wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 7202 wyświetleń

Niedzielski o sprawie zgwałconej dziewczyny

Prokuratura: Ofiara przestępstwa ma 24 lata
W sprawie wypowiedziała się Prokuratura Krajowa. Śledczy poinformowali PAP, że śledztwo w tej sprawie prowadzi jedna z prokuratur regionu białostockiego.

- Postępowanie dotyczy doprowadzenia nieporadnej ze względu na stan zdrowia pokrzywdzonej w wieku 24 lat (a nie jak podawały media 14) do obcowania płciowego - przekazał prok. Łukasz Łapczyński. 

 

Z informacji prasowych wynika, że dziewczynę miał wykorzystać seksualnie jej wujek, w wyniku czego zaszła w ciążę. Sprawę zgłoszono organom ścigania, a poszkodowana uzyskała zaświadczenie prokuratora o zaistnieniu przesłanki warunkującej dopuszczalność terminacji ciąży, o której stanowi art. 4a ust. 1 pkt 3 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Niepełnosprawna intelektualnie dziewczyna wraz z ciotką miała podjąć próbę skorzystania z zabiegu aborcji w szpitalach zlokalizowanych w pobliżu ich miejsca zamieszkania, co skończyło się niepowodzeniem z uwagi na powołanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia. Dopiero w wyniku pomocy organizacji pozarządowej nastoletnia ofiara gwałtu skorzystała z zabiegu w jednym ze szpitali w Warszawie.

 

Minister zdrowia podkreślił - "jest to sprawa, którą traktuję z ogromną uwagą".  - Zleciłem rzecznikowi praw pacjenta zebranie szczegółów tej sprawy. Niestety mamy wrażenie, że informacje, które były przekazywane, nie są do końca prawdziwe - ocenił.

Dodał, że resort szuka tego przypadku na Podlasiu, ale żaden ze szpitali nie zgłasza, że miał do czynienia z taką sytuacją. - informuje Gazeta Współczesna

 

 

 

Komentarze (26)

Typowe szpitale w Polsce C: najpierw zasłaniały się godkową "klauzulą sumienia" (bo Bozia będzie zła), a kiedy media wywiały sprawę na forum publiczne, to nagle "nie było tematu, nikt nic nie zgłosił". Cirkus i skandaloza, jak mawiał Pan Bjelica. Tyle dobrze, że szum medialny finalnie doprowadził do udzielenia dziewczynce należytej pomocy w Warszawie. Chociaż tam mają szacunek do ludzkiego zdrowia.

Co to.ma wspólnego by dawać to na e grajewo

Minister ma tak "ogromną uwagę" że sporo czasu mu zajmuje reakcja aby podobne sytuacje nie miały miejsca i oby nie dochodziło do gorszych tragedii w przyszłości. Czy premia za reakcję już wpłynęła na konto?

Do Paweł. To ma wspólnego, że dla egrajewo to niezła pożywka. Oni tylko do tego się nadają

do Paweł. "Dodał, że resort szuka tego przypadku na Podlasiu, - może w Grajewie? (Co to.ma wspólnego by dawać to na e grajewo)

Aborcja to pomoc? Kara śmierci dla dziecka, które nic nie zawiniło

Tego rodzaju doniesienia potrzebne są dla całego kraju w celu informacji, ale i ostrzeżenia ludzi młodych chcących żyć, co najmniej z podstawowym kręgosłupem moralnym. Ostrzega również przestępców, podobnych do myślenia takiego, jak w powyższych komentarzach, że ich zwierzęce zachcianki bolą nie tylko skrzywdzonych, rodzinę i ustawodawców. Mogą wywierać wychowawczy wpływ na zachowanie osób nie do końca zdemoralizowanych. A więc jest to SOS dla społeczeństwa! Portal e-Grajewo wie, co robić należy i nie potrzebuje pomocy ze strony niedorosłych do wartości homo sapiens.

Belzebub, a co sadzisz o braku doniesien, braku rozpowchrzechniania i glosnego mowienia na temat bezkarnej pedofilii wystepujacej powszechnie w kosciele katolickim?

Do Ala, a ty coś wiesz o tym,?

