niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Nocny pożar w Prostkach

Nocny pożar w Prostkach


Trzynaście zastępów strażaków z Ełku, Grajewa, Prostek, Nowej Wsi Ełckiej, Wiśniowa Ełckiego, Długosz i Borzym minionej nocy (z 17 na 18 marca) do rana gasiło pożar w Prostkach.  Spalił się zakład produkujący znicze, należący do ełckiego przedsiębiorcy.

- Na razie nie jesteśmy w stanie określić przyczyny powstania pożaru – mówi oficer dyspozycyjny st. asp. Mirosław Burakiewicz ,razem ze st. kpt. Markiem Markowskim, zastępcą komendanta KPPSP w Ełku, kierujący w nocy akcją gaśniczą. – To nie jest dogaszanie lecz gaszenie. Parafina to nie drewno, nie tak łatwo zdusić płomienie.

Na szczęście słaby wiatr nie przeniósł płomieni pożaru na oddalony zaledwie kilka metrów sklep spożywczy, przez miejscowych zwany jedenastką. Nie ucierpiały również pobliskie restauracja, piekarnia i sklep "Zorza”. Około godziny pierwszej w nocy przypadkowy kierowca, przejeżdżający przez Prostki, zauważył płomienie wydobywające się dachem i oknami z budynku przy przejeździe kolejowym. Telefonicznie powiadomił Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Do akcji wyjechało pięć zastępów. Niezbędny do gaszenia dachu wysięgnik i ciężki wóz bojowy o pojemności ośmiu tysięcy litrów wody przyprowadzili strażacy z Komendy PSP z Grajewa.

Janek Kalbarczyk

sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.