poniedziałek, 25 października 2021

Kultura i rozrywka

Native speaker w ZS Nr2

Native speaker w ZS Nr2

W związku z uatrakcyjnieniem szkoleń z języka angielskiego w ramach projektu „Akademia kompetencji kluczowych – program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej”, w piątek 11.02.2011r. w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie zajęcia poprowadził specjalny gość pochodzący z Wielkiej Brytanii – native speaker Pan Jan Dobrodumow. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach szkoleniowych na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym. Mimo iż prowadzący nie znał języka polskiego komunikacja przebiegała znakomicie. Uczniowie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami porozumiewania się w języku angielskim. Prócz wartości dydaktycznej nie brakowało elementów humorystycznych – uczniowie zadawali prowadzącemu pytania z różnych dziedzin. Paulina Klimaszewska z klasy IIIb powiedziała: „Pytania były standardowe: co lubi w naszym kraju?, jakie są ciekawe tradycje w miejscu, z którego pochodzi?, czym się interesuje?. Atmosfera była raczej luźna, choć na początku byliśmy trochę spięci, ponieważ trzeba było przełamać pierwsze lody. Muszę powiedzieć, że mimo tego, iż nie zawsze rozumieliśmy naszego gościa było bardzo sympatycznie. To bardzo cenne, móc osłuchać się z typowo angielską wymową.”

 Zastosowanie nowoczesnych metod dydaktycznych prowadzenia zajęć, takich jak umożliwienie uczniom kontaktu z osobą, dla której język angielski jest językiem ojczystym, zawsze jest szansą na poznanie innej kultury na miejscu – bez konieczności wyjeżdżania poza granice Polski. Jest to forma zachęcenia młodzieży do uczestnictwa w zajęciach i zwiększenia motywacji do nauki, co potwierdzają słowa wyżej cytowanej Pauliny: „Jeżeli byłaby możliwość z chęcią wzięłabym udział w kolejnej takiej lekcji. Szkoda, że trwała tak krótko, ponieważ było naprawdę ciekawie. Jeżeli takie zajęcia się powtórzą, na pewno mnie na nich nie zabraknie.”

 Wszystkich zainteresowanych poznaniem sylwetki naszego gościa zapraszamy do odwiedzenia strony szkoły www.zs2.grajewo.pl, na której wkrótce ukaże się miniwywiad w języku angielskim i polskim zamieszczony przez nauczycieli języka angielskiego.

Fot. ZS Nr2

poniedziałek, 25 października 2021

Karaoke w Piecuchu (30.10)

poniedziałek, 25 października 2021

"Przy kawie i muzyce" - 23.10.2021

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.