Ad rem. Szanowna Alu, przede wszystkim uważam, że stan duchowy nie powinien górować nad innymi zawodami. Praca albo zawód księży nie jest produktywnym, a czysto filozoficznym bez praktycznego uzasadnienia. Ludzie pracujący w tym zawodzie mają taką wartość na jaką swoją pracą, łącznie z etyką, zasłużą. Żeby ich ilość i jakość mogła posiadać znaczenie, jakąś wartość, powinni się żenić, mieć rodziny, pracować w swojej lub państwowej firmie, a przez to zdobywać zasłużony autorytet. Pracę w kościele wykonywać społecznie po uzyskaniu wpierw przykładnej opinii. Przysięgali czystość tak jak lekarze, a dbają o brudną stronę własnego, niezbyt szanowanego interesu. Jeżeli pracując w instytucji, której celem jest wiara, zaufanie i wychowanie, a nie mogą powstrzymać się od okrutnego zła, powinni sami opuścić swój stan, albo być "wypędzeni". To rozpacz! Wiedział chłopaczek, czego nie będzie mu można, ale taki przepoczwarkowany obywatel szedł po kasę, białe paluszki, służbę, pokojówki, samochody i darmowe lokale. Przypuszczam, że nawet prawdziwi święci, Ci którzy szczerze służyli Bogu i ludziom, nie mają takich luksusów.

Xyz, obejrzyj na poczatek dwa filmy braci Sekielskich- "Tylko nie mow nikomu " i "Zabawa w chowanego", wtedy bede mogla przejsc do dalszej dyskusji z toba !

Belzebub absolutnie zgadzam sie z twoja wypowiedzia, lecz zeby mogly dokonac sie takie procesy w srodowisku kleru, nalezyloby konsekwentnie oddzielic panstwo od kosciola. Napewno wtedy poprawilaby sie jakosc zycia w Polsce, ale czy rowiazaloby to problem podwojnej moralnosci kleru, s, siania nienawisci w kosciele, dokonywania podzialow w spoleczenstwie oraz bezkarnej pedofilii wystepujacej powszechnie w duchowienstwie? ja watpie w to -niestety! A jesli tak sie stanie, to dlugo przejdzie nam czekac jeszcze czekac na tego typu zmiany. W reforme kk rowniez nie wierze. Musi zmienic sie postwa wiernych wobec kosciola, ale czy oni zrozumieja (ci slepo wierzacy), ze kosciol nic pozytcznego nie czyni dla kraju- bierze wszystko co chce i czyni co chce - nic nie dajac w zamian.

ala, włącz myślenie zanim coś napiszesz

ala chociaż raz byłaś w Kościele, bo po Twoim wpisie mam co do tego dużo wątpliwości. Ja do Kościoła chodzę i nigdy nie słyszałem o jakieś nienawiści głoszonej na mszy. Bardziej słyszę, żeby pomodlić się za osoby, które zatraciły się i nie wiedzą co czynią. Co do pedofili to czy występuję w Kościele, czy w świecie celebryckim czy w innych środowiskach to powinna być wypalana gorącym żelazem. Jednak tak nie jest. Jak słyszałem obrońców Polańskiego, który zgwałcił 13-latkę, że jemu więcej wolno bo to reżyser światowej sławy i mogą jemu się przytrafić jakieś potknięcia a później Ci sami obrońcy w podobnej sprawie wieszają psy na innych, którzy dopuścili się podobnego czynu to są właśnie himalaje hipokryzji. Pamiętam jak właśnie o tej sytuacji rozmawiałem z kolegą, który jest wychowany na modłę liberalno-lewicowo i jemu przypadek Polańskiego wytłumaczyli i on w tym nic dziwnego nie widział. To jemu zadałem pytanie jakbyś miał 13-letnią córkę i ją by zgwałcił znany celebryta (aktor, piosenkarz, reżyser) to jak byś się zachował? Powiem wam mina jego był bezcenna i powiedział co by z takim delikwentem zrobił. Nie będę cytował bo to były same niecenzuralne słowa:) nagle zmienił swoje zdanie o 180 stopni jakby dotknęło to jego dziecka.
Ostatnio też głośna sprawa o pedofilu ze środowisk PO i aktywisty LGBT Krzysztofa F. Ta sprawa była przemilczana przez ponad dwa lata a Radio Szczecin ujawniło ją, aby pokazać, że pedofilia to szerszy problem. Nie dotyczy on wyłącznie Kościoła, jak od lat przedstawiają środowiska i media lewicowo-liberalne. Do wspomnianych przestępstw doszło w sierpniu 2020 r., zarzuty zostały mężczyźnie przedstawione miesiąc później. Została mu wymierzona kara 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, a prawomocny wyrok zapadł 14 grudnia 2021 r. Przez tyle czasu ani Sekielski, ani TVN ani portale internetowe czy gazety liberalno-lewicowe tym się interesowały, bo temat dotyczył ich środowiska i nie mówmy nikomu. Jakby to był Ksiądz to temat byłby grzany cały czas przez media liberalno-lewicowe. Dlatego ala i belzebub widzicie jak jest hipokryzja niektórych mediów na tych przykładach, które podałem. Natomiast dla mnie w tych sytuacjach nie powinno być świętych krów, zawiniłeś to kara powinna być adekwatna niezależnie kto to zrobił.
W tym artykule też jest podana nie prawda, jak się okazuje dziewczyna nie miała 14 lat /.

