środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 33 komentarzy
  • 10499 wyświetleń

Nauczyciele chcą podwyżki

18 stycznia 2008 w Warszawie odbyła się ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty. 

Związek domaga się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o 50 proc. i utrzymania satysfakcjonujących środowisko rozwiązań emerytalnych. Decyzję o manifestacji podjął ZG ZNP na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród nauczycieli. Aż 95 proc. z nich opowiedziało się za taką formą protestu.

Zamiast po 200 zł żądają co najmniej 600 zł dla najmłodszych nauczycieli stażystów, a ponad tysiąc dla najbardziej doświadczonych. Chcą też prawa do wcześniejszych emerytur

Wraz z Prezesem Oddziału ZNP Antonim Dąbrowskim na manifestację pojechało ok. 10 osób z Grajewa.


e-Grajewo.pl

Komentarze (33)

Jestem z wami drodzy nauczyciele! Wczoraj p.minister mówiła że zarabiacie ok 3 500 zł. Bzdura jakich mało. Mam wielu znajomych nauczycieli którzy po kilkunastu latach pracy nie zarabiają nawet 2 000 zł. Trzymam kciuki za wasz protest i życzę sukcesów w pracy.


Dlaczego "walczycie" tylko o nauczycieli, a gdzie są pracownicy administracji i obsługi? Oni zatrudniani są w oparciu o regulacje wynagrodzeniowe określane przez Rady Gmin, i Wy tutaj nie protestujecie, zapomina sie o tej grupie zwodowej, a to też są ludzie należący do ZNP, opłacający składki, z których między innymi utrzymują się działacze związkowi. Nie zapominajcie o nich, bo ich wynagrodzenia kształtują się poniżej minimalnego wynagrodzenia.

Jestem ciekaw, jak ta pani zrobiła z 748zł najniższego wynagrodzenia i około 2000zł najwyższego, zrobiła 3500zł. Chyba, że wynagrodzenia w ministerstwie, aż tak tak bardzo zawyżają średnią. Poza tym, obawiam się, że nasza pani minister może mieć jeszcze bardziej szalone pomysły niż Romek i ten od reformy razem wzięci. Ciekawe jak ta pani połączy bon oświatowy, wiejskie szkoły i wspieranie wiejskich szkół. Może na Pomorzu nie ma małych szkół, ale takie istnieją. Pani minister swoim służbowym samochodem, zamiast dojeżdżać do domu, mogłaby pojechać w "teren" i zobaczyć co się tam dzieje.

A ja popieram nauczycieli. Za TAKĄ pracę, która wykańcza psychicznie, powinni dostać podwżyki. Pozdrowienia dla wszystkich grajewskich nauczycieli. :)

grajewianka:
pewnie siedzi w tej budzie na parkingu i nie ma zadnego wyksztalcenia to dla tego 700zł :-)

Do grajewianki. A co robi w szpitalu? Jeśli nie jest lekarzem to nie wyuczył sie wystarczająco, by zarabiać więcej. A jeśli jest, to niebawem przyjedzie do mamy nowym samochodem i pewnie zacznie budować dom, a może nawet pare hektarów nad jeziorem!

Kto będzie następny w proteście o wzrost płacy. Zaczyna chyba obowiązywać jakiś grafik. Swoją drogą ciekaw jestem jaka grupa społeczna nie będzie protestowała - zadowolona ze swych płac. Czy tylko ci, którzy nie mają szans na wzrost płac ze względu na brak odpowiedniego straszaka w pertraktacjach z rządem lub pracodawcą.
Swoją drogą to kochani działacze związkowi zapewne znów mimochodem przy okazji najwięcej zyskają na protestach, a nie szary pracownik. Kto wie ile taki związkowiec ma na godzinę, jaki jest jego czas pracy?

Kochani pedagodzy. Zamiast protestować.
1) Zacznijcie pracować tyle ile normalni ludzie w tygodniu czyli 40 godzin. Pracujecie koło 20.
Jeżeli ten warunek zosytanie spełniony, wasze pensje pójdą 2 x w górę i wszyscy będą zadowoleni.
2) Walka o utrzymanie przywilejów emerytalnych to u nas w Polsce generalnie jakaś paranoja. Ludzie opamietajcie się !Może wszyscy pójdziemy na wczesniejsze emerytury, tylko ciekawe kto za te 20 lat będzie pracował na te nasze emerytury.ZUS już jest nieudolny i stoi na granicy wypłacalności, a każdy i pracodawca i pracownik odprowadza do niego spore i obowiązkowe (!!!) sumy.
3) Nie chcę nikomu zaglądać do portfela, ale przy tak małej liczbie godzin przepracowanych w tygodniu, liczbie dni wolnych od pracy w roku - 2 miesięczne wakacje, ferie itp (!!!!), nauczyciele i tak zarabiają całkiem przyzwoicie. A tak małe obiążenie i zawód nauczyciela daje spore możliwości dorobienia do pensji korepetycjami czy kursami. ( poza nauczycielami wf, techniki, muzyki, czy plastyki)

