niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3893 wyświetleń

NBP. Glapiński "Recesji nie przewidujemy"

Zgodnie z oczekiwaniami analityków RPP w środę utrzymała stopę referencyjną na poziomie 6,75 proc. Pozostałe stopy procentowe banku centralnego również nie zostały zmienione. Tradycyjnie dzień po ogłoszeniu decyzji głos zabrał prezes NBP.

 

Odnosząc się do wysokich cen, m.in. żywności zrobił to w dość osobliwy sposób. "Wziąłem notes, długopis, poszedłem do najbliższych sklepów i się bardzo zdziwiłem, wbrew niektórym stacjom telewizyjnym, nieposiadanych przez kapitał polski, cena chleba jest o wiele niższa, niż tam się cały czas informuje, cena masła jest o wiele niższa i tak dalej. Warto to zrobić. My to robimy to też w Warszawie, ale oczywiście robimy badania na terenie całej Polski" - mówił prezes Glapiński.

Po raz kolejny Adam Glapiński porównał inflację do płaskowyżu - "obecna inflacja jest bardzo wysoka. Ale to jest cały czas płaskowyż, czyli są górki, są dołki, ale nie ma tu gwałtownego pięcia się w górę".

 

- Polityka i gospodarka są ważnymi rzeczami, ale nie są najważniejsze z perspektywy życia - mówił prezes NBP Adam Glapiński podczas konferencji prasowej. - Jak odczuwamy brak miłości, a nie mamy w pobliżu kogoś atrakcyjnego, komu moglibyśmy zaufać, to kupmy sobie psa lub kota. To bardzo uspokaja - dodał. Glapiński przyznał, że ma dwa psy i kotkę. - Gdy wracam do domu wieczorem to nie mogę zmienić pozycji siedzącej na inną - mówił.

 

 

Komentarze (16)

Inflacji 2 lata temu tez nie przewidywal. Po co tego idiote w ogole pokazuja w mediach?

kłamca opowiadający bajki.

Pan prezes jak celebryta oraz prorok, ceny sprawdza z notesem w ręku, pozycja przeważnie siedząca w pracy i w domu, otoczony miłością i towarzystwem pięknych asystentek do tego jeszcze zwierzaki. Można snuć wizje.

Super to jest prezes niczym Dyzma

ON tak samo jest odrealniony jak jego prezes naczelnik panstwa stojacy nad nim..maja swoj swia za pieniadze podatnikow bieda ich nie spotka jak kurskiego i rydzyka

Powrotu chociażby jednej szarej komórki do mózgu tego pana też nie przewidujemy.

Nie noszę z sobą notesu, długopisu itp., ale za to noszę kartę bankomatową i nieraz czuć jak iskrzy przy regulowaniu zapłaty za poczynione zakupy.

Widocznie stara go na kasę przewalała i mówiła że za masło i chleb płaciła po 100pln, a prezes poszedł i obkupił się za 20zeta.

Kpiny ooo panie to są kpiny..

A kto to jest ten kto to jest ? To jakiś dyktator?Guru ?

Jeszcze trochę i dług Polski przekroczy 1,5 biliona złotych. Obligacji państwowych, na wysokiej stopie oprocentowania, już nie ma komu kupować. Realna inflacja wynosi ponad 20 %. A na to wszystko Glapiński do spółki z Kaczyńskim i Morawieckim odpowiadają żartem przeplatanym kłamstwem. O taki rząd nam chodziło?

Ten gość jest oderwany od rzeczywistości.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Obserwator

/ te jego opowieści są na poziomie 5 latka

Glapiński zajmuje się swymi dwiema........ A NIE polską!!!

Skoro on tak powiedział to będzie na odwrót

Dziękujemy panu, panie Glapiński. W Turcji mają inflację 40%, a u nas dzięki panu tylko 18%. Głupi Szwajcarzy mają 3% i nie będą dlatego mieli podwyżki minimalnej płacy, podobnie Amerykanie 7%. U nas jest super podwyżka minimalnej aż ponad 10%. Przepraszam za sarkazm.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.