zxs, gdzie u ciebie widac myslenie, bo ja nawet objawow jego u ciebie niedostrzegam? Przeciez ty nawet prostego zdania w jezyku polskim nie jestes w stanie poronic!

Malkonent niech rodzi a ty wychowasz skoro gębę w sprawie otwierasz

to nie 14 lataka po raz kolejny społeczeństwo zostało wprowadzone w błąd, niektóre osoby celowa rozpuszczają fałszywe informacje których nikt nie weryfikuje, informacja poszła i nikt tego nie sprostuje, myślenie i niepokój ludzi zmienione zgodnie z planem wrzucających takie informacje. Ludzie dzis informacja może dać władzę wielu złym ludziom, nie wierzcie tak łatwo we wszystko co piszą, a portale takie jak facebook pozwalają takie informacje powielać.

seba- tak bylam w kosciele ! Zostalam bez mojej zgody, ochrzczona i wychowana w tej twojej pseudo -religii. Nie rozumiem co ma Polanski wspolnego z pedofilia w naszym kraju, moze mi szerzej wytlumaczysz w kolejnym poscie. Jezeli popelnil przestepstwo , to niech sie zajma tym wladze danego kraju, ale ze tobie glowa od tego boli, to swiadczy , ze masz jakis wyimaginowany ogromny problem.
Odnosnie gloszenia "slowa bozego " w kosciele, przeczysc sobie uszy ew. kup sobie wzmacniacz sluchowy, lub wybierz sie na celebracje mszy swietej biskupa Jendraszewskiego. wlacz radio maryja, TV- Trwam, poczytaj skrajnie prawicowe szmatlawce takie jak np "Do rzeczy", "Glos Niedzielny" , gdzie az sie roi od siania nienawisci- byc moze wtedy (choc bardzo watpie) dotrze do ciebie mowa prawdziwej "milosci" gloszona przez wielkie autorytety twojej zaklamanej koscielnej instytucji.
Napisales o jakis przypadkach pedofilii(podajac tylko jeden watpliwy z reszta przyklad), gdzie zapadl wyrok , a w przypadku pedofilii wsrod duchownych, wyroki zapodaja, ale nie sa egzekwowane, lecz pod dywan zamiatne- czy ty na prawde nie dostrzegasz roznicy ? Nic nie napisalam na temat tego, ze pedofilia jest problemem wylacznie zwiaznym z kosciolem, lecz napisalem o bezkarnej pedofilii , ktora wystepuje nagminnie w kosciele. Niestety .lecz takich jak ty wiernych wyznawcow kosciola, ktorych bardziej "przeraza" przypadek rezysera Polanskiego , ktory mieszka w Paryzu problem bezkarnej pedofilii w kosciele nieistnieje. Natomiast jesli chodzi o temat obrany przez braci Sekielskich, dotyczacy bezkarnej pedofilii w kosciele, jest on nie przypadkowy ! Zapoznaj sie najpierw z faktami , dlaczego Sekielscy poruszyli trudny temat zamiatany od lat pod dywan , dotyczacy BEZKARNEJ PEDOFILII-NAGMINNIE WYSTEPUJACEJ WYLACZNIE W KK, a jej podkreslam przypadki sa zamiatane pod dywan.
Bardzo madrze napisales: " W tym artykule też jest podana nie prawda, jak się okazuje dziewczyna nie miała 14 lat "- fajnie, czy oznacza to wedlug twojego rozumowania (jesli tak mozna to okreslic), ze gwalt na
osobie powyzej 14- lat nie stanowi problemu?

