poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 56 komentarzy
  • 15133 wyświetleń

Nowe inwestycje w mieście

Czy będą nowe inwestycje w Grajewie?

 Dnia 19 czerwca 2010 r. z inicjatywy Zarządu Platformy Obywatelskiej RP w Grajewie odbyło się spotkanie Przewodniczącego PO Stanisława Adama Doliwy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jarosławem Dworzańskim i Wicemarszałkiem Jackiem Piorunkiem.
Podstawowym tematem rozmów była kwestia udzielenia wsparcia finansowego przez władze wojewódzkie dla dwóch istotnych inwestycji. Pierwszą z nich jest modernizacja sieci ciepłowniczej. Inwestycja ta pozwoli  w przyszłości zaoszczędzić znaczne kwoty wydawane przez mieszkańców na ogrzewanie. Wstępny koszt szacowany jest na około 22 mln zł. Drugą - budowa krytej pływalni w naszym mieście.

 Marszałkowie zadeklarowali kolejny raz chęć wsparcia budowy basenu   w Grajewie i jak stwierdził Dworzański: W chwili obecnej cała inicjatywa spoczywa w rękach władz Grajewa. Poza tym należy też docenić inicjatywę obywatelską w tym zakresie. Warto nadmienić, że jesteśmy jednym z niewielu miast tej wielkości, które nie posiada basenu.
 Kolejne spotkanie poszerzone o Burmistrza Krzysztofa Waszkiewicza  i Prezesa PEC Radosława Zolnika zaplanowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku na 24 czerwca.   -  Adam Doliwa  
         

więcej na: www.po-grajewo.pl

 

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ogłoszenie Szpitala Ogólnego w Grajewie

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

Komentarze (56)

Basenowi mówię NIE! Wydawanie pieniędzy w błoto (no tutaj w wodę), mamy jeziora, Ełk blisko i basen, kto chce i tak jeździ. Moim zdaniem są potrzebniejsze wydatki w naszym mieście niż budowa basenu i dokładanie do niego co roku! Zyski z basenu? Żadne!

Jak wybudują basen w Grajewie to będzie cud nad cudami, to nawet będzie trochę dziwne, ponieważ władze Grajewskie dążą do tego żeby wszystko zniszczyć.

Będę złośliwy. Nadarzyła się okazja - "bronkobus zawitał" - to Panowie z Białegostku pojawili się w Grajewie i zaczęło się znów mówić o basenie. A nie mówili przypadkiem o dworcu PKP i PKS - jak pan Dworzański nie pozwolił oddać części dworca dla PKS, a o obwodnicy też nie mówili ? Nie wystarczy obiecać trzeba robić. Basen basenem - może i potrzebny, ale obwodnica bardziej. Niech zobaczą co dzieje się na trasie 61 jak samochody z piskiem wyjeżdżają z przyległych ulic, jak wszystko się blokuje gdy przejazd kilka razy dziennie dla przetaczanki jest zamykany i na jedynych światłch w mieście konwoje tir-ów blokują ruch. Można by jeszcze wiele złośliwości serwować. Pozostanę przy tych kilku na które Panowie mogą w jakiś sposób wpłynąć.

nie dla basenu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ta inwestycja pogrąży miasto na wiele lat ;/ każdemu łatwo mówić "chcemy basen, chcemy basen" tylko nikt nie wie jak to wygląda w dłuższej perspektywie czasu... i ile kosztuje budowa takiego obiektu...

Widzę, że ktoś tu nie lubi wody albo nie umie pływać i pluskałby się na płyciźnie a to straszny przypał !!! Czy zawsze musi znaleść jakiś "smerf maruda" ? Basen to nie fabryka, że musi na siebie zarobić ale na pewno prestiż dla miasta i uciecha dla wielu a dla niektórych plus na zdrowie. Myślę, że szkoda czasu na zbędne dyskusje, bo przeciwnicy basenu są w znacznej mniejszości !

