Kraj

Nowa pływalnia w Łomży

         Z udziałem wielu VIP-ów odbyło się dziś w południe otwarcie i wyświęcenie nowej pływalni na ul. Wyszyńskiego obok Gimnazjum nr 1. Inwestycja znajdowała się na tzw. liście indykatywnej projektów kluczowych (pierwszorzędnego znaczenia dla województwa podlaskiego) i była realizowana przez 2 lata kosztem 35 mln zł,  przy udziale środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Gospodarz uroczystości, prezydent Mieczysław Czerniawski, zaprosił na otwarcie swojego poprzednika Jerzego Brzezińskiego oraz byłych zastępców prezydenta minionej kadencji Marcina Sroczyńskiego (bezpośrednio nadzorował budowę pływalni) i Krzysztofa Choińskiego.

          To w poprzedniej kadencji zapadła decyzja o budowie pływalni i odbył się w większości proces inwestycyjny. Licznie przybyli też radni Rady Miejskiej, wśród których są radni poprzedniej kadencji, decydujący o rozpoczęciu  budowie.

           Nowa pływalnia jest po prostu wspaniała, przyznawali zgodnie goście. Wiele osób, głównie dzieci, dawało wyraz tej opinii w praktyce, korzystając już podczas otwarcia z basenowych atrakcji. A jest ich więcej, niż na zmodernizowanej starej pływalni przy ul. Niemcewicza. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ustalił cenę najtańszych biletów na 6 zł za godzinę (w dni powszednie w godz. 6.00 – 8.00 rano), a najdroższych na 12 zł (w niedziele i święta). Pomiędzy nimi jest wiele dopłat i zniżek.   - opisuje superlomza.pl

 


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.