niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 1391 wyświetleń

Nawet 5 tys. zł grzywny za zaśmiecanie lasu

Nawet 5 tys. zł grzywny za zaśmiecanie lasu

Rząd planuje zaostrzyć kary dla osób, które przyczyniają się do degradacji środowiska. Planowana nowelizacja przepisów zakłada, że grzywna za zaśmiecanie plaż, lasów, terenów przy jeziorach, szlaków górskich wzrośnie z 500 do 5 tys. zł !

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt zmian w kodeksie wykroczeń, zwiększający kary za porzucanie odpadów. Resort chce też zmian w kodeksie karnym i podniesienia kar za przestępstwa przeciwko środowisku.

 

www.gios.gov.pl

Komentarze (5)

W końcu jakieś mądre decyzję i miejmy nadzieję że będzie wymierzany najwyższy mandat. Do tej pory człowiek wyrzucił śmieci za 5 tys. a dostawał mandat 500 zł.

Co to jest? Jeżeli coś chcemy wskórać, to minimum 50 tys. Kwota 5 tys. nie będzie odstraszała. Może niektórzy z Państwa pamiętają zdarzenie z Hiszpanii. Facet wyrzucił do wąwozu lodówkę. Dostał 40 tys. euro. Tylko klaskać. Nie wszyscy zostaną namierzeni. Nadleśnictwo wydaje na ten "biznes" 20 mln. rocznie. Dlatego trzeba solić, nie pieprzyć.

Jeżeli ktoś wyrzuca śmieci do lasu to go nie stać żeby je wywieźć, albo gmina nie jest w stanie zorganizować właściwego odbioru tych śmieci.

Bido chyba nawet ty rozumiesz że to idiotyczne tłumaczenie, stać żeby kupić różne towary a nie stać żeby wyrzucić opakowania

Stać na domki letniskowe, dacze, dworki, nie stać na koszty związane z utrzymaniem tegoż dobrostanu. Zatem do ogólnodostępnych śmietników na os. Centrum. Widoki jak za PRL-u.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.