Jestem za tym by powstał basen.

BASENOWI NIE!!! CZY KTOŚ ZAPYTAŁ LUDZI O ZDANIE? ZGADZAM SIĘ Z POPRZEDNIKIEM!

Może ty nie chcesz basenu, ale wiele ludzi na tym skorzysta ponieważ nie wszyscy mogą dojeżdżać do Ełku dzień w dzień. Dla dzieci jest to bardzo dobry pomysł a także dla osób niepełnosprawnych jako rehabilitacja. Przynajmniej by była czystsza woda niż w zanieczyszczonym jeziorze po którym dzieci mają wysypkę. Popieram basen w Grajewie.

co ty opowiadasz.. basen w tym mieście jest potrzebny. Komu chce się jeździć do Ełku na basen. Pomyśl tylko Basen w Grajewie byłyby przydatny. Co do rzeki Ełk czy jeziora gdzie mamy te jeziora za wszystko trzeba płacić a rzeka Ełk nie nadaje się do kąpieli. Myślę ze nawet dzieci częściej uczęszczały by w zajęciach na basenie w porze letniej jak i zimowej ale też dużo osób starszych (emerytów) chciało by spędzić tam swój czas. Budowa basenu jest to jest dobre rozwiązanie i czekam na odpowiedz władz miasta w Mojej sprawie

Głupota ludzka nie zna granic. Basen to nie wydawanie pieniedzy w błoto. Dobry gospodarz potrafi .... przeciez razem z basenem mogą działać obiekty towarzyszące, kluby fitnes, sauny, kawiarnie, zakład rehabilitacji ..... można jeszcze dalej wyliczać. Nasz hala sportowa nie ma dobrego zarządcy, bo gdyby miała koszty jej utrzymania byłyby mniejsze. Pojedźcie do Nałeczowa i zobaczcie jak tam wygląda miejska pływalnia.

basen w Grajewie świecił będzie pustkami a kasę na utrzymanie będzie trzeba płacić, lepiej niech rozbudują linię ciepłownicze PECu

A ja popieram temat ''BASEN'' to wspaniała myśł!Wkońcu cos normalnego i pożytecznego będzie w Grajewie!

OBWODNICY CHCEMY!!! Chcemy by nasze dzieci były bezpieczne w tym mieście!!! Liczone były samochody przejeżdżające przez Grajewo. Ta trasa powinna nazywać się RAJD RIR. Wybudują basen i za wodę nam podniosą bo basen nie zarobi na siebie.

Wyjazd do Ełku na basen to trzy godziny razem z kąpielą..... Plus koszty dojazdu. Okres letniej kąpieli jest niedługi, bo tylko parę tygodni latem... Ten kto to pisał to nie ma pojęcia i sam powinien trochę rzeczy przemyśleć. A basen w dzisiejszych czasach, kiedy nawet porządnego wuefu nie ma w szkołach to podstawa

a co z salą gimnastyczną dla PG3?

Basen może być,ale najpierw wodociągi i kanalizacje oraz porządne nawierzchnie dróg.Ważne jest też zrobienie porządku z dworcami to przecież wizytówka miasta.Kolejna sprawa to sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach,w Ełku ma je już większość skrzyżowań,Grajewo dorobiło się tylko jednego,poruszanie się w mieście jest coraz bardziej uciążliwe.Dlatego to jest ważny temat do przemyślenia przez nasze władze miejskie.

Zadbajcie lepiej o zagospodarowanie terenu przy jeziorze Brajmura zamiast pchać pieniądze w studnię bez dna.

Jestem za obwodnica lub dworzec PKPi PKS.

Basen , to tylko kiełbasa wyborcza , o której PO szybko zapomni , więc nie podniecajcie się zawcześnie. Może by tak przy okazji remontu dworca , znależć miejsce w nim na basen .

