sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 16711 wyświetleń

Nadanie Imienia ZS Szczuczyn

Uroczystość nadania imienia Zespołowi Szkół w Szczuczynie


 W dniu 4 czerwca bieżącego roku Zespół Szkół w Szczuczynie otrzymał imię Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz sztandar ufundowany przez sponsorów szkoły.  W okresie międzywojennym w budynku szkoły mieściła się VII Klasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Społeczność szkolna, to jest Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna podjęły jednogłośnie uchwały o wyborze Marszałka na patrona szkoły. W dniu 23 stycznia 2009 r. Rada Powiatu Grajewskiego podjęła uchwałę nadającą Zespołowi Szkół w Szczuczynie imię „Marszałka Józefa Piłsudskiego”.
           
Mając na względzie wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia, w swoich działaniach będziemy kierować się poszanowaniem tradycji i wartości uznawanych za uniwersalne, albowiem – jak stwierdził Marszałek Józef Piłsudski – „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku  i teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości...”
           Bardzo ważnym elementem tworzenia nowej tradycji szkoły będzie nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów ze szkołami, które noszą to samo imię oraz organizacjami kultywującymi wychowanie patriotyczne młodego pokolenia.

Program uroczystości:
  9.00 — Msza Święta i poświęcenie sztandaru,
10.30 — Przemarsz do szkoły,
11.00 — Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej,
11.20 — Występ artystyczny młodzieży ZS Szczuczyn,
12.20 — Wystąpienia gości,
12.45 — Pokaz umiejętności jeździeckich członków Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckiego im. X Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie oraz wspólna żołnierska grochówka.

Dyrektor Zespołu Szkół w Szczuczynie
Ryszard Klimczak

Komentarze (24)

Trzeba przyjsc na grochowe :D

JUŻ RAZ BYŁEM NA TAKIEJ IMPREZIE NADANIA IMIENIA TEJ SZKOLE. TAMTEN PATRON SIĘ ZDEWAULOWAŁ? BYŁ NIM JAKIŚ KROPIEWNICKI.

DAWID - wyobraź sobie , że Kropiewnicki nie tyle co się zdewaluował, a jedynie okazało się, ze był agentem UB. Więc raczej nie nadaje się na patrona szkoły.

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku…”
-Marszałek J. Piłsudski. Potrzebę i wartość tych słów, czynem potwierdzał i bronił zaciekle nasz Wódz Naczelny. Dziś, kiedy dominują sprawy niższego rzędu, zanikają aspiracje, Bóg, Honor i Ojczyzna. Kiedy OBCY zamykają nam miejsca pracy, posyłają nas na bruk, odbierają marzenia, idee, suwerenność - winniśmy czuwać jak Naczelnik, bo nie dla nas jest pisany wieczny uśmiech, ale kolejny Cud nad Wisłą. On istnieje w naszym zawierzeniu, Bogu i Ojczyźnie.
Dyrekcji i nauczycielom za ogromny trud wniesiony podczas przygotowania do uzyskania Patronatu i uroczystości – gratuluję. Młodzieży, która na świadectwach ukończenia nosić będzie Imię naszego bohatera, życzę osiągania sukcesów i najwyższych stanowisk w Naszej Ojczyźnie, którą zwiemy- Rzeczpospolita Polska.

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."

o gorochowa byla pyszna ...:))) a i co do wystepu to bardzo ladny chor ...ja to na ich miejscu wystepowalbym za oplata ....swietnie spiewaja...:)) pozderko ...

Nadznie imienia Marszałka J,Piłsuckieho to jet piękne ,ale trzeba sie zastanowic czy ta szkola powinna to imie nosic,Czym zasłużyła ,kazdy rocznik ktory odchodzi ma cos dopowiedzenia na temat nauki w tej szkole .Ta szkola powinna być, humanistyczna a nie zawodowa .W tej szkole najwiekszy nacisk kładzie sie na historie i WOS.. Te przedmioty pomoga przyszłym mechannikom w zawodzie ,Wiele jeszcze spraw mozna napisac ale jest jakiś cel

Przecudowna urozystość, znakomicie przygotowana. Niezapomniane przeżycie. Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć.

Moja była "alma mater" , jeszcze nie oddano jej do końca a my pisaliśmy tam maturę wiosną '90 chociaż uczyliśmy sie w starych murach na Kilińskiego...to były czasy.... Pozdrawiam uczących jeszcze nauczycieli...w tym Pana Klimczaka obecnego dyrektora

było super ZS to jest szkoła :))) atmosfera i cała oprawa była suuperrr :))

szkoda,ze nie aprosili absolwentów...szkoda,bo chetnie bym poszła na taką ważną imprezę szkolną

super impreza. wielkie uznanie dla organizatorów. super!

