środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 3257 wyświetleń

Nowa inwestycja w m. Biebrza

Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności, władze gminy Rajgród podjęły decyzję o realizacji nowej inwestycji w m. Biebrza. Przedsięwzięcie polega na budowie świetlicy wiejskiej, dostosowanej także do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. 

 

Projekt zakłada budowę jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego budynku przykrytego dachem czterospadowym z nieużytkowym strychem. Obiekt powinien zostać wykonany w technologii ściany dwuwarstwowej ocieplonej w systemie ETICS. 

 

W środku powstanie przestronna sala spotkań, kuchnia, pomieszczenie techniczne, szatnia i toalety. Zostanie wykonana też infrastruktura techniczna: zasilanie w wodę oraz odprowadzenie ścieków, zaopatrzenie w energię elektryczną. Budynek będzie zaopatrywany w energię cieplną przez pompę ciepła typu powietrze/woda o mocy cieplnej nominalnej 9 kW.

 

W ramach prac przewidziano także zagospodarowanie terenu wokół. Zostaną wykonane utwardzone chodniki, miejsca postojowe oraz zagospodarowana zieleń. Teren inwestycji nie będzie ogrodzony, będzie ogólnodostępny.

 

Budowa obiektu przyczyni się do stworzenia warunków pobudzenia aktywności i integracji mieszkańców, rozwijania zainteresowań, działań na rzecz rozwoju kultury i edukacji. 

 

Inwestycja została dofinansowana kwotą 500 tys. zł z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Planowany czas zakończenia realizacji zadania upływa 31 grudnia 2022 r.

 

 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (2)

Zmienił się radny i sołtys i już widać, że coś się dzieje. Mam nadzieję, że tak już będzie

Może lepiej zróbcie drogę do Biebrzy i asfalt na ulicach jak Leśna lipowa czy krotka bo się jeździć nie da!!! Dziury ze pięść można włożyć i same wyboje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.