Sport

Narciarze z Wojewodzina

Licealiada Województwa Podlaskiego w narciarstwie biegowym


Dnia 19 stycznia 2011 roku na leśnych trasach biegowych w Uroczysku „Glinki” w Supraślu przeprowadzona została Licealiada Województwa Podlaskiego w narciarstwie biegowym. Licealiada rozegrana została w biegach indywidualnych; techniką klasyczną 2 km, a następnie techniką dowolną na dochodzenie 3 km (na podstawie wyników pierwszego biegu).O miejscu drużyny decydowała suma wyników z biegów indywidualnych 3 zawodników drużyny. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabrakło w nich sportowców Zespołu Szkół z Wojewodzina którzy reprezentowali powiat grajewski w tych zawodach. Nasi sportowcy, mimo iż nie uprawiają tej dyscypliny na co dzień, z roku na rok czynią coraz większe postępy ścigając się z najlepszymi narciarzami w województwie.

W zawodach startowało 71 zawodników z 12 szkół głównie z Białegostoku i Supraśla, gdzie narciarstwo biegowe jest dyscypliną, którą uprawia się cały rok. Do medalowego miejsca chłopcom zabrakło bardzo niewiele… Adrian Wiśniewski, Marcin Kalinowski i Daniel Chrzanowski zajęli bardzo wysokie V miejsce a reprezentacja dziewcząt w składzie Anna Łowczykowska, Magda Wernoch i Agnieszka Pruszkowska zajęła VII miejsce. Warto nadmienić, że wszystkie dziewczyny są uczennicami klas I technikum, a narty biegowe po raz pierwszy w życiu założyły kilka tygodni wcześniej. Przed nimi jeszcze kilka lat startów w tych zawodach..

Punktacja drużynowa szkół:

 dziewczęta:
 1. VI LO Białystok        
2. VIII LO Białystok      
3. III LO Białystok        
………………
7. ZS Wojewodzin      

chłopcy:
1. IV LO Białystok        
2. VI LO Białystok         
3. ZSZ Sokółka               
…………………
5. ZS Wojewodzin 

 Opiekunami narciarzy są Łukasz Choynowski i Krzysztof Wencek


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.