Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 13925 wyświetleń

Niecodzienni goście w Niećkowie


     18 listopada 2011 roku około godziny 17.00 do Zespołu Szkół w Niećkowie przybyli żołnierze z 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku pod dowództwem płk dypl. Piotra Oleszczaka.

     Żołnierze wchodzą w skład Jednostki Wojskowej nr 3519. Jak zdradził nam p. płk Piotr Oleszczak dowodzeni przez niego żołnierze to specjalna jednostka, której zadaniem jest neutralizacja przeciwnika na jego własnym terenie.

    W bieżącym roku akurat Niećkowo wypadło dokładnie na trasie przemarszu wspomnianego wojska z Osowca do Bemowa Piskiego, z którego wieczorem przyjechała do strudzonych całodziennym marszem wojaków kuchnia polowa z ciepłą i apetycznie pachnącą kolacją.

     Po posiłku i chwilowym odpoczynku po trudach przemarszu żołnierze, w ramach podziękowania za gościnne przejęcie, przeprowadzili pokaz uzbrojenia i sprzętu, którym obecnie dysponuje 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży Zespołu Szkół w Niećkowie, w szczególności jej męskiego grona. Następnego dnia, o godzinie 6.00, żołnierze udali się w dalszy marsz w kierunku miejsca docelowego, którym było Bemowo Piskie.

fot. ZS w Niećkowie

wtorek, 9 sierpnia 2022

Karaoke w GCK

wtorek, 9 sierpnia 2022

Warsztaty "Wakacyjna biżuteria"

Komentarze (1)

oddział w wielkiej tajemnicy przemaszerował z b-stoku do bemowa z przerwą w Niećkowie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.