Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2191 wyświetleń

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

Wysyłanie kartek wielkanocnych to stara tradycja, która w obecnych czasach często zastępowana jest formą elektroniczną. Czyż nie milej jest otrzymać kartkę, którą można postawić na półce? Taką, która jest nie tylko dowodem pamięci bliskich nam osób, ale także wspaniałą ozdobą wielkanocną. 


Dlatego, też  w Dworze w Niećkowie odbyły się „Warsztaty integracyjne tworzenia kartek wielkanocnych”. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ gościliśmy na nim podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grajewa, którzy przybyli do nas z opiekunkami, Małgorzatą Dębińską i Anną Rogowską. Wśród uczestników zajęć byli także uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. 


W trakcie spotkania, pani Gosia i pani Ania pokazały różne techniki oraz narzędzia i materiały wykorzystywane do tworzenia kartek, po czym pomagały i podpowiadały uczestnikom, jak je wykonać i przyozdabiać. Metoda, jaką je wykonywano to scrapbooking. Powstałe kartki, to małe dzieła sztuki, których efekt zależał tylko od inwencji twórczej wykonujących je osób. Wszyscy mocno zaangażowali się w swoje indywidualne prace. Kartki wyszły przepięknie, a i samo spotkanie dało uczestnikom wiele radości. 


Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, prowadzącym p. Gosi i pani Ani, zaangażowanej ze strony ZS w Niećkowie p. Beacie Zielińskiej, a w szczególności uczestnikom zajęć, od których bił optymizm i ciepło. 


Wydarzenie zorganizowane zostało w związku z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, która możliwa była dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most.

czwartek, 8 czerwca 2023

Koncert Trele Morele Podlasie (21.06)

czwartek, 8 czerwca 2023

Państwowa Szkoła Muzyczna poleca

Komentarze (1)

Super inicjatywa Brawo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.