To co znów licytacja - basen potrzebny, basen nie potrzebny, a na jesieni wybory samorządowe i odzywa się temat zastępczy pt. "Basen". Kto następny do kółeczka, o przepraszam do baseniku?

Mówicie o światłach na skrzyżowaniach- to Miast nie zbudowało żadnych. Te co są to, ufundowane przez GDDKiA.

Na BASEN w grajewie to kiedyś były zbiórki pieniędzy w szkołach, Każdy dał to co mógł! Ja szkołę skończyłem 15 lat temu a o BASENIE dalej dopiero rozmowy. CZY TERAZ MOJE DZIECI MAJĄ ZBIóRKI W SZKOLE ROBIĆ!!! ŻENADA

O czym te dewagacje, górnolotne plany i strzępienie języka skoro w kraju i w Grajewie nie mozemy rozwiązać przyziemnego problemu śmiecia i gówna na chodniku.

inicjatywa, hm .... potrzebna????
jeśli promuje to PO, to wiadomo o co chodzi????
zbliżają się wybory samorządowe - więc komuś zależy na głosach, no i oczywiście - stołkach. Koniunkturalizm, stołki i kasa to najistotniejsze podejście

Fakt - PO szybciutko zaczęło walczyć o wyborców, przed 4 lipca wszystko obiecają - jakby ludzie w małych miejscowościach swego rozumu nie mieli

ludzie po co wam basen .Nawet nie wszystkich będzie stać z niego korzystać .Lepiej miejsca pracy dofinansować.

Jeśli znowu kasa będzie zbierana w szkołach podstawowych na budowę basenu tak jak 15lat temu to ja wole na bogusze wyskoczyć ( TANIEJ I SZYBCIEJ ) Dla dzieci na taką inwestycje nie dam bo sam kiedyś płaciłem a teraz jade do EŁKU.

basen co wybory to basen hahahah wyboryyyyyy

Nie ma = źle! Będzie - też niedobrze! Grajewianie potrafią tylko narzekać i mają słomiany zapał. Nie było KINA przez długotrwały remont. Teraz jest. i co? PUSTKI!!! a ile było o nie "szczekania".... To samo będzie z basenem. Ełk to tylko 20 min drogi. A np. w Warszawie nie w każdej dzielnicy mają basen. Trzeba dojechać... Ełk od dawna dopłaca do basenu...

Mówiąc o śmieciach i gównach na chodniku. Nie brak ich, wszędzie pełno, nie dość że ludzie nie wrzucają po sobie do śmietniczek to i po psach nie sprzątają. Jak mają sprzątać? Chociażby idę z psem ul. Szkolną potem ul. Piłsudskiego w kierunku Stadionu jak zdaje się przy szkole jest śmietniczka to potem ze świecą szukać, papierek po cukierku lub ogryzka to ja włożę do kieszeni, a co będę tak z gówienkiem chodził? Ulica Piłsudskiego pół Europy przejeżdża, a nie ma ani jednej śmietniczki w kierunku Stadionu. O czym tu mówić? Ja też chciałbym na basen w Grajewie się wybrać. Jest takie powiedzenie trzeba liczyć siły na zamiary.

Lepiej doposażyć OSP Grajewo ;]

BASEN!!! tak to dobry pomysł ,ale nie realny gdyż z tego co wiem to miasto i region jest za mało turystyczny wiec nici z Basenu.Miasto lepiej by wyszło gdyby zrobili pożądną plaże z molem i miejscami do siatkówki plażowej zagospodarowując teren jeziora.To jest przyszłość i na jezioro i plaże nie ma tak wielkich kosztów jak na Basenie gdyż nie wydajemy kasy na wode i ogrzanie jej bo to jest za darmo latem.Może jak UM zagospodaruje w końcu tereny rzeczne i jezioro to dostanie kasę i pozwolenie na budowe Basenu.Ludzie myślcie przyszłościowo , a nie tylko oby teraz!!!!!
Jestem za Basenem ale bardziej za zagospodarowaniem terenów przy jeziorze i utworzenie plaży.