Do seba, wiem i rozumiem, dlaczego nigdy nie slyszales mowy nienawisci w koscile? Bo ty to mowe odbierasz jako cos co dla takich jak ty jest mowa milosci chrzescijanskiej. Moje wyrazy wspolczucia.
Poczytaj sobie na temat inkwizycji, to moze byc dla ciebie jednak zbyt mocno skaplikowany temat. LBGT w kk- zapewne dla ciebie nie istnieje. Tuszowanie pedofilii przez herarchow koscielnych- np. temat zwiazany z papa Ratzninger'em. Pedofilia a- bp. Wesolwski... bp Jankowski- moze wtedy zdejmiesz klapki z oczu i zalozysz je na nogi... albo i nie !

seba gdyby pedofilia w kosciele miała być wypalana gorącym żelazem, to to żelazo zawsze będzie gorące.
Twoje motody są nie tylko glupie i prymitywne, tymbardziej że, brzmią nierealnie i od strony prawnej nie da się ich wyezgkować. Z tego co zdążyłem zauważyć , to ty trwasz w głęboko w średniowieczu i jakakolwiek dyskusja z toba nie ma sensu .

Lubię was i waszą tolerancję na osoby, które mają inne postrzeganie rzeczywistości od waszej. W waszych wpisach przejawia się taka miłość, że Kościół to przy was mały pikuś:) jak oglądałem protesty kobiet i słuchałem tych wulgaryzmów co tam padały, ten rynsztokowy język, to tak się zastanawiałem skąd się biorą takie osoby, że w nich jest tyle agresji, w jakim domu były wychowywane, to już mniej więcej wiem po waszych wpisach. W tych domach żadnej wiary nie było tylko pustka i agresja do drugiego człowieka. Do was to pasuję taki cytat "źdźbło w oku bliźniego widzicie, a belki w swoim nie dostrzegacie". Dalej nie piszę, bo w ścieku nie będę uczestniczył, taplajcie się sami. Powodzenia

Seba, moralista koscielny z ciebie, ktory zaczyna bredzic z powodu braku argumentow. Nie rozumiem dlaczego odbiegasz od tematu, czy stal sie on dla ciebie niewygodny i z braku argumentow przeszedles do natarcia obierajac strategie krytyki bez wyszczegolnienia konkretnych dowodow na swoje urojone racje?
Kim sa ci oni ? Do jakich prostestow i wulgaryzmow nawiazujesz?- nie podajac zadnych konkretnych faktow! Motasz sie i kompromitujesz w swojej zawisci , nienawisci i desperacji, poniewaz brakuje tobie argumentow. Z twojej wypowiedzi wynika, ze ci "wszyscy oni" sa zli, a tylko twoj "Kościół" jest uosobieniem dobra- lecz udowodnic swoich racji jak do tej pory nie jestes w stanie .
Twoja wiedza na temat bezkarnej pedofilii w kosciele jest mierna i dlatego popadasz w skrajnosci w skrajnosc (byc moze masz ku temu konkretne powody?) unikajac tematu, ktory tak gorliwie ciebie poruszyl.
Obawiam sie ,ze twoja obluda i zaklamnie jest tak wielka (jak nienawisc), i dlatego nie dostrzegasz tego, jak szkodliwa role pelnil od zarania dziejow kosciol katolicki w naszym kraju. Proponuje zaczac edukacje od takich tematow , jak inkwizycja, wyprawy krzyzowe. Kolejna moja propozycja , to KONKORDAT oraz przywileje kk z nim zwiazane (pasozytnictwo - bezkarna - nagminna pedofilia, wysysanie ogromnych pieniedzy z budztetu panstwa ), fundusz koscielny i jego szkodliwosc, -sekta kat.ordo luris oraz szkodliwe wplywy jej .. etc. Zanim poronisz kolejne infantylne bzdury zapoznaj sie z orgaznizacjami ktore sa powiazane z kosciolem takimi jak fundacja kai godek (i jej mowa milosci), rycerze maryjni, bojowki bakiewiczowskie oraz z mowa milosci pisowskich politykow- zaczynajac od wdowy smolenskiej,ktora podzielila spoleczenstwo na lepszy i gorszy sort. Amen !
Przestan juz pisac prosze "oni " "waszej" , "waszych", poniewaz takie wyrazanie jest dowodem na to , jak malej wiary jestes czlowiekiem obwiniajac wszytkich o cos , czego nie jestes w stanie dowiesc !

