poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9036 wyświetleń

"Nie bądźmy obojętni"

Policjanci z grajewskiej komendy Policji, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”, kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych ze względu na podeszły wiek czy niepełnosprawność. Funkcjonariusze sprawdzają czy nie potrzebują one pomocy.

Funkcjonariuszy grajewskiej komendy Policji, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Kontrolują też czy osoby starsze, samotne czy nieporadne życiowo zaopatrzone są w opał, ciepłe ubrania oraz żywność. Warunki atmosferyczne w ostatnim czasie nie działają na korzyść takich osób. Spadki temperatur stwarzają realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego też policjanci cyklicznie sprawdzają opuszczone budynki, klatki schodowe, ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie maja własnego domu. Funkcjonariusze namawiają do korzystania z noclegowni i instytucji pomocowych, przekazując ulotki informacyjne z adresami ogrzewalni, noclegowni oraz telefonami alarmowymi. Apelują także do wszystkich mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie wobec osoby potrzebującej pomocy. Czasami nie trzeba wiele by pomóc, wystarczy poinformować odpowiednie służby.

Działania „Nie bądźmy obojętni” kontynuowane będą przez cały okres zimowy. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod nr 997 czy 112 bądź też pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989 możemy uratować ludzkie życie!

 

Komentarze (4)

Ja,jeśli widzę na przykład osobę leżącą na ziemi,to zawsze podchodzę i pytam,czy dobrze się czuje,czy nie potrzebuje pomocy...Tak powinien postępować chyba każdy,komu choć trochę leży na sercu los drugiego człowieka.Ktoś może powiedzieć:o,jak leży,to pijak.A guzik prawda,może zasłabł.A co będzie,gdy nam zdarzy się zasłabnąć:też mogą o nas pomyśleć:o,pijaczyna leży...Trzeba mieć chociaż trochę empatii dla drugiego człowieka...

Ci tzw bezdomni mają rodziny i domy tylko wybrali taki sposób życia bo nie chcą się dostosować do wymagań: dbanie o czystość, picie alkoholu, palenie papierosów itp. Każdy bezdomny ma rodzinę, która nie chce z nim mieć nic wspólnego.

Nie bądźmy obojętni, bo życie kołem się toczy. Pomóżmy bliźniemu!

Ktoś napisał - Każdy bezdomny ma rodzinę ? Ale czy może liczyć na swoją rodzinę, czy ona mu pomoże ?! Z rodziną dzisiaj dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. Daniel z Grajewa.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.