piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 3247 wyświetleń

Nowa ścieżka drogowa z przeszkodami

Nowa ścieżka drogowa z przeszkodami

Dobiega końca przebudowa ciągu ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Zadanie obejmowało wykonanie: kanalizacji deszczowej i brakującej sanitarnej, nawierzchni drogowej z betonu asfaltowego, zjazdów, chodników oraz ścieżki rowerowej. Drogi zostały oświetlone i oznakowane.


Zdaniem wielu inwestycja niestety zawiera tzw. drogowy absurd. Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. 9 PSK z przeszkodami - tego jeszcze nie było - komentują mieszkańcy. Czy naprawdę na etapie projektu drogi, lub realizacji, nie było możliwości zachowania ciągłości traktu rowerowego tylko przerwanie go trzymasztowym, betonowym słupem trakcji elektrycznej? Takie kolizje powodują zagrożenie dla mieszkańców, którzy będą korzystać z tej drogi - dodają grajewianie.

 

Urzędnicy wyjaśniają
- Ze względu na istniejący w terenie trójmasztowy słup energetyczny średniego i wysokiego napięcia - ciągłość ścieżki nie mogła zostać zachowana. Ze względu na ograniczoną szerokość pasa drogowego, nie można było zaprojektować chodnika i ścieżki obok słupa. Poprowadzenie ścieżki pod jedną z podpór słupa też nie byłoby bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego też ścieżka została przerwana. Miejsce to zostało odpowiednio oznakowane znakami pionowymi i ogrodzone urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Słupy oświetleniowe, znaki drogowe usytuowane w ciągach pieszo-rowerowych to wciąż częsty widok nie tylko w Grajewie. W niektórych miejscach poprowadzenie traktu w inny sposób jest niemożliwe, usunięcie stojącego słupa też nie. Jedno jest pewne - na baczności muszą się mieć rowerzyści, by nie zaliczyć zderzenia z przeszkodą.

 

fot. e-Grajewo.pl

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (20)

to jeszcze jest spoko, można by nawet zaliczyć takie rozwiązanie do atrakcji turystycznej miasta :)
Bardziej niebezpieczny jest hydrant na ścieżce rowerowej jak się jedzie od rynku w kierunku rzeki. Jak ktoś jedzie w nocy i nie ma światełka to może być ciężko. A słyszałem, że i w biały dzień rowerzysta najechał na ten hydrant.

Fajna ścieżka, no i dość długa, bo od prawie ul. Kopernika. Kawałek drogi, rośnie nam infrastruktura i serce rośnie ;) Jakość wykonania niezła ale taka prośba do projektantów: jak jest przeskok ścieżki przez jezdnię i jest przejście dla pieszych to dobrze by było obok zebry namalować ten czerwony pas przejazdu dla rowerów, tak jak to jest np. na ul. Przemysłowej bodajże. Jeszcze jedna sprawa: te krawężniki na niektórych przeskokach są za wysokie. Myślę, że połowa z nich kwalifikuje się do obniżenia, bo nie są zgodne z przepisami. W ogóle to teraz już stosuje się przy budowie ścieżek technologię bezkrawężnikową.

No przecież zgodnie z projektem jest o co chodzi widocznie projektant nie zauważył na mapach że jest słup albo pomylił go z drzewem

. Miało być zajef......nie a wyszło jak zawsze.

Ścieżka rowerowa z kostki......po taniosci ewidentnie. Pewnie zabrakowało pieniążków na ścieżkę z prawdziwego zdarzenia, czyli z odpowiednią nawierzchnią. Ludzie, jeśli budować na nowo ścieżkę to powinno się od razu robić jak należy. /

może się grajewiaki nie pozabijają o te barierki

A któż by tam przejmował się rowerzystą.

Przejście na zdjęciu też nie jest prawidłowo wymalowane i oznakowane, jeżeli dochodzi do niego ścieżka rowerowa. Projektant, czy wykonawca skopał?

Było miejsce po między słupami troche bezpieczniejsze rozwiązanie.

mając na uwadze te ostatnie inwestycje w infrastrukturę rowerową dochodzę do wniosku, że miasto Grajewo szybko nie zostanie okrzyknięte jako przyjazne rowerzystom...jak długa jak jest przerywana ...co krok jest znak końca ścieżki przy przecięciu z drogą ...żeby przepisowo się wszystko odbyło rowerzysta musi zejść...przeprowadzić przez przeście ...i dalej może cieszyć się piękną ścieżką ....tylko szybko trzeba cieszyć się ....bo zaraz następna jednia przecina ścieżkę...

Bareja wiecznie żywy... Za taki projekt nie powinno się w ogóle zapłacić!

Grajewo nawet ścieżki rowerowej nie potrafi zrobić, gratulacje ????

już nie mogli z metr w prawo tej ścieżki pociągnąć, żeby normalnie prosto szła?
żałowali wykupić trochę tego placyku, nie wiem, no przy takich inwestycjach te parę złotych mogliby wydać, żeby nie tworzyć takich "patentów"... :(

Słup to tylko jeden z mankamentów tego projektu,
oprócz braku odpowiedniego oznaczenia przejazdu dla rowerów obok przejść dla pieszych, każdy wyjazd z bramy to przerwa koniec jednej ścieżki i początek drugiej tak wynika z oznakowania , a właściwie jego braku.
Często jeżdżę rowerem i na pewno będę jechał jezdnią, bo tam będę miał pierwszeństwo przed wyjeżdżającymi z bram.
To nie jest ścieżka rowerowa, to jakiś absurd. Komu to ma służyć i kto zaakceptował taki bezmyślny projekt ?

To może tak humorystycznie - co ma zrobić rowerzysta, no właśnie tam przed tym słupem? Skrót przez trawnik i skok z krawężnika (krawężniki są tam wysokie, nie polecam) na jezdnię czy ładować się na chodnik dla pieszych przekraczając wcześniej linię ciągłą? Kierowcy wiedzą czym jest linia ciągła. Można by powiedzieć, że ten słup nieszczęsny prowokuje czy też wymusza łamanie przepisów ;)

Ten słup był tam pierwszy! A Wy się czepiacie. To jest słup na miarę naszych możliwości i nic nie zrobicie.
Tak być nie powinno, ale można przymknąć oko. Jest super ulica Ekologiczna, Elektryczna i 9 Pułku Strzelców Konnych. Płyty betonowe odeszły do historii i będą tylko na zdjęciach. Trzeba się cieszyć, że nasze miasto pięknieje i staje się bardziej użyteczne dla mieszkańców.

Kopernik wsyrzymał słońce i ruszył ziemię a u nas słupa nie można przestawić. W Holandii czegoś takiego nie widziałem ale może nasi geniusze gdzieś indziej podpatrzyli takie rozwiązanie.

Jak będzie to traktować policja? Po chodniku jeździć rowerem nie wolno zgodnie z prawem trzeba wjechać więc na ulicę ale zabrakło zjazdu. Może niech policjanci się wypowiedzią.

TVN TURBO Tym się zainteresuje Absurdy drogowe

ktoś powinien ponieść konsekwencje tego

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.