Sport

  • 12 komentarzy
  • 9851 wyświetleń

Nowe boisko przy SP2

Czwarta edycja programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży", ogłoszona przez Ministra Sportu i Turystyki została rozstrzygnięta.

Miasto Grajewo znalazło się w wykazie podmiotów zakwalifikowanych do programu. Kompleks boisk powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2 i Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie. Projekt obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska o minimalnych wymiarach płyty 22m x 44m. Na boisku będą znajdowały się pola do gry w: piłkę ręczną (20m x 40m), piłkę siatkową (18m x 9m), koszykówkę (15m x 28m).  

Całkowity koszt inwestycji będzie wynosił ok. 400 tys. zł. Środki finansowe na budowę będą pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości do 50% wartości zadania, nie więcej niż 200 tys. zł. Drugie tyle bedzie pochodzić z budżetu miasta.

Celem programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do nowoczesnych i bezpiecznych, boisk wielofunkcyjnych. Program jest jednym z elementów rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w kraju. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że wybudowany obiekt będzie ogólnodostępny i korzystanie z niego będzie bezpłatne. W roku 2009 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 20 milionów złotych na dofinansowanie budowy ok. 100 boisk.

(fot. e-Grajewo.pl

 

 

Komentarze (12)

świetnie, w końcu będzie można gdzieś pograć

a kiedy finał budowy??

a kiedy zacznie się budowa tego obiektu

może ktoś by pomyślał o PG3?

bez kitu, z łaski swojej, ze tak powiem. Mają hale i jeszcze im mało? Dajcie spokój. Dla PG3, zrobcie przyjemność i wkoncu coś zróbcie, bo tak nie można żyć. Zapewne moje dzieci nie doczekają się jeszcze sali, w tym gimnazjum. Obiecanki...

A PG3 niby daleko ma do Orlika?

SP2 i PG2 już od dawna nie mają normalnego boiska. Bramki są rozkradane! Smiech na sali. :)

No nareście ! Ja się ucze w tej sql i mam dosyć wf-ów w parku ! Bd. można pograć w gałe :D ;o

a co pg3 ma małe boiska ?? nie powiedział bym ... takich jakie ma pg3 to nie ma chyba w całym Grajewie a pg2 ma małe boisko .. płyta pokryta betonem .. wiec moim zdaniem należy się to dla Pg2

a może na wsiach by coś zrobili.Wy to możecie sobie na ,,orliku''klepać gałę;]a my tylko mamy ,,pancernika''

Ale to będzie bardzo duże to boisko ?

w Danówku by boisko się przydało a nie tam SP2

czy to bedzie cos takiego jak Orlik ? :) dobrze by bylo :))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.