Jak zrobić 3500?
Proste przy dyplomowanym: ok.2100 zasadniczego, 420 stażowego, około 100 zł motywacyjny wychowawstwo, 6-7 godzin ponadwymiarowych.
Po wliczeniu 13 i urlopowego oraz w przypadku dodatku wiejskieg- jeszcze łatwiej.
Znajomy zatrudniony w MEN na ok.1200 zł netto- a tym ministerstwie są najniższe płace w całym rządzie.

"Kochani pedagodzy. Zamiast protestować. 1) Zacznijcie pracować tyle ile normalni ludzie w tygodniu czyli 40 godzin. Pracujecie koło 20. Jeżeli ten warunek zosytanie spełniony, wasze pensje pójdą 2 x w górę i wszyscy będą zadowoleni. "

Jeżeli jest tak cudownie to dziwię czemu wszyscy nie pchają się do tego zawodu. Też będą pracować "koło 20" godzin i będą mieli kuuuuuupę wolnego. Żyć i nie umierać ... ;D

fur- generalnie to masz rację.
Na jeden szczegół chciałbym jednak zwrócić uwagę - nauczyciel nie pracuje 20 godzin- tyle ma pensum. Poza tym naprawdę ma sporo innych zajęć- o jednym wspomnę: klasówki i sprawdziany.
Sprawdzenie jednej pracy z historii to min.10 minut.Aby wypracować etat nauczyciel musi mieć 9 klas, klasa to średnio 25 osób- czyli na sprawdzenie trzeba niemal 38 godzin. Taka klasówkę robi się średnio raz w miesiącu - czyli same sprawdzanie to kolejnych ponad 9 godzin tygodniowo. A te klasówki trzeba jeszcze ułożyć- czasy kiedy nauczyciel przychodził do klasy i "rzucał" z głowy parę pytań jakiś czas temu skończyły.

nauczyciele wam jeszcze żle wakacje wolne ferie wolne swieta wolne niedziele soboty wolne dajcie swiety spokuj z tymi podwyżkai ludzie siedzicie na tyłkach i to na mikkicch krzesłach i macie po 2 tys dajcie lepiej rolnikom co haruja dzien i noc wstaja o4 a nie o 8 tak jak wy i wolnego nie maja mleko kosztuje 1 zł za litr awsklepie 3 zł ludzie gdzie wy macxie głowe nauczuyciele wielcy profesorowie po maturze i możesz uczyć mało wam icie do durobeksu pracowas

ojojo a co by było jak by rolnicy wyszli na pritest wy idjoci siedza i dupe gniata i wam złe icta krowy doic

teraz to wszyscy chca podwyszki na raz.A skad nasz kaczorek weżmie?

Skoro w szkole tak dobrze to tylko idiota nie chce w niej pracować. Jak myślicie, ilu jest chętnych do pracy w szkole (pytanie retoryczne)?
Z rolnikiem chętnie zamienię swój przyzwoity etat belfra na przyzwoite gospodarstwo rolne. Proszę podać jakieś namiary na siebie.

Do rolnik. Żal mi ciebie chłopie! Po twoim piśmie widać, że szkołę omijałeś szerokim łukiem i nie wiele z niej wyniosłeś. Zapewne orłem nie byłeś i dlatego próbujesz zdyskredytować nauczycieli. Już od 2 lat żeby uczyć w jakiejkolwiek szkole potrzebne jest wykształcenie wyższe magisterskie. Czasy kiedy można było uczyć po maturze (która pewnie dla ciebie jest nieosiągalna) dawno minęły. Świat prze do przodu, a twoja orientacja w otaczającej cię rzeczywistości jest na poziomie przedszkolaka.


Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma !!! Ja nie zazdroszczę nauczycielom: Weżcie 25 rozwydrzonych dzieci czy też nastolatków i popracujcie z nimi tylko tydzień. Niektórzy z Nas mają jedno , czy dwoje dzieci i sobie z nimi nie radzą , a przeciez nauczyciel musi nie tylko nauczyć ale także wychować , bo RODZICE nie mają na to czasu.
Zastanówmy się : kto nauczył lekarzy , dekarzy , pięlęgniarki .......... Gdzie szacunek dla nauczyciela

Rolniku ,ja tez chętnie sie z tobą zamienię. Pracuje w szkole 28 lat. Dosyś!!Doszłam do wniosku, że wolę pracować ze zwierzętami. Do "b" Chętnie - jeśli będziesz potrzebował przystąpię do spólki - tylko niech rolnik da namiary.