Oczywiście ze basen jest potrzebny chociażby po to ze wiele dzieciaków ma skrzywienia kręgosłupa i musi jeżdzic doełku a nie każdy ma na to czas .Popieram to wspaniały pomysł

Pewnie, że dobry pomysł. zresztą znając życie to nie wypali.

A może by tak pobudować aquapark!!! Dlaczego mamy jeździć do Augustowa...

Basen jak najbardziej ,dzieciaki z PG3 nie mają sali gimnastycznej, ćwiczą na korytarzach ,można by za sponsorować im jakieś karneciki za te niedogodności,to może doczekalibyśmy się jakiegoś złotego medalisty w pływaniu

A może tak władze miasta pomyślą o wodociagu w centrum Grajewa .Wstyd wodociagi w tych czasach docierają nawet na wies zabita dechami a w Grajewie ul. Piłsudskiego nie ma wodociagu.............kiedy sie doczekamy ?????????? podatki płacimy tak jak w miescie
Plaża ,basen o czym mówicie MY WRESZCIE CHCEMY WODY W DOMU czy to tak dużo .....

do wladz dwoerzec pkp stoji od paru lat w oplakanym stanie mikt go nie remontuje ani miasto ani pkp a chcecie sie wziasc za budowe basenu pomyslcie troche co przyniesie wieksza kozys miastu

Bardzo dobrze sie sklada. Jest bardzo wazna inwestycja w Grajewie, ktora wymaga dokonczenia. Otoz na Osiedlu za przejazdem, na ulicy Bema nie dokonczono podlaczenia domow jednorodzinnych do sieci PEC. Podlaczono niestety tylko czesc domow az do domu Pani Skrodzkiej, tesciowej Burmistrza Krzysztofa Waszkiewicza. Dalej niestety mimo, iz ludzie deklarowali ze chca owego podlaczenia ....nastapila cisza...nawet nie zaproszono zainteresowanych na ostatnie spotkanie.Nieladnie nieladnie. Mam nadzieje, ze wszelkie deklaracje prezesa Zolnika zostana zrealizowanie i ze nie rzucal on slow na wiatr. Pragne dodac by czytajacy te kolumne mieli pelna wiedze na temat sprawy, iz mieszkancy poszczegolnych domow partycypowali w kosztach. Nic nie dostalismy za darmo, zeby bylo jasne. Podlaczono priorytetowo cala ulice Partyzantow, bo rzecz jasna mieszkaja tam pan Wolwark i pan Posliednik i nalezalo rowniez podlaczyc nowy kosciol.. Mam nadzieje,ze moze w koncu doczekamy sie realizacji naszego przedsiewziecia.. Pozostalo niewiele - tylko 14 domkow do podlaczenia..Mam rowniez nadzieje, ze nikt z pracownikow PEC nie zapomnial o pozostalych mieszkancach ulicy Bema. My rowniez pragniemy miec miejskie ogrzewanie na warunkach wg ktorych podlaczono naszych sasiadow.

Zgadzam sie z Pawlem. W pierwszej kolejnosci wypadaloby zrobic porzadek z dworcem PKP i PKS, a nie myslec o basenie- inwestycji, do ktorej nawet najwieksze miasta doplacaja co roku ogromne pieniadze. Nas na to najzwyklej w swiecie nie stac.

Basen to obowiązek wstyd że go niema dzieci na wf by korzystały . Drogie utrzymanie basenu ? Droższe jest utrzymywanie służby zdrowia dla panów z brzuszkami którzy chorują i jak krótka żyją. Burmistrz niechce prawdopodobnie basenu bo może nie umie pływać jak większość dzieciaków w Grajewie mówie pływać a nie unosić się na wodzie.

