czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10201 wyświetleń

Największy przemyt w historii

Największy przemyt papierosów w historii kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej. 90 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 1 miliona złotych celnicy znaleźli w wagonach z cementem.

Podczas kontroli pociągu, który wjechał z Białorusi do Polski po „szerokim" torze funkcjonariusze celni zauważyli naruszone zamknięcia włazów trzech wagonów, w których zgodnie z dokumentami miał znajdować się ładunek cementu.
Po uchyleniu luku załadowczego i wprowadzeniu sondy wideoendoskopu w sypki cement, na wyświetlaczu urządzenia ukazały się pudła owinięte czarną folią. Jak się okazało, znajdowały się w nich białoruskie papierosy.

W sumie celnicy z Siemianówki w trzech wagonach z cementem znaleźli 90 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej przekraczającej 1 milion złotych.

W sprawie przemytu papierosów Służba Celna wszczęła śledztwo, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce. Przesłuchani zostali maszyniści pociągu. Aktualnie funkcjonariusze ustalają skąd pochodziły zatrzymane papierosy i do kogo faktycznie miały trafić. Sprawa jest rozwojowa.

Za tak duży przemyt papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

 

info:http://www.bialystok.scelna.gov.pl/i

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (3)

Bylo trzeba przylozyc papierosy cementem.

I co teraz grajewiaki beda palić?

Ciekawe jak im za te 90 tys paczek ponad milion wyszedł

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.