Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9142 wyświetleń

Nowe inwestycje parafii

Zbliża się wiosna, która kojarzy się z porządkami, remontami. W związku z tą porą roku ruszą prace na terenie Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

- Na pierwszym planie chcielibyśmy dokończyć budowę parkingu. Gdyby nie zima, plac byłby gotowy na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy, a tak, czeka nas bardzo dużo pracy – informuje Ksiądz Proboszcz Czesław Oleksy – Ale kiedy tylko stopnieją śniegi, zaczniemy działać. Mamy już ustalony plan parkingu, uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Trzeba będzie odnowić dzwonnicę, do której nie było dojścia, kiedy była zabudowana – dodaje.

Rozpoczęto również remont sali w Domu Parafialnym.

- Część przygotowań już za nami, ale niestety tu także przeszkadza zima. Planujemy zrobić nową, niższą scenę, nową podłogę. Generalne odnowienie sali jest robione na cele duszpasterskie. Chcielibyśmy w przyszłości organizować tam wykłady, spotkania, wystawiać Jasełka, a nawet udostępnić salę dla koła teatralnego, bo chciałbym by takie powstało. W zależności od pogody i środków finansowych, pragnęlibyśmy zaplanowane inwestycje ukończyć do tegorocznych wakacji.

Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (3)

A ten parking to będzie płatny czy ogólnodostępny??

ZOstawiałem samochód na tym parkingu latem i nie płaciłem,więc raczej nie bedzie płatny(do bebecha)...poza tym nie ma w Grajewie miejsca(na poziomie) na rózne spotkania, przedstawienia,itd,wiec myślę,że ks.Proboszcz szybko zbierze pieniądze na remont i parkingu i sali.Pozdrawiam

Nareszcie super pomysł na wykorzystaniie sali... parafianie potrzebują takich spotkań, jasełek, występów koła teatralnego. Z pogłosek wiem, że parafianie popierają ten pomysł. Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.