sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Niebezpiecznie zimą

Zimowe warunki pogodowe sprawiają trudności mieszkańcom. Wielu z nich, z różnych powodów, nie może lub nie potrafi odpowiednio zadbać o siebie. Chodzi przede wszystkim o narażenie na wychłodzenie organizmu lub na zatrucie w przypadku źle działającej instalacji grzewczej.

W tym trudnym okresie pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jak również Straży Miejskiej starają się odwiedzać wytypowane osoby, rodziny. Sprawdzają, czy nie potrzebna jest pomoc, bądź nie zdarzyło się coś przykrego. Wielokrotnie, dzięki ich działaniom udaje się zapobiec tragedii.


W ostatnim czasie miała miejsce interwencja przy ul. Wojska Polskiego. Starsza osoba nie odpowiadała pracownikowi MOPS oraz wezwanych służb. Po sforsowaniu drzwi okazało się, że kobieta przebywa w mieszkaniu, bała się jedynie wyjść.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu przy ul. Piłsudskiego w Grajewie. W tym przypadku to nie pierwsze takie "odwiedziny”, strażnicy obawiali się najgorszego. 87-letnia p. Janina od lat mieszka w opłakanych warunkach. Żyje wśród śmieci, które znosi do domu jej syn. (foto) W pomieszczeniach nie ma ani trochę przestrzeni, aby dostać się do pokoju trzeba przebijać się szlakiem wydrążonym w górze odpadów. W każdej chwili coś może się zawalić, wybuchnąć pożar lub też kobieta osłabnie z wyziębienie czy niedożywienia. Na szczęście i tutaj zakończyło się dobrze, okazało się że staruszka przebywa u rodziny w Ełku.

Jednak nie bagatelizujmy wszelkich podejrzanych oznak,  nie bądźmy obojętni. Nasz sygnał może uratować komuś życie.

fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.