Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2891 wyświetleń

Nie żyje założyciel sieci Hoteli Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski zmarł we wtorek (21.06.2022). To założyciel sieci luksusowych Hoteli Gołębiewski zlokalizowanych w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu. Stworzył też fabrykę słodyczy TAGO, która istnieje na rynku od 1966 roku i eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów na 5 kontynentach.

 

 

Kim był Tadeusz Gołębiewski?


Tadeusz Gołębiewski urodził się 1.01.1943 roku. Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki (dziś SGH). Wyroby cukiernicze rozpoczął produkować w 1966. W 1972 założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago pod Radzyminem.


W 1989 postanowił wybudować hotel w Mikołajkach, gdzie kupił wcześniej ziemię. Hotel oddano do użytku w 1991.

Inwestycja zwróciła się po 26 latach. W 1998 odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy w stanie surowym w centrum Białegostoku. W 1999 nastąpiło jego otwarcie.

 

 

czwartek, 30 czerwca 2022

Kończy się budowa zapory na granicy

Komentarze (1)

Bardzo specyficzny rodzaj hoteli jak na Polskę. Bardzo duży, jednak na tyle dobrze zorganizowany, że nie odczuwało się tego. No i w każdej lokalizacji serwowane posiłki trzymają poziom. Lubiłem tam zajrzeć od czasu do czasu. Ponoć dużo serca wkładał w zarządzanie biznesem. Obawiam się, że bez niego, pozostałym może zabraknąć zapału. RIP

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.