czwartek, 23 września 2021

Wiadomości

Nielegalnie przekraczają granicę

Nielegalnie przekraczają granicę

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali obywatela Sri Lanki. Cudzoziemiec wbrew przepisom przekroczył polsko-litewską granicę.

Wczoraj (13.06.2017 r.) w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej współdziałając z funkcjonariuszami KAS zatrzymali do kontroli Forda Fokusa na polskich tablicach rejestracyjnych. Autem podróżowało trzech mężczyzn. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że 32 - letni pasażer - obywatel Sri Lanki przekroczył polsko-litewską granicę wbrew przepisom.

Cudzoziemiec nie posiadał dokumentów  uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Do kontroli przedstawił jedynie zaświadczenie o rejestracji cudzoziemców na Litwie. Obywatel Sri Lanki został zatrzymany. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza cudzoziemca przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji.


___________
Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 4 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Rosji, który przewoził cudzoziemców.

13 czerwca 2017 roku na drodze krajowej nr 16 funkcjonariusze przystąpili do kontroli Fiata Ducato na łotewskich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania przestrzeni ładunkowej pojazdu, w której przewożone były drewniane palety funkcjonariusze  ujawnili 4 obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy ukryci byli w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdującej się tuż za kabiną kierowcy.  Czterech mężczyzn  w wieku 18 - 28 nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Po wykonaniu niezbędnych czynności Wietnamczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 29-letni kierowca najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku 2017 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 12 grup (48 osób) za przekroczenie granicy wbrew przepisom. - podlaski oddz. SG

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.