sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13626 wyświetleń

Nowa droga... wodna

  Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański podpisał dzisiaj list intencyjny w sprawie przygotowania projektu pn. "Koncepcja rewitalizacji drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a Kanałem Augustowskim na obszarze wojewóztw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 

 List podpisali już Starosta Powiatu Ełckiego, Powiatu Grajewskiego i Prezydent Miasta Ełk. W następnym tygodniu list ma podpisać Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

O szlaku wodnym łączącym Wielkie Jeziora Mazurskie z Kanałem Augustowskim mówiło się od lat. Dopiero jednak od niedawna koncepcja ta nabiera realnych kształtów. Sygnatariusze listu "mając na uwadze potrzebę aktywizacji gospodarczej i turystycznej dróg wodnych... deklarują wolę współpracy w realizacji przedsięwzięcia".

Celem zawarcia Umowy jest wspólne przygotowanie Projektu „Koncepcji rewitalizacji drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a Kanałem Augustowskim na obszarze województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego” oraz wniosku o jego dofinansowanie przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Zdaniem starosty ełckiego Krzysztofa Piłata mamy największe szanse uzyskania funduszy na taką koncepcję.
Koordynację nad wykonaniem przedsięwzięcia strony powierzyły przedstawicielowi powiatu ełckiego.

Strony ustaliły jednocześnie, że podejmą działania mające na celu zabezpieczenie w budżetach samorządów na następny rok środków na sfinansowanie przedsięwzięcia. Warość wkładu własnego każdego z ośmiu Partnerów projektu (dwa województwa, powiaty ełcki i grajewski, miasto Ełk oraz gminy Ełk, Rajgród i Płaska) wynosi 10 tys zł.  - opisują wrotapodlasia.pl

 

Komentarze (3)

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tym przedsięwzięciu , do końca nie wierzyłem że uda się zrealizować tak wielką inwestycję.Jednakjeżeli się chce......... Brawo Panowie z Ełku !!!! ..

coś mi się widzi że szlak wodny znowu będzie przebiegał po obszarze NATURA 2000 i ekolodzy zablokuja inicjatywę. Coś bliżej na temat koncepcji przebiegu szlaku poproszę. Czy Rajgród ędzie leżał na szlaku?

Brawo Ełk Brawo Panie Prezydencie :) ..Takich ludzi trzeba do Grajewa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.