sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2911 wyświetleń

Nie żyje założyciel sieci Hoteli Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski zmarł we wtorek (21.06.2022). To założyciel sieci luksusowych Hoteli Gołębiewski zlokalizowanych w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu. Stworzył też fabrykę słodyczy TAGO, która istnieje na rynku od 1966 roku i eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów na 5 kontynentach.

 

 

Kim był Tadeusz Gołębiewski?


Tadeusz Gołębiewski urodził się 1.01.1943 roku. Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki (dziś SGH). Wyroby cukiernicze rozpoczął produkować w 1966. W 1972 założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago pod Radzyminem.


W 1989 postanowił wybudować hotel w Mikołajkach, gdzie kupił wcześniej ziemię. Hotel oddano do użytku w 1991.

Inwestycja zwróciła się po 26 latach. W 1998 odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy w stanie surowym w centrum Białegostoku. W 1999 nastąpiło jego otwarcie.

 

 

Komentarze (1)

Bardzo specyficzny rodzaj hoteli jak na Polskę. Bardzo duży, jednak na tyle dobrze zorganizowany, że nie odczuwało się tego. No i w każdej lokalizacji serwowane posiłki trzymają poziom. Lubiłem tam zajrzeć od czasu do czasu. Ponoć dużo serca wkładał w zarządzanie biznesem. Obawiam się, że bez niego, pozostałym może zabraknąć zapału. RIP

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.