piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 41 komentarzy
  • 5062 wyświetleń

NIE dla wiaduktu drogowego nad przejazdem kolejowym!

NIE dla wiaduktu drogowego nad przejazdem kolejowym!

NIE dla wiaduktu drogowego nad przejazdem kolejowym ul. Piłsudskiego w Grajewie!


Aktualnie na ulicy Piłsudskiego w Grajewie prowadzone są prace geologiczne w ramach realizacji decyzji DIT-III.7440.13.2021 z 25.08.2021r. wydanej przez Marszałka Województwa Podlaskiego zatwierdzającej „PROJEKT ROBÓT GEOLOGICZNYCH dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich dla zadania pt.: „Wykonanie wybranych prac projektowych w ramach zadania Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach projektu pn. „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok - Suwałki - Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok - Ełk”. Wiadukt drogowy nad linią kolejową 38 w km 81.101 (km istn. 81,978) w ciągu drogi krajowej nr 61 wraz z infrastrukturą techniczną”.


Czyżby nadal w PKP forsowano projekt budowy wiaduktu drogowego - potwora w centrum miasta Grajewo?


Już ponad 2 tysiące podpisów poparcia sprzeciwu budowy wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Piłsudskiego w Grajewie, jako rozwiązaniu powodującemu wyłącznie negatywne konsekwencje społeczne, komunikacyjne, wizerunkowe, naruszającemu historyczny ład architektoniczny i rodzącemu dla mieszkańców wyłącznie uciążliwości.

Dziękujemy za entuzjastyczny odzew mieszkańców!

 

Zbiórka podpisów ciągle trwa! Możesz dołączyć do grona tych,
którym zależy na bezpiecznym i spokojnym życiu w Grajewie.
List poparcia szukaj u swoich radnych lub w sklepach na terenie miasta Grajewa!

 

Stanowisko Rady Miasta Grajewo:

1) Rada sprzeciwia się budowie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Piłsudskiego w Grajewie jako rozwiązaniu powodującemu wyłącznie negatywne konsekwencje społeczne, komunikacyjne, wizerunkowe, naruszającemu historyczny ład architektoniczny i rodzącemu dla mieszkańców wyłącznie uciążliwości,

 2) optuje za budową nowej linii kolejowej poza granicami administracyjnymi miasta co wykluczy wszelkie uciążliwości i niebezpieczeństwa dla jego mieszkańców i będzie rozwiązaniem nowoczesnym i stosowanym w innych miastach,

 3) nie jest przeciwna innym rozwiązaniom lokalizacyjnym i technicznym, ale ich podstawą muszą być minimum 3 przejścia i przejazdy bezkolizyjne, stwarzające jak najmniejszą uciążliwość dla mieszkańców, w tym także tunel dla pociągów w miejscu istniejącej linii kolejowej,

4) uważa za celowe, by organy państwa i podmioty odpowiedzialne za realizację projektu Rail Baltica na odcinku Białystok - Ełk ponownie rozważyły wskazane wyżej sugestie/ postulaty.

 

e-Grajewo.pl

 

WARTO PRZECZYTAĆ

Petycja do władz Miasta Grajewo (czytaj) 

 

Czy będą rozbierać wiadukt ... w Łochowie? (czytaj)

 

Link do interpelacji poselskiej A. Andruszkiewicza  (13.09.2018) w sprawie budowy bezkolizyjnego przejazdu kolejowego

 

Odpowiedź  na interpelację

 

Decyzja zatwierdzająca roboty geologiczne  

 

Postanowienie opiniujące projekt robót geologicznych 

 

 

 

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (41)