A my piszemy piszemy całą stronę zapiszemy, pobożne życzenia sobie wypiszemy, a i tak Panie i Panowie którzy decydują o tym zrobią tak jak im pasuje - patrz - uznanie mediów i zdjęcia z pochwałami.
Oto przykład: przetaczalnia w Grajewie - dzień w dzień składy są przetaczane, kolejka samochodów czasami ustawia się aż do granic miasta (to nie żart). Czy naprawdę nie można było inaczej tego zrobić, ktoś powie mniej kosztowało, a te spaliny stojących aut, nerwy kierowców i pieszych - są bezcenne bo nie da nie przeliczyć na pieniądze. A obwodnica miasta, kiedy planowana 2013-2015 czy się nie mylę - planowana - jak obowdnica Augustowa od wielu lat była planowana. Przez wiele lat wałkowane było że Via Baltica poleci przez Białystok i trasa nr 8 teraz odmieniło się trasą 61 omijając Grajewo przez Ełk, to może ktoś wpadnie na pomysł, że już nie potrzebna obwodnica, a plany obwodnicy są jeszcze z czasów gdy były stare perelowskie nazwy ulic - ile to już lat? Dalej. Poruszono sprawy modernizacji sieci ciepłowniczej i basenu. Dyskusja rozgorzała i co z tego. Jedni chcą inni nie, bo są pilniejsze sprawy w mieście niż basen, mi też pomysł z basenem podoba się, ale ten pomysł funkcjonuje tak jak obwodnica miasta czyli od niepamiętnych czasów, a odświerzany jest zawsze jak zbliżają się jakieś wybory czyli co? "kiełbasa wyborcza". Wiele ulic w naszym mieście to dziura na dziurze , łata na łacie, a jeszcze wiele ulic wymaga utwardzenia nawierzchni - naliczyłem ponad 20 ulic jeśli nie więcej (mógłbym wszystkie tu wyliczyć, ale co to by dało). Ktoś powie miasto nasze pięknieje, w centrum na słupach kwiaty kwitną - i bardzo dobrze, ale to mi pasuje jak perfuma do brudnej szyi. Cóż z tego że mamy nad głowami kwiaty, a potykamy się o "sterty" śmieci. Są ulice na których nie ma śmietniczki jak na lekarstwo. Idąc na mecz nie masz gdzie wyrzucić śmieci, główna arteria miasta ul. Piłsudskiego za torami, ani jednej śmietniczki dopiero przy Polmozbycie - MPO, dzieci wracają ze szkoły też nie ma na ul. Szkolnej, zdaje się że przy szkole jest, ale dalej nie uświadczysz. To tylko mały ułemak problemów którymi musimy się co dzień potykać. Więc wpierw za nim nowy problem sobie na głowę sprowadzimy uporajmy się przynajmniej z tymi choć po części.

Do basenu bedziemu musieli dojeżdzać traktorem i w gumowych butach pozniewaz nie bedzie dróg po którchych będziemy mogli się poruszać.

weźcie ludzie sie troche zastanówcie !! jak były plany budowy basenu i stwierdzono ze nie bedzie budowy to wielkie oburzenie no jak to nie bedzie basenu , my chcemy basen..teraz jak znowu chcą to: Nie niepotrzebny, za duzy wydatek jestem swicie przekonana jesli wladze zrezygnuja z budowy znowu bedzie oo Grajewo nawet basenu nie ma !! ludzie zastanowcie sie

Polska leży w klimacie umiarkowanym przejściowym. Średnia roczna temperatura waha się od 0 °C do 10 °C, a opady atmosferyczne występują w różnych porach roku, więc po co nam basen skoro można pływać w jeziorze cały rok? ;]

