Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 10476 wyświetleń

Murale ożywiają miasto!

Murale pokrywają coraz więcej elewacji budynków w Polsce. Od lat obserwujemy rosnącą popularność tego typu twórczości i tej metody ozdabiania przestrzeni. Część z nich nawiązuje do wartości i tradycji miasta, inne niosą przesłanie edukacyjne, informacyjne lub prospołeczne. Nie raz przełamują szarość osiedli, uatrakcyjniają i nadają charakteru danemu miejscu. Przez jednych krytykowane, dla innych stanowią prawdziwe dzieła sztuki; zdania są podzielone.

Wykonane za 9 tys. zł malowidło na ścianie budynku mieszkalnego należącego do Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Konstytucji 3 Maja 27, w sąsiedztwie Pływalni Miejskiej i Szpitala Ogólnego, zyskało wielu zwolenników. Obraz przedstawia dziewczynkę w stroju ludowym. Dzieło opatrzono logiem Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie, celem uczczenia 30 lat działalności zespołu.

To nie pierwszy wielkoformatowy obraz w naszym mieście, okazuje się, że tez nie ostatni. Niespełna rok temu, mural powstał na ścianie budynku Grajewskiej Izby Historycznej przy ul. Ełckiej 30. Malowidła mają powstać jeszcze w kilku lokalizacjach. Czekamy zatem na dalszy ciąg :)

 
/e/
 

Komentarze (12)

Na Ełckiej bardzo mi się podoba , natomiast ten przy basenie zdecydowanie nie.

Drogo!!! Ale piękne

Gratuluję pomysłodawcy i wykonawcy. Mural jest piękny: barwny i dynamiczny.

Kiedyś nazywali to graffiti ...

Podoba mi się jeden i drugi! :)

super, pięknie!
..oby nikt mądry graffiti farbkami na dole nie zrobił na tym xd

Ten obraz który przedstawia dziewczynkę w stroju ludowym powinien być na ścianie budynku Grajewskiej Centrum Kultury.

ten na ełckiej to jakaś pomyłka, ale przy basenie wygląda bardzo kolorowo zwłaszcza teraz przy tej szarudze, ale czy warto takie pieniądze inwestować kiedy miasto ma zwracać kasę firmie basenowej? trochę to wywalanie kasy, ale cóż igrzyska no i prezes - parcie -na - szkło ma czym szpanować, bo poza muralem nic...ciiiiiisza, a miała być ameryka

Super, zawsze to inaczej, nie tak szaro w blokach, mural na targowej ozywil okolice.

Piękne murale , więcej takich!!!!

Pikne muralne , pikny będzie dworzec a po srodku fontanna i pikne drogi...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.