpierw to powinni pozealniac lekarzy i pielegniarek ,ktorzy nie grzecznie sie zachowuja do pacjetow i ich rodzin a puzniej zajac sie szpitalem,co z tego ze chca kupic nowy sprzed,robic remont jak i to nic nie da,bo w szpitalu pracuja tacy ludzie co daja poszanowania innym

m > dodaj by te zwolnienia nie dotyczyły pracowników oddziału psychiatrycznego no bo gdzie Ty będziesz się leczyć/ła/.

Lekarze-emeryci do domu jest tyle młodych lekarzy mających wspaniałą wiedzę dyrektorze dlaczego blokujesz im drogę i trzymasz ich ich wiedza jest 30 lat do tyłu

.Przez 34 lata OJOM jak i Blok Operacyjny nie były remontowane.W zakresie prac nie wymieniono niektórych zadań inwestycyjnych
niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania w/w oddziałów.Czy zostaną wykonane wymienione prace i zostanie zakupione nowe urządzenia:
-wymiana agregatów sprężonego powietrza wraz z instalacją wyposażoną w filtry wstępnego oczyszczenia powietrza oraz filtry bakteryje
- wymiana pomp próżniowych wraz z instalacją
-wymiana agregatow prądotwórczych zabezpieczających w energię elektryczną wymienione oddziały w przypadku zaniku prądu z sieci miejskiej.
Zyskanie dodatkowych pomieszczeń jak i wyremontowanie ich bez zabezpieczenia technicznego nic nie da...

ABC-tak to prawda że należy zmodernizować wszystkie instalacje niepalnych gazów medycznych wraz z nowymi punktami ich poboru tzn. tlenu, próżni oraz sprężonego powietrza.Zasadne jest także wyposażyć szpital w nowoczesny bezawaryjny agregat prądotwórczy aby w pszyszłości wyeliminować dokonywanie zabiegów i operacji przy latarkach lub świecach.

To chamstwo ciagle krytyka jak jest temat szpitala ale nie tylko jakis idiota zamiast promowac swoje miasto to ciagle krytyka i krytyka albo ten ktos ma zdolowana psychike albo jest strasznym egoista wiec leczcie sie oddzial psychiatryczny jest na miejscu czytajac te brednie jest mi przykro ze sa tacy idioci nawet nie pozdrawiam bo pewnie nie wiedza co to znaczy

anna- o jakich głupotach piszesz i co ci się nie podoba.Co z tego ,że szpital otrzymał nową szatę, dokonano modernizacji budynku i sieci ciepłowniczej ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia.To,że dokonano remontu niektórych oddziałów nie znaczy że jest tak cacy.Internauci wpisują swoje uwagi i mają rację.Wystarczy przejść z SOR do poradni specjalistycznych ( parter) aby zauważyć dysproporcję.Słusznie zauważono brak remontu w oddziele wewnętrznym.(ściany odrapane,sanitariaty i łazienki w opłakanym stanie nie wspominając o posadzkach)Niestety w/g mnie jest to oddział geriatryczny z obsługą medyczną włącznie i wymaga przewietrzenia.Skoro anno nie masz rozeznania nie wysyłają nikogo na oddz.psychiatryczny bo widać,że sama masz rozchwianą równowagę.Nam wszystkim zależy na polepszeniu warunków leczenia niezależnie czy będzie to szpital powiatowy w Grajewie czy innej miejscowošci.Nie sztuka jest odnowić pomieszczenia zapominając przy tym o sprzęcie medycznym lub prawidłowo działającym zapleczem technicznym i medycznym.Widoczny jest ogrom prac włożonych w taki moloch jakim jest szpital w naszym mieście.Chwała za to władzom miasta, dyrekcji i władzom powiatu włącznie.(wskaż mi anno o jakie brednie chodzi)Z takimi problemami i jeszcze większymi borya się większość szpitali w Polsce.

Budynek zawsze mozna zmodernizowac i odnowic . Prosze albo zmienic albo odmienic nawyki personelu sprzatajacego bo nie sluzy to pacjentom , jak i odwiedzjacym, ich spojrzenia , usmieszki a czasami docinki sa nie na miejscu .To szpital a nie jakis bufet , czarne wlosy a rozum blondynki .

