niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 7755 wyświetleń

Msza z modlitwą o uzdrowienie

We wtorek 29 listopada Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie


Dlaczego Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie?
We Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie należałoby widzieć bardziej szansę niż zagrożenie. Są one z pewnością wyrazem zdrowego zmysłu wiary ludu Bożego, który właśnie w Eucharystii szuka doświadczenia autentycznego spotkania z Chrystusem jako Zbawicielem i Lekarzem ciał i dusz ludzkich.
Manifestuje się w nich także wiara w działanie Ducha Świętego, który jest obecny nie tylko w samych obrzędach sakramentalnych, lecz – tak jak chce – udziela swoich darów wierzącym dla pożytku całego Kościoła. Jeśli nawet nie jest to wiara pogłębiona i dojrzała, to przecież udział w tych modlitwach sprzyja głoszeniu Słowa Bożego i zdrowej doktryny katolickiej.


Poza tym liczne uzdrowienia, które niezaprzeczalnie dokonują się podczas tych modlitw, posiadają wymiar ewangelizacyjny. Jezus objawia w nich swoją chwałę, aby uczniowie w Niego uwierzyli (J 2,11) i z mocą głosili wszystkim Jego Ewangelię.
Ks. Wojciech Nowacki (teolog, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym i proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży)

W każdy ostatni wtorek miesiąca, w  kościele p.w. św. O.Pio w Grajewie , celebrowana jest Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Wyjątkowa jest na niej  atmosfera silnej wiary, pieśni uwielbienia Boga i ufność w Jego moc. Pan Jezus mówi:
 Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.(Mt 11,28)

Wspólna modlitwę rozpoczynamy śpiewem o godzinie 17:45

Komentarze (13)

W tym Grajewie, to ludzie mają dużo pieniędzy na modlitwy mszalne !

Na modlitwy niepotrzebne są pieniądze tylko otwarte serca i wiara

Do "Wierząca w Boga"... hmmm , to dlaczego w kościele tacę pod nos podstwiają ?!

Ateista nawroc sie dokad nie jest za pozno
A jesli chodzi o tace to na pewno na nia nie dajesz wiec po co ta dyskusja
Zapraszamy we wtorek pomodlimy sie za
Ciebie
Ateisto i na pewno za darmo 😊

Tak, te modlitwy nie winne być łączone ze Mszą Świętą. Dlaczego łączą się je ze Mszą Świętą? Dowiedź - by zebrać tacę, że nieby nie za uzdrowienia.

Do Kasia... tobie jest bardziej portrzebne nawiedzenie- niż mnie nawrócenie. Odnosząc się do tematu "tacy", chciałem zwrócić uwagę na pasożytniczy styl życia kleru w Polsce.... a dotyczy , to nie tylko tacy, ale i innych "pseudo-ceremonii", jak np: święcenie pół-moja mam mieszka na wsi i od dawna jest na rencie- czarni przychodzą i kasują- choć moja mama żadnego pola nie posiada- ale pienądze pazernym klechom się "należą". Moja mama czyni ,to tylko dlatego, by nie być "czarną owcą" w kat. towarzystwie. Następnie wyliczam:po kolęndzie,poźniej ,świecenie święconek, o innych udziwieniach , jak naprzykład dawanie kasy na mszę za zmarych, które nie są odprwawiane idywidualnie- np: jedna dusza-jedna -msza, ale hurtem "odwalane".
Jeśli uważasz ,że twoja wiara jest właściwa, to się módl i uwielbiaj swój zakłamany kościółek, ja na takie patologie czasu nie mam- muszę niestety ciężko pracować- ponieważ modlitwą nie wyżywię się!
Z resztą, jeśli miałbym wybierać boga, to tylko buddę, ponieważ religia Zen , jest oparta na naturze, a w naturze panuje harmonia- czyż może być w życiu coś piekniejszego , niż harmonia rodem z natury !
To wszystko w temacie .