To jest chore - cały ten wiadukt i te wiercenia. Trzeba zobaczyć jak cały odcinek się blokuje aż do rzeki i większość aut osobowych korzysta z Wiktorowa i Dolnej żeby szybciej przejechać to skrzyżowanie. A dziś widziałem jak kierowca TIR-a z W. Polskiego na Piłsudskiego musiał kombinować żeby zmieścić się w tym wąskim przejeździe który panowie geolodzy zrobili. Kiedy wreszcie będzie to normalne skrzyżowanie, bo i z W. Polskiego trudno wjechać w Piłsudskiego, gdy z Ełckiej jadą auta. Apropos - czy to nie pan Marszałek Województwa Podlaskiego nie komplikuje przypadkiem sprawy związanej z Dworcem bo kawałek działki trzeba procedować? I co niby dla nas grajewian za korzyść z tą koleją miałaby być jeżeli te pociągi nie będą zatrzymywały się u nas. Niech wreszcie panowie Gwiazdowski i Andruszkiewicz którzy tak chętnie przyznają się do Grajewa coś zrobią z tym bo tylko widzimy na zdjęciach przy różnych otwarciach dróg i innych wizytacjach. Już teraz przez nasze miasto staje się uciążliwe poruszanie się autem, a i pieszo nie zawsze jest bezpiecznie trzeba zobaczyć jak niektórzy kierowcy przestrzegają przepisów a szczególnie na przejściach.

Z tego co trochę obserwuje wyżej opisaną sprawę i czytam artykuły to PKP PLK nigdy nie forsowało i nie forsuje budowy wiaduktu drogowego.

Do zainteresowany sam podpisywałem protest a do mieszkaniec brawo popieram w 100 %

do zainteresowany : tak masz racje , oni chetnie z tego zrezygnuja. Chodzi o to ,ze nie chca zaproponowac nic innego , wiec dostawia tylko drugi tor i zostawia miasto z zamknietym przejazdem przez wiekszosc dnia.

Pan Andruszkiewicz i Gwiazdowski pochylą sie nad projektem dopiero przed wyborami jak będą głosy potrzebne

Jeżeli mieszkańcy nie chcą tego wiaduktu trzeba zrobić protest i zblokować ruch na drodze krajowej 61. Trzeba działać nie siedzieć i pisać nie chcemy.

Nowoczesność w domu i zagrodzie. Troszkę wyobraźni ?. Właściwie wszystkie okoliczne miejscowości mają obwodnice a Grajewo ?przespało?swoją szanse. To teraz jeszcze nic nie zrobione a już protesty bo po co jakiekolwiek ulepszenia???? Tirów nie będzie to będzie smutno!

Nie wiem czy moj komentarz bedzie dopuszczony, albo uciety, bo wiadomo jaki glos maja mieszkancy na tym forum. Po pierwsze plany tego wiaduktu nie powstaly teraz tylko pare lat temu i o tym wladze miasta i powiatu wiedzialy. To dlaczego nie infrmowali mieszkancow o tych planach, tylko teraz jak ruszaja roboty. /To wladze miasta, powiatu powinni zakazać budowy tego wiaduktu, bo bez ich zgody nie mozna nic budowac to wladze miasta i powiatu wydaja zezwolenie. Bez ich zgody nie moze byc prowadzona zadna budowa. MLODZI GRAJEWICY podniscie tylki od koputerow to wasze miasto nie pozwolcie zeby go oszpecili, /

Kolej z miasta precz ! Już dość mam bezsensownego stania na przejazdach kolejowych 5 minut przed pociągiem i 3 minuty po, czekania aż przetoczą wagony w jedną i drugą stronę, kiedy się człowiek gdzieś spieszy to akurat wtedy rogatki zamknięte

Kochani, Rail Balticę wybudują. Więc jak nie będzie wiaduktu to przejazd będzie jeszcze częściej i na dłużej zamknięty, więc Grajewo będzie jeszcze trudniej przejechać. Wiadukt rzeczywiście nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale niech nasi włodarze nie straszą nas tym, tylko niech wymyślą coś innego, bo już wiele rzeczy przespali więc prześpią i tą. Później to tylko powiedzą - "my przecież nie chcieliśmy wiaduktu".

Drodzy mieszkancy znow obciety komentarz nie pokazano jak was wprowadzano w blad to tak wyglada rozmowa wladz z mieszkancami na grajwskim portalu ktory ma sluzyc mieszkancom. Alleluja, Alleluja.

