Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 19214 wyświetleń

Nowoczesna Stacja Pogotowia


Trwa budowa Stacji Pogotowia Ratunkowego w Grajewie. Obiekt powstaje przy ul. Wojska Polskiego, w sąsiedztwie Komend Powiatowych Policji oraz Straży Pożarnej.


Zarząd Województwa Podlaskiego podczas sierpniowego posiedzenia w br. postanowił przekazać dotację Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży (420 tys. zł). Pieniądze mają pokryć część 2 - milionowej inwestycji w Grajewie. Ma powstać dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 650 m2. Znajdą się w nim m.in. pomieszczenia dla zespołów ratownictwa z częścią socjalną i sanitarną, gabinety lekarskie oraz diagnostyczno - zabiegowy.


fot.:
      - wygląd nowego obiektu - PROJEKT: PPU "ARCHITEKT" Grajewo, ul. Dworna 27a
      - miejsce, w którym powstanie nowy budynek Pogotowia, ul. Wojska Polskiego
      -
obecna siedziba PR w Grajewie, ul. Kolejowa
      - Szpitalny Oddział Ratunkowy,
ul. Konstytucji 3 Maja

      - fot. 9-12 - XI 2013 r.

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (20)

Ciekawe czy bedą mieli oddzielny wyjazd na ul. Wojska Polskiego bo wydaje mi sie ze 3 sluzby z jednego wyjazdu to juz za duzo troszke...

pogotowie bierze rekawiczki z sor

No to Grajewo podupada,wszędzie robią filie
Sądy filie ,policja ...filie ,szkoły ....filie .....oszczędzają na nas jak tylko mogą
Niech nas nie pocieszają 2 milionową inwestycją ,pogotowia u nas nie będzie tak jak do tej pory

dobra ale po co? mamy SOR i chyba wystarczy, lekarzom z oddziału ciężko zejść a co mówić dojechać "taki kawał drogi"

a obok szpitala się nie da ?

Ona chyba upały ci zaszkodziły

A obok szpitala (oczyszczalni ścieków, PECU i zakładu pogrzebowego) będzie basen!!

asdf - w razie stłuczki wszyscy na miejscu ;)

w pogotowiu długo trzeba czekac na lekarza aż zejdzie z oddziału nawet jak sie przyjdzie z chorym dzieckiem a co dopiero tak daleko chyba że posadzą tam z 2 lekarzy i beda siedziec non stop jeden do wypadków a jeden na miejscu

2 miliony za budynek 650 m ???? - tu potrzebne jest CBA

w tej części miasta też mieszkają ludzie,a w chwili obecnej również mają daleko do pogotowia,ale za to będzie wszystko w kupie-policja,karetki i kościółek :)

no a po co komu kolejne pogotowie - budynek. Moim zdaniem trzeba inwestować z szpital, który jest niezbędny w naszej okolicy. A pogotowie powinno znajdować się właśnie przy szpitalu, a nie na drugim końcu miasta. No i na to pieniądze są. panie Dyrektorze pieniądze są na szpital tylko trzeba dobrze poszukać i powalczyć...pozdrawiam

Jeżeli te 2 mln z wyposażeniem to może nie potrzebne CBA :)

tym w bloku na przeciwko (gdzie dagrasso) to trochę współczuć, non stop wycie syren, jak nie strażaki, to policjany teraz pogotowie bedzie wyjeżdżać na sygnałach; a tu nie ma dzień czy noc -pomagać lecą cały czas!
ale taki piękny budynek maja na całypowiat :)

Niech budują. Jak nie wypali pogotowie to będzie można zamienić ten obiekt na izbę wytrzeżwień. Policja zaoszczędzi na kosztach transportu pijaczków do miejsca gdzie powrót do pełnej świadomości po upojeniu alkoholowym drogo kosztuje.

a co ma pogotowie do szpital?

No i mamy tu przykład polskie "gospodarności". Najpierw budowali pogotowie przy szpitalu,a teraz zamkną i wybudują gdzie indziej. Na to oczywiście są pieniądze,bo na leczenie ludzi juz brak funduszy. Może ktoś mi wytłumaczy w czym przeszkadzało pogotowie,które było przy szpitalu??

Gdy powstanie nowy budynek pogotowia w końcu ludzie będą odróżniać, pogotowie (zespoły wyjazdowe) od szpitala (SOR+ izba przyjęć)

"ekonom" - tu chodzi o to że załoga, kartki muszą mieć jakąś bazę; w szpitalu nie są u siebie;
a trzeba gdzieś rzeczy trzymać, sprzęt, a do samochodu zajrzeć, a przygotować do wyjazdu;
a teraz więcej jest tego wszystkiego i karetek sprzętu i zdarzeń pewnie (chodzi o wypadki);
tak mi się wydaje na logikę - czy nie?
niech mnie ktoś oświeci!

do adaś: a co niby mają powiedzieć ludzie mieszkający na wsi, którzy nierzadko do pogotowia mają ponad 20 km? Idąc Twoim tokiem myślenia budynek pogotowia powinien znajdować się w każdej wsi, żeby każdy miał blisko. Na wsiach też mieszkają ludzie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.