Rolniku - podaj ile w przeciągu roku płacisz na ubezpieczenie społeczne (u Ciebie to jest KRUS). Porównaj tę kwotę z innymi pracownikami, nawet zwykłej sprzątaczki. Ile odprowadzasz dochodu do państwa w formie podatku od dochodu? Gdybyś odprowadzał składki w wysokościach takich, jak inni pracownicy, zrozumiałbyś co to znaczy kwota brutto. Podaj ile PLN otrzymujesz z UE np. poprzez ARiMR. I za co, to dostajesz - za nic - za to, że coś masz lub coś kupiłeś. Jak ja kupię samochód za 40 tys., to mi UE nie zwróci 20 tys.! Przejdź się do jakiejś szkoły, może Cię zatrudnią - też będziesz miał tak dobrze i mleko za 3 zł.

nauczyciele uczli się w swoim zawodzie ,lekarz w swoim , pielęgniarka w swoim i.t.d tylko pielęgniarki zarabiaja 1000 netto , a nauczyciel 2500 netto tylko jest mała różnica zwykły pracownik musi przepracować około 2100 godz.rocznie a nauczyciel około 1100 godz./po obliczeniach pedagoga który jest normalny i nie narzeka na płacę/ BO WIDZI JAKA JEST RÓŻNICA W TYM KRAJU BEZPRAWIA.......

do internauta do c i do a jakie wy głupie jesteście a zapytacie sie tych rolnikuw czy ile na paliwo wydadza na pasze dla byd ła na remont głupiego ciagnika 5 tys za jednym zamachem jak sie cos zepsuje a ile ma dlugów w banku bo koniec z koncem cieszko związac ty idjoto b bys nawet niewiedział jak do krowy zajsc pacanowe bblale siedza i pazury pomalowane cukierki ciasta w p[okoju i wpiepszaja kawka na lekcji co ja nie chodziłem to niewiem mature skaczyłem mam technika a uczyłem sie dobrze jak chcecie wiedziec ty pacanie b bys sie zamienił hahaha bys raz rano wstał o n4 i do 9 hodził w oborze a o 10 spowrotem i do 2 a o 4 krowy doic raz ito bys padł pod krowa idjoci

dajcie ludzie spokuj tym rolniko m bo zeby nie oni to byscie p[o mleko jeżdzili do rosji czy do angli to prawda nikt tak sie nie napracuje jak rolnik nawet tylko przy tych krowach ich wydoic tylko to kobieta tez musi pracowc muwicie oo unii wszyscy nie dostaja a sjak musierli stac w mrozy 20 stopni pod agencja za parev groszy wstcie sie ci co krytykuja tego rolnika bo do dojenia kruw matura potrzebna inaczej nie dostaniesz gospodarki a nauczyciele wolne kazde swieta i podwyrzek rzadAJA

drodzy nauczyciele, wolne soboty, prawie całe wakacje, święta, ferie, pracujecie też napewno nie 8 lub 12 godzin, ludzie pracują naprawdę ciężko fizycznie lub umysłowo, zarabiają mniej od was, troszkę zrozumienia dla innych!!!

ALE LUDZIE NIE MA CO NARZEKAC W TYCH SZKOŁACH.FERIE DZIECI MAJĄ-CO NAUCZYCIELE ROBIĄ CIĘŻKO PRACUJĄ,WAKACJE DZIECI MAJĄ-CO NAUCZYCIELE ROBIĄ CIĘŻKO PRACUJA,DZIECI PALĄ POD OKNAMI DYREKTORÓW-CO DYREKTORZY ROBIĄ CIĘŻKO PRACUJĄ BOKAMI.DZIECI PLUJĄ,KLNĄ,SMIECĄ A KTO ICH POWIEDIZAL ZE TAK NIE TRZEBA-NIKT BO NAUCZYCIELE CIĘŻKO PRACUJĄ ALE GDZIE I Z KIM NIEWIADOMO.

LOL ? ?? jeżeli im nie pasi to niech rezygnacje z pracy w szkole złożą!! ... W szkole nie ma żadnych problemow .. ile to godzin ?? 6 ? ? ja jak bym była derektorką to tAkich bym wypiepszyła odrazu ....

