niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 13350 wyświetleń

Niećkowo dla głodujących

Zespół Szkół w Niećkowie dla głodujących dzieci w Afryce.W dniu 07.06.2009 r. na zaproszenie parafii pw. Św. Barbary w Warszawie-Śródmieście (przy hotelu Marriott) Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” ze szkoły w Niećkowie wystąpił w charytatywnym koncercie na rzecz głodujących dzieci w Afryce.
Zaproszenie organizatora - Pana Eugeniusza Karczewskiego w tak zaszczytnym celu młodzież przyjęła z entuzjazmem, deklarując nawet własny wkład w pokryciu kosztów przejazdu do Warszawy, aby wziąć udział w koncercie. W programie pojawiły się tańce i przyśpiewki naszego regionu.
Na wyróżnienie zasługuje bardzo dojrzałe podejście uczniów, rodziców oraz nauczycieli, którym podobał się sposób wsparcia dla dzieci czarnego kontynentu, którzy potrzebują naszej pomocy.
Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” dziękuje Dyrektorowi ZS w Niećkowie za umożliwienie wyjazdu.

niedziela, 26 czerwca 2022

Rusza wakacyjne kino GCK

Komentarze (4)

Brawo Niećkowo!
Szlachetny cel. Jesteście wielcy.
Sukcesów życzę.

Niećkowo -super że macie tak wyjątkowego dyrektora więcej takich ludzi, teraz gdzie się nie obejrzysz to słychać o Niećkowie BRAWO !!!!

dla dzieci w Afryce, bo to u nas głodujących nie ma..

Do xxx. Fakt u nas też są głodujący, biedni, bezdomni itp., ale różnica między Afryką, a Polską przejawia się w tym, że u nas najczęśniej ludzie głodują, są biedni z powodu własnych błędów np., brak wykształcenia, alkoholizm, czy też popularne "lenistwo". W Afryce natomiast jest głód wewnętrzny tzn. ludzie pracują jak woły, nad marnymi i tak plonami. I jestem przekonany, że statystyczny poziom "śmierci głodowej" jest zdecydowanie wyższy, niż w Polsce. Ale żeby nie było że każdy bez pracy w naszym kraju jest legatem, to napomnę też, że są tacy którzy zostali przez los dotknięci sowicie i nie mogą przysąpić do wykonywania pracy, bądź na danym terenie nie ma pracy. A dzieci nie są nieczemu winne, no chyba że jakimś błędnym czynem przekreśliły swój los.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.