Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 4780 wyświetleń

Nad dachami Grajewa - os. Południe (09.2023)

Osiedle Południe w Grajewie

 

Powstanie Spółdzielni Mieszkaniowej w Grajewie zawdzięczamy  17 członkom założycielom, którzy dzięki zapałowi i wytrwałości doprowadzili do zarejestrowania statutu w Sądzie Powiatowym w Ełku. Było to w dniu 7 stycznia 1963 roku. Pierwszym budynkiem, w którym zamieszkali członkowie Spółdzielni był blok Nr 5 na Osiedlu Broniewskiego o 36 mieszkaniach oddanych do użytku w 1963 roku. Od tego czasu następuje systematyczny rozwój Spółdzielni. Powstaje Osiedle 1000-Lecia, Osiedle  Południe oraz Osiedle Centrum. W okresie   swego istnienia Spółdzielnia tak jak i cała spółdzielczość mieszkaniowa w naszym kraju przechodziła różne etapy i zawirowania.


Były lata wzlotów i upadków , do których niezbyt chętnie powracamy. W 1972 roku Spółdzielnię Mieszkaniową przekształcono w Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową . Nazwa ta jest nadal aktualna. Najbardziej dynamiczny rozwój przypada na lata 80-te minionego wieku. 

Komentarze (1)

Większość pokazanych bloków nie należy do spółdzielni

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.