Ateisto! Mieszkam na wsi, na Msze polowe chodzę, chcę to dają ofiarę na nie, nie chcę, to nie daję, żaden ksiądz mnie do tego nie zmusza! Następnie, daję na Mszę Św. w jakiejś intencji, jest ona odprawiana- odprawia ją jeden ksiądz. Przy święconce wrzucam na ofiarę, jak chcę to 2zł, jak chcę to 10zł. Po kolędzie na siłę ksiądz do mnie się też nie pcha, zawsze można udać, że nie ma nas w domu przecież. Nie wiem po co cały ten twój wywód, nie chcesz chodzić do Kościoła, to nie nie chodź, nikt cię do tego nie zmusza, ale nie wmawiaj komuś, że Bogiem jest ksiądz, bo tak nie jest!!! Ja wieżę w Boga i do Kościoła chodzę dla Niego!!! A moja ofiara jest dobrowolna, wszak Kościół też musi mieć z czego rachunki zapłącić, bo takie jest życie. A ty nie dawaj dla tych "klech" jak się wyraziłeś i nie krzycz jak to wielce oni ciebie wykorzystują, bo wszystkich księży też nie mierz jedną miarą!!!

Do Kasi... nie musisz mnie pouczać od czasu jak byłem katolikiem do czasów kiedy zostałem ateistą nie udało mi się spotkać ucziwie i ciężko pracującego księdza. Może warto by spojrzeć na inne religie i wziąć z nich przykład uczciwości, np: religii protestanckiej, gdzie pastor ma pracę,żonę i dzieci. Pastor chodzi do pracy , ponieważ z podtków kościelnych -płaconych przez wiernych nie wyżwił by się, natomiast u nas pasożyty w kieckach pracować ciężko nie muszą ! Jeżeli nie widzisz różnicy , to nie wiem poco się wypowiadasz ! Najlepszym przykładem pokory wszego kościółka są wypasani biskupi na czele z o. Rydzykiem- są "skromni" i "pokorni-dokładnie jak ślubowali- tyle,że w odwrotną stronę. Kościół katolicki zawsze robił i robi dobre interesy na ciemnocie.... może ty nie dajesz za wiele datków- jak piszesz, ale inni pokorni wyznawcy dają. Kościół powinien być opodatkowany , jak również żyć z procentów opodatkownych "owieczek", wówczas wtedy okazałoby ilu ludzi z własnej nieprzymuszonej woli dało by się opodatkować na utrzymanie pasożytniczej instytucji kościelnej ! Amen !

Do Kasi.... odnosząc się do poprzednio napisanego wątku "odwalanej" hurtem mszy za duszę zmarłych- odnoszę wrażenie ,że nie rozumiesz przesłania w moim tekście ! Przesłanie to jest bardzo proste,że jeden ksiądz odprawia jedną mszę hurtem za np: sto duszyczek, zamiast po jednej mszy za duszyczkę... wiadomo dlaczego - czas to pieniądz !

Choop- a nie myslałeś/as o tym ,że uzdrowienie duchowe jest może nawet wazniejsze niz te fizyczne ?

Choop
To wiara nas uzdrawia na tej modlitwie
Choop ale ty chyba do tych nie nalezysz 😩

Pewnie robię coś nie tak, bo byłam wielokrotnie na takich mszach i nie zauważyłam zmiany. Co to znaczy duchowe uzdrowienie? To nie jest sarkazm - proszę o poważną odpowiedź bez złośliwości.

Duchowe uzdrowienie to inaczej nowonarodzenie, zanurzenie się w Bogu, a więc w Miłości, która musi być Zdroworozsądkowa, Mądra, Odważna, Pełna Wiary i Nadziei. Duchowe uzdrowienie, często uzdrawia na ciele i na umyśle - te uzdrowienia idą tak jakby w parze . Zdrowy duch - to zdrowe ciało. Bardzo często taka właśnie jest droga do uzdrowienia na ciele i nie ma ona miejsca na tak zwanych mszach z modlitwami o uzdrowienie tylko zależy od twojej codziennej postawy, która winna na co dzień czerpać z Miłości a w Dzień Pański z EUCHARYSTII. Amen.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.