No proszę jedna grupa zawodowa skacze od oczu drugiej. jak nie problem płac to aborcja albo pornografia lub budowa świątyni. Nasi wybrańcy narodu chyba specjalnie doprowadzaja do konfiktów ciekawe tylko czy z własnej głupoty czy z powodu braku kompetencji i kwalifikacji, może jeszcze o coś innego chodzi.

DAJCIE PODWYZKE PIELEGNIARKOM A NIE NAUCZYCIELOM A ROLNICY WCALE NIE MAJA TAK DOBRZE JAK UWARZACIE NAUCZYCIELE MAJA FERIE I SWIETA A ROLNIK NIESTETY NIE I TU WCALE NIE CHODZI O BRAK WYKRZTALCENIA JAK JEDEN Z INTERNAUTOW NAPISAL CO ON MYSLI ZE NA WSI LUDZIE TO ANALFABECI BAZ ZADNAJ SZKOLY

Ty pacanie rolniku, a n-l do pracy na krowie jeździ, na paliwo nie wydaje?A swojego auta n-l nie remontuje, to kto twoim zdaniem go remontuje!.Jak bys technikum skonczył to byś wiedział jak zorganizować pracę. po to ludzie sie uczą, żeby mieć wolne soboty i wakacje.

Oj bierzemy się za łby. Po stylu i poprawności wypowiedzi wiedzę, że ścierają się tu różne grupy intelektualne i zawodowe. Spór w zasadzie bez sensu, bo nikt nikomu nie próbuje odebrać prawa do należytego wynagrodzenia. Ustalmy jedno: całkowitą tragedią byłoby gdyby w Polsce opiekę medyczną pełnił nauczyciel, który tutaj się wypowiada, uczył nasze dzieci wypowiadający w komentarzach rolnik, a osoba utożsamiająca się z pielęgniarkami zajęłaby się rolnictwem. W takiej konfiguracji, jak obecnie robimy to, do czego zostaliśmy przygotowani w szkole PRZEZ NAUCZYCIELI i w domu PRZEZ RODZICóW. Jedni przez 8 lat nauki, inni przez kilkanaście a inni prawie 20 i dalej muszą się dokształcać. Jedni mają urlop płatny - po złożeniu podania, inni - wtedy kiedy chcą lub muszą (żona i dzieci wydoją krowy) inni tylko w okresie wakacyjnym. Nie możemy siebie nawzajem porównywać, bo pełnimy zupełnie inne role w społeczeństwie.

Rolniku jesli jestes z Wierzbowa, masz wykształcenie i chciałbys sie przekwalifikować - czeka na Ciebie praca. Zaryzykuj. Bedziesz miał tyle wolnego!! I WYSOKIE ZAROBKI:-)

@PRZECIWNICZKA PODWYZKOM DLA NAUCZYCIELI

jak byś sie uczyła też byś miała wolne w wakacje i ferie, a pielegniarki? walcza o swoje niech walcza ale nauczyciel musi sie doksztalcac cale zycie, i zcesto za swoja kase a za prace np. z klasami integracyjnymi to shit nie kasa :C a tzreba sie stresowac, i to jest stres wiec stfu!!!!!

Ludzie, skaczecie sobie do gardeł jak byście niewiedzieli, że w wolnym kraju żyjecie.Czy ktoś za Was podejmował decyzję o wyborze zawodu czy braliście udział w przypadkowej loterii ? Skoro nauczyciel to taki fajny zawód i tyleee... wolnego, to czemu nie "walicie" drzwiami i oknam po te intratne etaty. Poza tym uświadomcie sobie, że od nauczyciela wszystko bierze początek. Ktoś przeciesz musiał przekazać wiedzę medyczną przyszłej pielęgniarce, rolnikowi, mechanikowi, piekarzowi itd. Na całym świecie nauczyciele mają wakacje, a w Polsce za ten fakt muszą jeszcze przepraszać i za kare mniej zarabiać.. .Paranoja, zastanówcie się co wypisujecie. Dzięki nauczycielom miedzy innymi lepiej lub gorzej, ale umiecie skorzystać z internetu- bo mieliście lekcje informatyki, umiecie wysłowić się równiez pisemnie -bo mieliście lekcje języka polskiego, umiecie policzyć swoje wynagrodzenie- bo mieliście matematykę.Takich przykładów jest mnóstwo więc zastanówcie się nad tym ile zawdzięczacie swoim nauczycielom. Gdyby nie oni nie byłoby inteligencji, a my wszyscy siedzielibyśmy jeszcze na drzewach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.