Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 11413 wyświetleń

Nowa ścieżka rowerowa

Rozwój i poprawa jakości sieci ścieżek rowerowych w Polsce to wyzwanie wielu samorządów. Budowy lub modernizacji infrastruktury rowerowej już nie traktuje się dziś w kategoriach ideowych a jazdę rowerem jako przejściową modę. Coraz więcej mieszkańców w rowerze widzi podstawowy środek komunikacji dlatego wszędzie tam, gdzie to możliwe, projektuje się ścieżki lub pasy wydzielone dla rowerów, tworzy się nowe połączenia rowerowe lub uzupełnia brakujące odcinki tras.

Kilometry nowych ścieżek rowerowych powstają corocznie w wielu miejscowościach. Gmina Grajewo także dołącza do ich grona. Jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace budowlane 807 metrowej ścieżki. Póki co, pierwsze kroki zostały postawione -  we wrześniu br. w pasie drogowym drogi krajowej nr  65 wycięto łącznie 57 drzew (jesion wyniosły – 54 szt., klon jesionolistny – 1 szt., modrzew europejski – 2 szt.).

- Wycięcie drzew jest związane z budową ścieżki rowerowej i zarazem umową użyczenia, jaką Grneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z gminą Grajewo w dniu 29 sierpnia tego roku.  Zgodnie z jej postanowieniami  GDDKiA użycza grunt pod budowę drogi rowerowej, którą z kolei wykona gmina. Po okresie gwarancyjnym droga rowerowa  wraz z terenem wraca pod zarząd GDDKiA – powiedział nam Rafał Malinowski, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Białymstoku.

 

Walory przyrodnicze naszego regionu, miejsca atrakcyjne turystycznie wręcz przemawiają za tym by tworzyć jak najszybciej nowe ciągi pieszo – rowerowe. Wyznaczone szlaki zapewne zastaną docenione nie tylko przez mieszkańców, ale i turystów. Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, budowa takich traktów jest konieczna i jak najbardziej uzasadniona. Istnieje duża szansa, że z czasem jednoślady staną się jednym z podstawowych środków komunikacji w naszej okolicy.


e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (23)

No pomysł dobry bo poprawi tam bezpieczeństwo, ale walory przyrodnicze to nie wiem jakie tam są. Ścieżka na Toczyłowo jest uczęszczana bo można jechać dalej na jeziorko. Hmm nie wiem jak to będzie realizowane, ale podejrzewam, że podobnie jak na Toczyłowo, czy to nie za duży koszt? Może by poszerzyć drogę i namalować pas rowerowy i ludziom z Koszarówki na pewno by to wystarczyło. Ścieżka Grajewo - Prostki, lub przedłużenie Toczyłowa uważam za lepszy pomysł. Władze miasta do roboty!

Gdzie ta droga rowerowa?

Nasze miasto w porównaniu do innych miast naszego województwa i np. warmińsko-mazurskiego, jest w tyle co chodzi o ścieżki rowerowe czy biegowe. Dobrze że nasze władze zwróciły w końcu na to uwagę, to poprawi i zachęci ludzi do przejażdżek rowerowych jak i biegania na świeżym powietrzu.

Ja tez uwazam za lepszy pomysł: ścieżka Grajewo-Prostki lub choć do Bogusz.Wymyślili do Rudy.Coś pewnie za to myślenie mało płacą to i taki efekt.

świetny pomysł tylko szkoda tych pięknych drzewek. Przyjemniej się jedzie jak jest cień, a i zanieczyszczenia są absorbowane. Taka ścieżka potrzebna jest jeszcze do Prostek i Popowa.

Między czym a czym ta ścieżka?

Dobrze że ścieżki powstają a jeszcze lepiej było by gdyby zaplanowano jakieś ciągi komunikacyjne. Gdyby wybudować ścieżkę do Bogusz można by jeździć rowerem dookoła jeziora. Wiem że to inne województwo, powiat i gmina ale wspólnymi siłami można.

Super zawsze łątwiejszy i bezpieczniejszy powrót rowerem z pracy czy to z mleczarni czy płyt. Szkoda tylko że nie zrobicie takiej ścieszki po stronie Intermarche było by wtedy mega.

Sciezke mozna wybudowac bez wycinki pieknych drzew [ nie madry pomysl] ,ktore byly ozdoba tej drogi. Droga powinna byc poszerzona i chodnik do samej Koszarowki

jaka jest efektywność tej ścieżki - 807m a wycinka 65 drzew? nie można było zrobić ścieżki 1-2m dalej i byłaby to scieżka w alei drzew, co byłoby bardziej przyjemne i ze względów krajobrazowych, przyrodniczych jak i bezpieczeństwa i wygody ruchu rowerzysty... Pasmo drzew zatrzymuje podmuch wiatru i hałas emitowany przez ulicę...

popieram pomysł ścieżek rowerowych, ale róbmy je z pomysłem.

A czy ktos policzył ile razy trzeba przeciąc DK61 by dojechać do Tamy nad j. rajgrodzkie- to właściwy przykład myślenia, a raczej bezmyślenia GDDKiA = urzedników.

/. A głos ludu jak zwykle jest ignorowany - dokładnie - do Bogusz i przedłużenie ścieżki do Toczyłowa bardziej potrzebne.

na Prostki i Bogusze zróbcie proszę

Grajewo Ruda jest super bo ilu rowerzystów jeździ w lato przez Szymany to świetna trasa

A dla kogo do Rudy potrzebna jest sciezka,Grajewo-Prostki,bo do Bogusz kazdy chetnie jedzie i Grajewo-Toczylowo przedluzyc az na Rybczyzne,tam tez chetnie kazdy pojedzie,do Rudy to marnowanie pieniedzy no chyba,ze jakis radny tam jezdzi i podsunol pomysl,ale to faktyczynie zmarnowanie KASY

Uwazam,że ścieżki rowerowe są potrzebne zarówno do Rudy jak i do Popowa oraz Bogusz. Do Toczylowa już jest ale można ją wydłużyć na co wszyscy rowerzyści czekają.

Co by nie zrobił i jakby nie zrobił zawsze wam zle.

W Grajewie zawsze coś się dzieje w Rajgrodzie nic

Ludzie ,jaka Ruda!!!To mają być tylko 807 m czyli tylko do Koszarówki. Co wy, czytać czy liczyć nie umiecie???A poza tym to ja też chcę ścieżkę do Prostek i na Rajgród.

Biedaku z gminy skoro tak ci zle w tym Rajgrodzie to przeprowadz sie do Grajewa a nie piszesz jakies durne komentarze... Kto nie chce to i tak nie zobaczy, proste...

szkoda że przez miasto trzeba się przebijać po chodnikach żeby przeżyć a milicjanty się czepiają

No właśnie przy intermarche jest ścieżka a nie wycieli drzew. Można - można

as: widocznie jezdzisz bez zachowania ostroznosci. Wielu rowerzystow zapie... po chodnikach jakby jechali autostrada. Rowerzysta na chodniku powinien poruszac sie powoli, zachowujac ostroznosc, pamietajac ze pieszy ma pierwszenstwo na chodniku. Pieszy moze w kazdej chwili zmienic kierunek, jadacy szybko rowerzysta nie zdazy zareagowac - wypadek gotowy. Bylem swiadkiem takich sytuacji. Dlatego jak ja jezdze rowerem po chodnikach to maks 10km/h do tego wlaczone swiatla. "Milicjanty" sie czepiaja bo od czepiania sa. Jakby udawali ze nic nie widza to po co nam tacy?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.