Brawo grajewianie, chcą polepszyć wam życie to narzekacie. Podobne brednie słyszałem od mieszkańców Moniek około roku temu, po co to robić, tory przez Mońki odgrodzą miasto i nie da się przejecjać na drugą stronę i inne brednie. Ludzie gdzie wy żyjecie? Ciągle mamy jeździć furmankami? Macie samochody chcą wam zwiększyć przepustowość miejskich drug i źle? Oczywiście że przez jakiś czas będą utrudnienia ale jak zrobią to wszyscy odczujemy że można żyć lepiej. Chociaż jak znam życie i tak zaraz zobaczę komentarze że najlepiej tory przenieść, lub wykopać tunel, heee

I tak zrobią co będą chcieli pujdzie kasa pod stołem i będzie git.apropo p?lrąda można było namalować linię postawić znak i też by było ok a tu proszę mamy paradoks kasa poszła i tyle

Wczoraj byłem w Grajewie , współczuję mieszkańcom , przejazd przez miasto horror!!!! Jak wam nie wstyd włodarze tego zacnego miasta!!! Szczuczyn , ma swoją obwodnicę , Ełk również !! Wy nie robicie nic !!! Za co bierzecie kasę ??

Kto wstrzymał budowę mini obwodnicy przez ul.ekologiczną? Juz ten kawałek zmniejszyłby obciążenie centrum o jakieś 30 -40%.

Ludzie, ogarnijcie się! Kolej była i jest potrzebna w Grajewie. Wszystkie pociągi, które do tej pory zatrzymywały się w Grajewie, nadal będą się zatrzymywać, a mogą dojść nawet nowe połączenia, gdyż zwiększy się przepustowość. Jedynie ekspresy się nie zatrzymają, ale tych będzie niewiele, może ze 3 - 4 pary na dobę. A wiadukt przyda się, wtedy nie będzie żadnego czekania na rogatkach, tylko płynnie, w każdej chwili się przejedzie. Co do wyglądu betonozy - po dwóch latach wszyscy się przyzwyczają, tak jak i do wiatraków. Ale za to komunikacja drogowo-kolejowa będzie sprawniejsza.

Pociąg musi iść przez miasto 1- mamy piękny dworzec 2-poza miastem to km albo kilka km do stacji dla młodzieży czy seniorów bez prawa jazdy.Musi iść górą (przez całą wyspę Lonkain pociąg idzie górą aż do Nowego Jorku)przez Grajewo i tak jedzie wąwozem wystarczy go zasypać.Przy przejeździe obok poczty powinien schodzić w dół by osiągnąć poziom dworca i go nie zasłonić.Bocznice i rozjazdy za dworcem.Przejazd przy poczcie dla samochodów minimalnie obniżyć tak żeby pociąg nie był za wysoko względem dworca.Nieznacznie z górki może być (jeździłem w takim pociągu)i szybkośći dużej tam nie będzie bo pociąg dojeżdża do dworca lub z niego rusza.chodniki na ul. Piłsudskiego pozostałyby tak jak są z zejściem schodami nieco pod pociągiem.Wtedy nie zmieni się infrastruktura miasta i do skrzyżowania że światłami poziom jezdni się wyrówna z około 1 m.pod pociągiem do 0

A ile razy Pogotowie stało przy zamkniętym przejeździe bo ciągle przetaczanie wagonów jakby nie można było zrobić tej przetaczalni w przeciwnym kierunku, a żeby dodać pikanterii jakoś dziwnym trafem wyznaczyli sobie porę na przetaczanie gdy ludzie idą do pracy a dzieci do szkoły.

Tor trzeba schować pod ziemię i każdy będzie szczęśliwy

do miras dlatego potrzebna jest estakada jak w innych miastach

do amigo sobie drzwi od domu zablokuj ... tutaj ludzie żyją i pracują więc zanim sie wypowiesz użyj mózgu jeśli posiadasz

ludzie miasto musi się rozwijać a przez zamknięte tory przez cały dzień nic się nie zrobi a mając wiadukt życie stanie się lepsze , odmieni miasto na plus

MAKŁOWICZ dobrze gada , po wiadukcie będzie miasto z XXI wieku , będzie impuls do kolejnych inwestycji

do Sympatyk obwodnica i tak nic nie da bo i tak będziesz stał przed zamkniętymi szlabanami