Gratulacje pięknego występu dla orkistry szczuczyńskiej OSP Było superrr :))

ale Straż z Grajewa jak pięknie grała a dlaczego nie było OSP Szczuczyna panie Waldku

Uroczystość nadania imienia szkole była przepiękna. Niezwykły Patron, niezwykle trafna data. Wszystkim Uczniom i Gronu Pedagogicznemu- gratulacje i wielu sukcesów.

Uczniu, masz mgliste pojęcie o historii i chyba oglądasz za dużo sensacyjnych filmów.

szkoda ze nie mogłam dzis byc w Szczuczynie..pozdrawiam cale LO..najlepsze lata mojego zycia :) hehe

Marszałek Polski Józef Klemens Piłsudski, twórca niepodległej Polski, został patronem Zespołu Szkół w Szczuczynie. Uzasadnieniem zmiany imienia jest zmiana ustroju w naszym specyficznym kraju. Bo oto znów Naród Polski chwycił (tym razem) za intelektualną broń i przywrócił od 1989 r. wolność sobie, dając ją jednocześnie Narodom innym. O podobne ideały, ścigając armię rosyjską, walczył wybrany patron szkoły. Kolejnym uzasadnieniem jest fakt, że w budynku przy ul. Szczuki 1, patronem J. Piłsudski już był. Przedstawia to fotografia z 1933 r. ze zbiorów Stanisława Orłowskiego, a prezentowana na stronach szkoły. Zatem w roku 2009, patron powrócił w chwale do pięknej historii Zespołu Szkół w Szczuczynie godnej Jego nazwiska.
Uroczystość miała charakter religijno patriotyczny i wywarła ślad w środowisku. Dostarczyła wiele emocjonalnych przeżyć dla młodzieży, nauczycieli aktywnych i emerytowanych oraz zaproszonych gości.
Przez ciało przechodzi dreszcz, jeśli w uroczystość wpisuje się takie elementy jak: prezentacja stron sztandaru, przekazanie sztandaru, pocałunek sztandaru przy przejęciu, ślubowanie uczniów na sztandar, a potem wpisy do księgi pamiątkowej.
Mając na względzie dobro szkoły należy wyrazić podziękowania dla sponsorów, dzięki którym uroczystość mogła się odbyć. Trzeba dbać, aby nie wygasła ścisła współpraca rodziców z nauczycielami i wychowawcami tak, żeby dzieci nasze wyrastały na mądrych obywateli Polski. Jednak dla osiągnięcia tych celów potrzebny jest stały sponsoring.
Niech nowy patron, nowy porządek czyni, zapobiega rozterkom, wprowadza właściwą praworządność, strzeże praw ojczystych, wolności i wnosi szlachetne obyczaje.
Należy się podziękowanie dyrektorowi szkoły mgr Ryszardowi Klimczakowi, nauczycielom i uczniom za wysiłek w przygotowaniu tak miłej i wzniosłej uroczystości.
Życzeniem jest, żeby ta uroczystość, stała się w historii szkoły- niepowtarzalną - i żeby ku temu nie było powodów.
Wyrażam radość z wyboru patrona, myślę, że będzie On dla nas i naszej młodzieży wzorcem, którego ona nigdy nie zawiedzie.
Nieście sztandar wysoko, rozsławiajcie imię Zespołu Szkół w Szczuczynie i jej patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego. Niech On, wskazuje Wam jak żyć i pracować dla dobra naszej Ojczyzny! *Kopirajter

Ta uroczystosc przejdzie do historii naszego miasta! Dawno nie bylem tak wzruszony... Przepiekne piesni i niesmowita organizacja. Lzy same naplywaly do oczu. Panie Dyrektorze BRAWO!!! Nikt Panu nie odbierze tego co Pan osiagnal. Jest Pan wielkim czlowiekem. Czuje sie dumny ze swojego miasta i czekam na kolejne uroczystosci. Dziekuje.

jestem pod ogromnym wrazeniem calej tej uroczystosci!:))

Uroczystość była przepiękna. Szkoda ,że nie ma dłuższego filmiku. Wielkie brawa dla pani profesor Klimczak i uczniów. ;)

Dziękuję z całego serca za tą uroczystość, szczera łza wzruszenia spynęła mi po policzku. Po tylu latach komunych szkoła odzyskała swe prawowite miano. Jako prawdziwy Polak doceniam to wydarzenie od patriotów dla patriotów, które przypomniało nam kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Panie Ryszardzie jeszcze raz dziękuję.

Super uroczystosc :D Gratulacje Panie Dyrektorze!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.