wtorek, 28 czerwca 2022

Kraj

Nowe radiowozy

Już dzisiaj do wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych trafią nowe radiowozy. Do każdej z komend miejskich pojadą 3 radiowozy, natomiast komendy powiatowe otrzymają po dwa nowe auta. Dodatkowo jednostki Policji w Łomży, Augustowie, Sokółce i Zambrowie dostaną po jednym samochodzie, którego zakup był współfinansowany przez samorząd lokalny. Są to oznakowane kia ceed wyposażone w 140 konny silnik wysokoprężny. Posiadają 6 poduszek powietrznych oraz systemy bezpieczeństwa jazdy takie jak ABS i ESP. Spełniają również rygorystyczne normy emisji spalin Euro IV. Ta dostawa – w sumie 35  samochodów, które trafiły na Podlasie, to efekt realizacji umowy, którą na początku listopada podpisał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku z dostawcą tej marki pojazdów. Na podstawie umowy Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku ze środków komendy głównej zakupiła na potrzeby 4 komend wojewódzkich (w Białymstoku, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie) 447 radiowozów. Dostawy finalizujące umowę potrwają do końca marca przyszłego roku. Kolejne nowe auta systematycznie będą trafiały do poszczególnych jednostek Policji.

Kilkadziesiąt radiowozów trafi dzisiaj do podlaskich policjantów. W pełni wyposażone i oznakowane auta otrzymają wszystkie komendy miejskie i powiatowe naszego województwa. Jeszcze w tym roku spodziewamy się kolejnych dostawy.

 KWP w Białymstoku

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.