Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11939 wyświetleń

Nielegalne papierosy i alkohol

Grajewscy policjanci wspólnie z celnikami z Łomży zabezpieczyli blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i kilkanaście litrów nielegalnego alkoholu. Teraz właściciele kontrabandy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. 07.08.2013 r. policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego w Łomży przeprowadzili na terenie powiatu grajewskiego działania mające na celu ograniczenie handlu nielegalnymi papierosami i alkoholem. Funkcjonariusze zapukali w sumie do trzech wytypowanych mieszkań w Szczuczynie oraz gminie Rajgród. Z informacji mundurowych wynikało, że może znajdować się tam kontrabanda. Okazało się, że ustalenia mundurowych się potwierdziły.

Po sprawdzeniu wyznaczonych miejsc policjanci zabezpieczyli blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz kilkanaście litrów nielegalnego alkoholu.

Skarb Państwa mógłby stracić z tego tytułu ponad 24 tysiące złotych w wyniku niezapłaconych podatków. Teraz właściciele kontrabandy - dwie kobiety w wieku 59 i 76 lat oraz 78-latek, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. (źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie)

 

 

Komentarze (14)

i jak zwykle pewnie sami wpadli na ten 'trop'.. żenujące

Pewnie wielcy przestepcy bo hcieli do emerytury dorobic zal:-(

A gdzie z podrynku?

dobre a z czego mają niby żyć to niech państwo da im większe emerytury

Brawo Policja i Celnicy!!! Tak jest tylko w naszej Polsce, zamiast zająć się łapaniem morderców albo poważnych przestępców i złodziei, to oni szczycą się tym, że złapali trzy starsze kobiety, które chciały dorobić sobie do tych skromnych rencin. To jest żenada, zamiast zainteresować się jak im pomóc, to nie liczy się statystyka. Czyżby nasza policja bała się łapać młodszych złodziei ???

Brawo Panowie Policjanci! Tępić pijaństwo.

Swoją drogą to ciekawe czy ewentualne szkody skarbu państwa z tytułu akcyzy i kary od pechowców pokryją koszty tej całej zakrojonej na dużą skalę akcji służb.

Renty zabierają emerytur nie dają to darmowe wczasy zapewniają.

Miały kobiety pecha bo gdyby to były jakieś celebrytki albo inne gwiazdy to zapewne inny byłby finał całego zdarzenia.

Panie "wihuro" hcieli?

I znów wyhamowali rozwój małej gastronomi

no i znowu te straty zenada ponad 24tys zlotych jak to liczycie? papierosy musialyby kosztowac chyba po 50zl

powinni jeszcze zlikwidować melinę w Szymanach. Każdy wie u kogo

i u Andzi, tez kazdy wie u kogo;D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.