Seba- jestes stanu duchownego, ze takie nieziemskie moraly prawisz , ze ""źdźbło w oku bliźniego widzicie, a belki w swoim nie dostrzegacie"... a co sadzisz o wypowiedzi twojego o. Rydzyka na temat pedofilii w kosciele... " "To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus??- prosze powiedz i jak to bys skometowal... tylko prosze zostawmy juz te glupie cytaty, ktorych nauczyles sie w swoim kosciele typu .. oko za oko zab za zab... prosze o realistyczna wypowiedz... a jesli takiej nie masz (?), to nie wiem po co w ogole sie wypowiadasz??

Seba, biorąc pod uwagę wypowiedzi niektórych osób, należałoby dziwić się, że ten świat jeszcze istnieje. Napiszę to, co czuję w obu kierunkach. Niektórych zachowania, to zło społeczne samo przyznanie się bezwstydnie do bezprawia, podłości i władzy nad samym sobą! Ich ideałami jest: swoboda seksualna, LGBT jako ideologia, narkotyki, spirytus ale nie ten Santos, mamona, lekceważenie roli kościoła, bo On hamuje im zwierzęcy popęd, tolerowanie zła, bowiem sami są w nim zatopieni, etc. Podobno takiego rodzaju zachowania występują przed końcem tego świata poraz kolejny. To, że księża grzeszą więcej niż my, to my wiemy, ale to był i jest proces normalny. Sobór ustalił bardzo
źle, że pozbawił ich małżeństwa. Nie wiedzieli o tym, że tzw. księża, to zwyczajni ludzie, a jeśli tak, to potrzebują mieć rodzinę i żyć godnie z jedną kobietą przez całe życie w miłości, seksie i szacunku, a nie codziennie z inną i to na koszt zniewolonych. Spowiedź również powinna być ogólna, a nie jako doniesienia dla jakiegoś chłopa, co się dzieje z kimś, któremu ten chłop lub pan i tak nic nie pomoże. Bóg rozgrzesza. Ponadto ich buta, podnoszenie głowy powyżej niż (...), powinna być niedopuszczalna a nawet karana. Naród nie jest ich niewolnikami, tylko wyznawcami wiary w Boga, pod kierownictwem uczciwie wiernych Bogu księży oraz etycznych a nie panujących.

W Kosmosie tak jest!, pragne sie odniesc do twoich absurdalnych wyziewow i zapytac, pomijac jednoczesnie brak najmniejszych objawow myslenia i logiki w twoich ogolnikowych wywodach, co chcesz udowonic? Piszesz ogolnie o wszystkim i o niczym, nie podajesz zadnych konkretnych faktow. Co ty nazywasz zlem spolecznym w swojej patologicznej narracji- nie podajac konkretnych przykladow? - okreslajac-cytuje :" Niektórych zachowania, to zło społeczne samo przyznanie się bezwstydnie do bezprawia, podłości i władzy nad samym sobą! "- czym sie to zlo objawia-np. u takich heretykow koscielnych jak ty ?. Wypisujac tego typu szambo- " Ich ideałami jest: swoboda seksualna, LGBT jako ideologia, narkotyki, spirytus ale nie ten Santos, mamona, lekceważenie roli kościoła, bo On hamuje im , bowiem sami są w nim zatopieni"- zapytam sie czy jestes swiadomy rozwiezlosci i jaka panuje w kk? W jaki sposob pasozytniczy i kulawy moralnie kosciol w ktorym ukrywa sie LGBT i bezkarna pedofile " hamuje im zwierzęcy popęd, tolerowanie zła, bowiem sami są w nim zatopieni, etc."??
Opisz szczegolowo prosze, o jaki poped zwierzecy tobie chodzi i jakich "niektorych" masz na mysli?
Slyszales o moralnosci takich duchownych jak np. bp. Wesolowski, pralat Jankowski, ks. Andrzeja Srebrzyński, ks. Janik,ks. Pawła Kania.. i tak moglbym wymieniac bez konca- twoje moralne idealy, jednak obawiam sie , ze nie masz najmniejszego pojecia, co sie kryje za tymi nazwiskami.


To zdanie, ktore napisales podkresla tylko fakt dobrze wpranego mozgu; jest tak wymowne, ze kazdy smodzielnie myslacy czlowiek, nie bedzie zadawal pytan dotyczacych stanu twojego umyslu- cytuje . " To, że księża grzeszą więcej niż my, to my wiemy, ale to był i jest proces normalny" !

Jedna rzecz mnie zastanawia dlaczego lekarzom nie włącza się klauzula sumienia jak w prywatnych gabinetach doją kasę od pacjentów wcale nie taką małą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.