Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 3487 wyświetleń

Nie wiemy, co zabiło ryby w Odrze

Prof. Karaczun o kąpieli w Bałtyku: Byłbym bardzo ostrożny. Nie wiemy, co zabiło ryby w Odrze

 

 

„Rozśmieszyło mnie to, co powiedział wojewoda zachodniopomorski, który twierdzi, że nie ma zagrożenia. Jak on może coś takiego powiedzieć, skoro nie wiemy co zabiło Odrę i ryby w Odrze? Zagrożenie jest i nie byłbym taki pewien, że można bezpiecznie wchodzić na plażę i że można się kąpać w Bałtyku. Nie wiemy czy to, co je zabiło, nie jest już w tej chwili w Zalewie Szczecińskim czy w Morzu Bałtyckim” - powiedział w Rozmowie w południe w RMF FM prof. Zbigniew Karaczun, sozolog ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ekspert Koalicji Klimatycznej.

 

 

„To może być wieloprzyczynowe zjawisko. Jeżeli nie jest to przestępstwo ekologiczne, to jest to na pewno przestępstwo niedotrzymania obowiązków przez służby, które są odpowiedzialne za ochronę wód. Nie wykluczam żadnej hipotezy. To może być jeden zrzut, to byłoby łatwiejsze do wyłapania. Mogło też to być wiele czynników, które się na to złożyło” – ocenił ekspert pytany o śnięte ryby w Odrze.

 

 

Gość Rocha Kowalskiego skrytykował też badania, które są przeprowadzane. „Pobraliśmy 150 próbek - to jest zdecydowanie za mało. Przez 3 dni po stwierdzeniu pierwszych śnięć powinniśmy zrobić tzw. badania transektowe na całej długości Odry. Nie tylko badania wody, ale też osad denny, inne organizmy wodne. Powinno się je badać nawet co godzinę, żeby mieć sygnały co się zmienia w wodzie” – stwierdził.

 

Więcej na RMF24.pl

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (26)

W najbliższym czasie woda w kranie będzie rarytasem..

Nie wiecie ?! Wystarczy sprawdzić skład chemiczny wody i już będziecie wiedzieć!

Ale jak "czaskoskiemu" puścił kolektor, nomen omen wybudowany za czasów Lecha Kaczyńskiego to pisiory jechały non-stop. A teraz oczywiście wina Niemców, ruskich i jak zwykle Tuska.

Robić badania a nie bębnić o tym ze niby nie wiecie co się stało..

Mordy głównych z partii tam zamoczyć będzie w końcu normalnie w tym kraju! Niech się podtrują sami tym, czyżby kolejna afera by wybić ludzi z tropu drożyzny?

Wina Tuska lub Jarka

Nie wiemy, co zabilo Ryby w Odrze. Dobry tytul. Ile bylo Afer za rzadow PiSu, ktore nie zostaly wyjasnione do dzisiaj. Tak samo bedzie i z Odra tez nie zostanie wyjasnione za rzadow PiSlandu. Bo oni potrafia stwazac afery i na nich zerowac ze cos robia.

z naszego rządu za tym stojąc, maglują jak mogą zeby zdązył po sprzątać
po sobie ten ktoś, zaklady polityków za tym stoja

Kpiny zreszta taki jeden tez dostal autko od bezdomnego i co...

Jak to kurde nie wiecie?? Czy wogole ten nasz cudowny rząd wie?? Jak coś dzieje się to z rządu nie widać nikogo. Parę lat temu park biebrzański palił się i też nasz kochany rząd przespał i na koniec zwolnili dyrektora Parku bo próbował ratować park na własną rękę... Ludzie obudźcie się w końcu, to jest po części wina wyborców co się dzieje w naszym kraju. Co musi stać się aby odsunąć błaznów od rządu??

Jaka Odrą taka Polska PI S wszystko zatruje

wg PISU popełniły zbiorowe samobójstwo

W upały to normalne,niski poziom wody,wysoka temperatura, mało tlenu w wodzie, trujące sinice.trzeba sadzic drzewa nad brzegami zbiorników wodnych a w czasie upałów natleniac punktowo.

Cóż, trwa mataczenie. Na 100% wiedzą dobrze, kto dokonał zrzutu trucizny. Za jakiś czas zajmą się, na poważnie wyjaśnianiem, jak już trucizna naturalnie zutylizuje się. Sprawa zostanie umorzona z braku dowodów.
O! Gdyby winny był człowiek z innej partii niż aktualnie rządząca to na 100% po 2 dniach byłby wskazany winny i byłyby dowody.

A co to znaczy natleniać punktowo? Oświeć nas.

Pisiory wiedzą, ale nie powiedzą. To leży w ich podłej naturze.

Obywatel, jak możesz oskarżać Jarka. Wina jest wyłącznie Tuska. Tusk ogląda TVN i stamtąd wiedział o katastrofie w Odrze. Wiedział i nie poinformował rządzących. Z TVP Kurskiego rząd miał dowiedzieć się? Panie Tusk jak można pozostawiać na łaskę informacyjną TVP. Jak można. Dodatkowo należało zaproponować rządowi, aby rybom rząd przeprowadził szkolenie, aby nie pływały pod wodą, bo mogą potopić się. Znowu Pan tyle złego zrobił. A..fe.

Który z naszych prominentnych polityków na zakład nad Odrą?

Jak to nie wiecie?

Zdjęcie do komentarza użytkownika: PO...

Jak to jest ze laboratoria i specjalisci potrafia stwierdzic co jedli Faraonowie przed tysicami lat i jak zmarli, a teraz nie moga stwirdzic na co umieraja ryby i od czego. Cos mi tu nie pasuje.

jak zwykle wiemy ale nie powiemy i co nam zrobicie. winnych brak.

O Pegasusie też nie wiedzieli, bo wg Ziobry Pegasus to "koń, który ma skrzydła i lata", ale na szczęście tamych dowodów nie mogli zniszczyć, gdyż były w instytucie w USA, niezależnym od pisiorskiej bandy. Dowody stłuczki z byłą, równie zakłamaną p.premier też zniszczyli. Przykłady tuszowania wszelkich afer pisowskich można wyliczać i wyliczać. Chyba rząd komunistyczny nie ma takiego dorobku pod tym względem. Wątpię, czy coś będzie można pisiorom udowodnić za ich parszywej kadencji. A potem każdego z osobna postawiłabym przed sąd i odpłaciłabym się tym samym. Byłabym ba...rdzo sprawiedliwa, bardzo.

Gdzie jest rtęć Tuska? Coś zamilkł po tych swoich kłamstwach, manipulacjach i straszeniu narodu polskiego. Niemcy znów nie będą z niego zadoweleni:)

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Tom

Tom, daj się na spokój, w towarzyztwie jesteś. Nie rób z siebie inteligenta o IQ 25.

Obywatelka też byłem przestraszony Pegasusem a wyszło jak wyszło, nawet prezesa NIK-u nikt nie podsłuchiwał, zero dowodów. Widzisz wtedy Pegasusem straszyli a dzisiaj straszą rtęcią. Takie jest PO kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa i manipulacje:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.