Przestancie pisac o Monkach tu jest GRAJEWO jak komus pasuje to niech jedzie do Moniek, mieskancy maja prawo dbac o swoje miasto i swoje ulice i budynki, nie chca chodzic i jezdzic miedzy slupami zeby TIR spadl mu na glowe. Dlaczego w innych miastach sa OBWODNICE a w GRAJEWIE nie ma ??? czyja to wina to jest pytanie kto odpowie. Dlaczego tam zamiast wiaduktow zrobione obwodnice, tylko w Grajewie ten zasrany wiadukt, Pytam gdzie Architekt Grajewski i Konserwator Zabytkow, Wladze Miasta i Powiatu co oni robia, kto daje zezwolenia na szpecenie miasta. Dla ratowania wygladu zeby nie szpecic miasta Grajewo tylko tunel dla pociagow i obwodnica dla TIRow. Mamy XXI wiek a nie sredniowiecze zeby stawiac jakies mury, mosty zwodzone zeby nie mozna bylo wjechac do miasta.do miata

Szkoda że nie dodajecie reszty komentarzy tylko te negatywne a propo budowy. Myślałem że coś się zmieniło u was. Przypominam swój początek komentarza "BARDZO DOBRZE ZE WIADUKT POWSTANIE..."

Myślę że ta cała rewitalizacja centrum miasta czyli tak naprawdę riwnolegla droga do ul. Piłsudskiego to już z góry przemyślane pod kątem wiaduktu. A hasło rewitalizacja centrum to tylko ściema dla ciemnego ludu. Ale to się długo nie ukryje jakie są prawdziwe intencje rewitalizacji.

Do gorszy szort
ale obwodnica nic nie da jak będą tory zamknięte
tu chodzi żeby ominąć przejazd kolejowy
torów raczej się nie przeniesie
Mamy XXI wiek i takie wiadukty czy inne pomysły się sprawdzają i nie jest to szpecenie miasta tylko kierunek ku nowoczesności
Tir nie spadnie ci na głowe o to nie musisz się martwić
to nie będzie robota żadnego Pana zbyszka tylko dobrej firmy
Dajmy się rozwijać miastu
Później będzie narzekanie że korki
Obwodnica tu prawie nic nie zmieni jak będzie cały czas zamknięty przejazd

Do GRAJEWIANIN. Wara od Ekologicznej. To nie jest żadna obwodnica i obwodnicą nie będzie. Zobacz na jakim kierunku blokuje się najczęściej centrum miasta. Chcesz zabagnić połowę miasta.

apropo tirów w Grajewie jeszcze do końca 2022 roku będziemy się męczyli bo dopiero na 4ty kwartał 2022 jest przewidziane przekazanie ostatniego etapu odcinka via Baltica Szczuczyn-Suwałki

Henryk.. Uwaznie czytaj Obwodnica dla TIRow a Tunel Dla Pociagow. Patrzysz w knigu widzisz figu. ALLELUJA ALLELUJA AMEN.

Jak szaleć to szaleć. Ostatecznie żyjemy w XXI wieku. Proponuję puścić przez Grajewo dwie estakady napowietrzne. Jedna drogą 61, druga drogą 65. I to w układzie bezkolizyjnym, piętrowym. Dopiero grajewskie kozaki szalały by na swoich audicach i beemwicach pod chmurami. A ile nowych pogrzebów by było, ile organów do przeszczepów.

Ja tam jestem za, będzie pieknie i nowoczesnie:)

Do Grajewianin: Obwodnicę chyba robi się po to żeby usprawnić ruch w całym mieście a nie przenieść do innej części miasta

Jaki to będzie ruch pojazdów od STAWISK do EŁKU w najbliszym okresie . W maju 0,50 część tirów nie będzie już przejeżdżac przez Grajewo w 2022 .

Tyle juz się wałkuje te sprawe, ale ludzie ciągle piszą nie na temat. Tiry nie beda w przyszłości problemem miasta, ale zamknięty przejazd tak. Nie potrzebujemy obwodnicy.

Jestem za wiaduktem- potrzeba jest aby taki powstał.

Mieszkaniec: Możesz jeszcze raz przeczytać to co napisałeś?

Nie widzę w tym mieście nic pięknego i nie sądzę żeby wiadukt szpecił.
A po tym to się wyprowadzam /

To jest pisowskie miasteczko i nie sądzę żeby ktokolwiek miał coś do powiedzenia.
Co powie góra to święte.
Pozory i nic więcej.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.