Czy wy widzicie co wy piszecie?? Nie dziwcie sie pozniej , ze Radni czy Burmistrz czytajac wasze wypowiedzi maja w dupie Basen, Plaże miejska, Jezioro na letnie wyprawy.wy sami im trujecie dupe ciaglymi pretensjami o drogi , a pozniej dziwicie sie, ze ,,oni'' nie chca inwestowac w Baseny, Plaże czy Jezioro tak by rozwinac to miasto , a nie tylko zastoj i ciagle robienie drog.Ludzie czy wy az tak malo wymagajacy jestescie od waszych władz???
Drogi robic robili i beda robic do konca swiata, wiec nie widze tu nic szczegolnego w tej kwestii, ale jezeli chodzi o rozwoj miasta w strone turystyki, rekreacji co przyciagnelo by ludzi, inwestorow itd, to nie dzieje sie nic , a nic.
Wiec otrzasnijcie sie troche i pomyslcie o co wam chodzi...bo to co czesc z was wypisuje to żygać sie chce jak piszecie o tych drogach i chodnikach.

dsgfd co ty rolnik? Basenu nie postawia w szczerym polu błaźnie

Panie Adamie?? włożenie tego kija w mrowisko miało zadanie skłócić mieszkańców Grajewa? Przecież wiadomo o co w tym wszystkim chodzi? ...

Basen tak ale pod warunkiem że większość mieszkańców miasta wyrazi zgodę na dodatkowe dobrowolne opodatkowanie na przykład w podatkach od nieruchomości na co roczne dotacje z kasy miasta do utrzymania basenu.

Basen tak ale kolo ZS 2. (wojsko) gdyz tam w miejscu dawnych koszar sa podziemne źródła wody z ktorych korzystało wojsko więc miasto już by zaoszczedziło na wodzie, ale te błazny z UM z Burmistrzem na czele wymyslili sobie ,ze postawia basen kolo szpitala gdzie wode trzeba bedzie ciagnac z wodociagow i za nia placic.Chore!!!!!!
PS. Obserwatorium ma racje w 100% ludzie mało jesteście wymagajacy bo drogi i chodniki to wam predzej czy poźniej zrobia, a co ze strona rozwoju??? Czy wy lubicie rozwój czy zastój???

tytyryty dobrze gadasz!!!! popieram

Basen czemu nie! Dsgfd ma rację już teraz do miasta trudno dojechać. Jadąc z Mieruć do Grajewa zaraz za znakiem Grajewo zaczyna się nawet brak słów jak to nazwać " błotna droga" , ludzie na wsiach już są lepsze drogi.Może najpierw coś z tym zrobić?

No właśnie do cholery... Co z salą gimnastyczną dla PG3? Chłopaki z 1 klas wygrali grupę zachodnią w siatkówce bez sali gimnastycznej i proszę.. nikt nie pomyśli.. Pewnie myślą: 'Są młodzi to mogą zapierdalać na halę.'

` basen.. Jeah .. przydałby się ...:D

Przeciwnikom budowy basenu chcialbym jeszcze podpowiedziec,iz maja dodatkowe argumenty ,bo mozna tez ,oprocz do Elku,jezdzic na basen do Moniek,Szczuczyna i w niedlugim czasie do Radzilowa.Grajewiacy poznaja swoj region i dofinansuja tego typu obiekty w innych miejscowosciach.A czy musi to byc interes deficytowy? Niekoniecznie.Dobry gospodarz moglby zarzadzac takim obiektem na tyle madrze,ze nie trzeba by bylo dotacji miasta.Wystarczy znalezc kilku,czy kilkunastu sponsorow.Do tego przy plywalni powinno znalezc sie kilka punktow typu gastronomia,handel czy uslugi.Dzierzawa lokali tez da zyski itd,itp,wystarczy ruszyc glowa i do roboty,jestem za ta inwestycja,niech powstanie jak najszybciej.Jeszcze jeden argument,niech mi ktos powie,jakie atrakcje mamy w Grajewie? Pozdrawiam zwolennikow budowy basenu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.