Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11032 wyświetleń

Nie(trzeźwa) droga do szkoły

W ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" przez godzinę w 15 punktach na terenie całego województwa policjanci sprawdzali trzeźwość podróżujących. Skontrolowali ponad 1,5 tys. aut. Zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców.

Dzisiaj od rana podlascy policjanci w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" po raz kolejny przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Przez godzinę, w 15 punktach na terenie całego województwa sprawdzali trzeźwość kierowców. W sumie skontrolowano ponad 1.5 tys pojazdów. Niestety po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy za kierownicą zasiedli po spożyciu alkoholu. W tym gronie niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Augustowie 34-letni kierowca opla astry. Wracający z pracy do domu augustowianin w wydychanym powietrzu miał 2,2 promila alkoholu. Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się zatrzymany w Mońkach 34-letni kierowca vectry, który w pierwszym dniu nowego roku szkolnego wiózł 12-letnią córkę do szkoły w Olecku. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,4 promila alkoholu. W Łomży funkcjonariusze skontrolowali kierowcę ciężarowej Scanii, który z ładunkiem węgla przyjechał z Bielska Podlaskiego. Również w tym wypadku alkomat wykazał, że 38-latek jest pijany. W wydychanym przez niego powietrzu urządzenie zarejestrowało 0,6 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani dzisiaj kierowcy stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.
KWP w Białystoku


Działania „mak konopie”
Augustowscy policjanci w ramach trwających  działań mak konopie w ubiegłym tygodniu ujawnili na terenie gminy Augustów dwie nielegalne uprawy maku.
   
Uwieńczeniem działań okazała się jednak uprawa znajdująca się na jednej  z augustowskich posesji, gdzie na niewielkim skrawku ziemi ujawniono 21 roślin konopii indyjskich o wysokości od 1,5 do 3 m.  Według szacunkowych obliczeń z roślin możnaby uzyskać około 1,5 tys. działek dilerskich marihuany o wartości rynkowej około 60000.
 W powyższych sprawach prowadzone są dochodzenia policyjne.   Właścicielom posesji za nielegalną uprawę maku lub konopii grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Działania mak konopie trwają nadal.
       

W minionym okresie (25.08. – 1.09.2008r.) na drogach powiatu augustowskiego  nie odnotowano wypadków drogowych.
Augustowscy policjanci w okresie czasu od dnia 25.08.2008r. do dnia 1.09.2008r. zatrzymali 7 osób, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Tym razem niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec Augustowa, którego policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali w dniu 1 września 2008 roku o godz. 6.40  na ulicy 29-Listopada w Augustowie w ramach działań „trzeźwy poranek”. Mężczyzna jechał Oplem Astra z wynikiem ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

                     Oficer Prasowy
  Komendy Powiatowej Policji
              w Augustowie

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (3)

a co zrobć z policjantami, którzy jeżdżą na gazie. To co im wolno, a może tak ich skontrolowac z nienacka co, a nie tylko gadać ciągle na innych, może tak trzeba zacząć od siebi co Panowie

do "a" A co do tego maja policjanci ?
Jak jada na sygnale to inny adiowóz ma ich zatrzymac bo jada za szybko??
a moze tak ty zaczniesz od siebie co??

AAAaaaaaa i jak ja będe chodzić do szkoły???????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.