piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11212 wyświetleń

Nowe oświetlenie w parku

Jasno, energooszczędnie, bardziej przyjaźnie - tak będzie można określić przeprowadzoną modernizację oświetlenia w parku miejskim przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie. Magistrat opublikował zapytanie ofertowe dotyczące wykonania remontu oświetlenia. Do 18 listopada br. zainteresowane podmioty mogą składać swoje propozycje.

Wykonawca zlecone zadanie rozpocznie od demontażu 4 słupów żelbetowych i 6 stalowych oraz opraw oświetleniowych. Dotychczasowe, wysłużone lampy zastąpią nowe - dekoracyjne z tworzywa sztucznego lub aluminiowe, każda z oprawą typu LED ze źródłem światła ciepłego o mocy ok. 40 – 50 W. Dodatkowo zapytanie obejmuje montaż puszek i odgałęźników instalacyjnych, tabliczek bezpiecznikowych oraz przewodów w słupach do opraw oświetleniowych. Uruchomienie wyremontowanego oświetlenia parkowego ma odbyć się z wykorzystaniem istniejącego okablowania oraz uzupełnieniem instalacji kablowych w miejscach przepięcia i w miejsce kabli uszkodzonych. Prace powinny zostać ukończone w ciągu miesiąca od rozpoczęcia.
 

Park przy ul. Wojska Polskiego dla wielu mieszkańców jest miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, miejscem do spotkań ze znajomymi lub zabaw dla dzieci. Nowe urządzenia do ćwiczeń, stoły do gier, ławki zmieniły wygląd zieleńca, jednak do zrobienia pozostało jeszcze sporo. O remont prosi ogrodzenie jak i nawierzchnia niektórych alejek. Modernizacja oświetlenia z pewnością wpłynie na komfort i bezpieczeństwo osób tam przebywających.


e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (5)

będzie jasniej lapac pokemony

to fajnie.. a miasto mimo ze ze dało lampy i tak bedzie nadal oszczedzać na swiatle , w kole macieja to samo

nawet ty perwszy bedziesz tam szukal

Ten park to dawny carski, rosyjski cmentarz z okresu przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918. Ciekawe, że był w niezłym stanie mniej więcej do połowy lat pięćdziesiatych, pamietam grobowce, marmurowe pomniki, stalowe ogrodzenia mogił...czyli zachował się przez całą II RP, a potem albo rozkradli, albo legalnie został zlikwidowany, tego nie wiem. No i mamy park.

SUPER tylko co z oświetleniem ulic????? w parku będzie jasno a na osiedlach i ulicach CIEMNOŚĆ WIDZĘ CIEMNOŚĆ

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.