Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 13600 wyświetleń

Niebezpieczne wyprzedzanie TIRa


Kierowca tira nie zważając na znaki i przepisy drogowe niebezpiecznie wyprzedzał drugą ciężarówkę. Kolejna – jadąca z przeciwka musiała hamować, aby nie doszło do wypadku. Zatrzymany 36-latek stracił prawo jazdy, a jego zachowaniem na drodze zajmie się teraz sąd.

W minioną sobotę rano (23.11.), po godzinie 9.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie patrolowali drogę krajową nr 61. W pewnym momencie, nadzorując ruch pojazdów w miejscowości Miecze, zainstalowana w radiowozie kamera zarejestrowała nadjeżdżającego z przeciwka tira, którego kierowca lekceważąc przepisy i niestosując się do znaków drogowych niebezpiecznie wyprzedzał drugą ciężarówkę. Siedzący za kierownicą mercedesa mężczyzna nie zważając na linię ciągłą i brak miejsca do wykonania tego manewru kontynuował go, zmuszając do hamowania nadjeżdżającego z przeciwka kierującego inną ciężarówką.

Na szczęście, dzięki jego reakcji nie doszło do wypadku. Chwilę później podróżujący mercedesem 36 -latek był już zatrzymany. Mężczyźnie, w związku ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym, grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie na drodze odpowie przed sądem - KWP BiałystokKomentarze (20)

I bardzo dobrze takich patroli prosze o wiecej.

Masakra, co wyprawiają " kierowcy" tirów. Miałem podobnie wczoraj pod Stawiskami. Osobówka nie ma szans....

Codziennie jeżdzę do pracy tą trasą , czasami serce podchodzi pod gardło , w Mieczach przy wysepce kierowcy jężdzą pod prąd , wyprzedzają na lini ciągłej , głównie TIRY Dlaczego nie zainstalują kamery w tym misjscu .

Codziennie jeżdzę do pracy tą trasą , czasami serce podchodzi pod gardło , w Mieczach przy wysepce kierowcy jężdzą pod prąd , wyprzedzają na lini ciągłej , głównie TIRY Dlaczego nie zainstalują kamery w tym misjscu .

przygłupy z tirów !!
Tiry na tory !!!!

Sporo musze jeżdzić tą trasą Augustów- Grajewo i nie raz musiałem mocno hamować bądż zjezdzać do zatoczek PKS (oczywiście w wiekszości przez TIRy na ruskich bądź warszawskich numerach), ta trasa to istny koszmar ;]

mieszkam w okolicy i pewnego razu kierowca tira(polak) jechał z lewej strony wysepek pod prąd zajezdzając mi droge ale tirowiec nic sobie z tego nie robił i na dodatek pozdrowił mnie środkowym palcem. Ten powyższy filmik to nic specjalnego takie rzeczy to tu norma tylko gdzie wtedy jest nasza kochana skoda?

brawo grajewska policja!!!!

kierowca dźwigu też nie lepszy,przyspiesza i nie daje się wyprzedzic szoook!!!

wyprzedzany dźwig dawał nie źle po garach co widać na filmiku ciekawe co na to ekolodzy

Prawda jest taka, że znaczna większość "kierowców" TIRów powinna stracić prawko...

ale co takiego strasznego się stało???

prawda to taka ze my mamy czasy pracy i jazdy a jak ciamajdy jerzdza osobuwkami i sład go wyrzedz to ciekawe . a tak wogle to sprawdzcie co to jest TIR

nikt tego nie rozumie kazdy krzyczec i oskarzac umie sa filmiki tylko duzych samochodow a dlaczego nikt nie krzyczy jak male jezdza tylko duzy duzy i duzy

Oki, a Ty sprawdź, co to jest jęz. polski i jego słownik... ;)

Poza tym... Czas pracy i jazdy nie ma znaczenia, KAŻDY kierowca ma zas... obowiązek poruszania się pojazdem wg ściśle określonego prawa ruchu drogowego, przede wszystkim NORMALNIE i BEZPIECZNIE względem wszystkich jego uczestników...

W takim razie kierowca dzwigu tez powienien poniesc konsekwencje,zlamal przepisy...nie powinien przyspieszac gdy jest wyprzedzany przez inne auto,tym bardziej ciezarowe..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.