Nie opłaca się wkładać w ten szpital żadnej kasy.!! To jest wyrzucanie ich w błoto.

Zmarnowane pieniądze.Kto tu zechce się poddać operacji? Strach. Większość pacjentów szuka pomocy w Ełku albo Białymstoku, gdzie lekarze profesjonalnie z uwagą i szacunkiem podchodzą do pacjentów. Zmiany trzeba zacząć od personelu bo do Leśnej Góry daleko.

ludzie co wy piszecie za głupoty ze zwykłą sraczką jechać do Ełku lub do Białegostoku, szanujcie to co macie a nie obczerniacie ludzi, którzy wam pomagają, czy każdy z was jest tak solidny w pracy

Szpital Szanujemy ale i niech nas pacjentów SZANUJA ! W prywatnej placowce nie ma kumoterstwa i nie ma plotek - pacjent i jego poszanowanie jest dobrem najwyzszym ! Chirurgia jest super odziałem ale prosimy o kulturalnieszy personel najniższego szczebla . Często tam leżę i widzę.

Tu nie maja podejscia do pacjenta to co wyprawiaja to chore.

standardowo stek bzdur wypisali ci ktorzy z pewnoscia do czynienia nie mieli z personelem. ja w szpitalu lezalam nie raz i nie dwa i zlego slowa nie powiem , wrecz przeciwnie! i ciesze się ogromnie ze coraz lepiej się dzieje , oby tak dalej! trzymam kciuki

kiedyś zawsze mówiłam "NIE WAŻNE GDZIE LEŻYSZ, CO MA BYĆ W ŻYCIU TO I TAK SIĘ STANIE - KAŻDY MA SWOJĄ ŚWIECZKĘ KTÓRA KIEDYŚ ZGAŚNIE -ale później jako odwiedzający pacjentów (a miałam do czynienia z kilkoma szpitalami w okolicy) to niestety zmieniłam zdanie, a co do wypowiedzi hanki to solidność w pracy solidnością a lekarze niestety mają taką pracę , że przysięgają za wszelką cenę ratować życie, a nie zawsze to im wychodzi, bo czasami bagatelizują badania i niestety nie wystarczy wyposażyć szpital w nowe technologie ( choć uważam, że to jest duży plus dla szpitala i chwała im za to bo się rozwijają i jak najwięcej takich modernizacji na wszystkich oddziałach) trzeba jeszcze szybko reagować. Do obserwujący - nie ważne czy ktoś jest miły i się uśmiecha (OLU i do M )czy nie, czy to jest personel sprzątający czy pielęgniarki, czy lekarze, czy są nowe kafelki w łazience,czy na oddziele, czy szpital z zewnątrz jest świeżo malowany. Wydaje mi się ważny czas reakcji -hanka - jeżeli czas jest szybszy w Ełku czy Białymstoku to osobiście wolę jechać w tamte strony niż tydzień lub dłużej czekać na diagnozę i się męczyć ze SRACZKĄ lub inną chorobą. Myślę, że też wolałabyś mieć za sobą nadrugi dzień niż się męczyć tydzień lub dwa.

Ej Hanka!Ciekawa jestem,czy byłabyś taka wyrozumiała,gdybyś trafiła w łapy takiego mniej solidnego lekarza?!Miałam ,,przyjemność''być pacjentką prawie wszystkich oddziałów.Nie powiem zdarzają się pielęgniarki i lekarze z prawdziwego zdarzenia,ale są to znikome przypadki.Oddział wewnętrzny-masakra(nic więcej nie napiszę,bo szkoda słów),położniczy-taki sobie,najmilej wspominam Ś.P.Dr.Kotyńskiego.Dziecięcy-super.Zakażny-też ok,jest tak miło,jakby człowiek był na wczasach,wszyscy bardzo mili.A tak na koniec,jeśli znajdzie lekarz będzie miał gdzieś pacjenta to z głupiej sraczki można pożegnać się z tym światem,moja mama leżała na astmę, a Pani z wewnętrznego chciała jej wyciąć jelita.Takich przypadków jest o wiele więcej,czasem włos się jeży,czasem można zsikac się ze śmiechu.Tak to jest z solidnymi lekarzami z Grajewa(powtarzam,są oczywiście wyjątki)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.