poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 8335 wyświetleń

Msza z modlitwą o uzdrowienie

30 sierpnia 2016, godz. 17.45

Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie

 

W  kościele pw. św. Ojca Pio w Grajewie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne celebrowana jest w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Jest to również czas uwielbiania Boga i dziękczynienia  za wszystko co czyni w naszym życiu.

Na  najbliższej Mszy będziemy dziękować Bogu za nasze małżeństwa i rodziny oraz uwielbiać za wszelkie dobro.

 

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie małżeństwa sakramentalne. Warto też sobie odpowiedzieć na pytanie:

Kto udziela Sakramentu małżeństwa?

We wszystkich sakramentach, oprócz małżeństwa, kapłan lub biskup jest osobą wypowiadającą sakramentalne słowa oraz wykonującą odpowiednie czynności, przez które Bóg udziela człowiekowi swojej łaski, np. udziela rozgrzeszenia, a Bóg odpuszcza grzechy. W sakramencie małżeństwa natomiast sami małżonkowie, a nie kapłan, sprawują sakrament. Zawarcie małżeństwa polega na tym, że mężczyzna i kobieta składają sobie przysięgę wzajemnej, wiernej i dozgonnej miłości, a Chrystus umacnia ich swoją miłością, aby to, co sobie przyrzekli, było możliwe do zrealizowania, aby stało się treścią ich życia. Nowożeńcy wypowiadają następujące słowa: „Ja, N., biorę ciebie. N., za żonę (męża) i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci”. Kapłan jest tylko świadkiem urzędowym zawarcia sakramentu. Po złożeniu sobie przysięgi miłości przez nowożeńców, mówi on do nich:

"«Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela». Małżeństwo przez was zawarte, ja powagą Kościoła potwierdzam i błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen".

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (8)

Bardzo drogi jest Świadek urzędowy zawarcia sakramentu - jak przystało się na jego świadkowanie.Po co w takim razie są jeszcze potrzebni świadkowie,oni to robią społecznie, a nie za konkretne pieniądze.Godzina tego świadkowania,to najczęściej najniższe w Polsce wynagrodzenie .Coś drogo,Papież nam urzędujący powiedział, że pieniądze nie powinny być przeszkodą do zawarcia małżeństwa, ale chyba nie w Polskim Kościele.Tu jak nie masz grosza,to ślubu sakramentalnego nie uświadczysz.Chyba ,że należysz do Parafii,gdzie służbę pełnia Ojcowie zakonni,tacy ja np.Oblaci Maryji Niepokalanej, nie wiem jak jest u Czcigodnego Ojca w Parafii O.Pio.

Na temat ojca Pio to trudno wypowiadać się bo zaraz zagryzą . Zabrali żłobek , miała być kaplica , nawet dach był a potem dach zniknął i została jakaś bazylika i dach nowy potrzebny .... i łazi się od drzwi do drzwi i żebrze na te remonty . Nie dasz o jest żle ..... a ja nie daję i czuję się z tym dobrze , tylko dlaczego muszę mieć pobudkę rano przez dzwony ?... to chyba jakaś kara ? Dlatego wyprowadzam się z tego miejsca .Wolę ciszę i spokój .

W Kolnie w nowym kościele ksiądz zażyczył sobie 1800 zł. Do tego dochodzą opłaty za kurs przedmałżeński , opłaty za zaświadczenia.

Do ANA-ja też nie daję i nie dam. Już "budowałam" jeden kościół, ten na wylocie na Białystok i dość.Panie zbierające kasię na Pio zgryźliwie mnie traktują, bo nie daję, ostatnio juz nie pukają (czyt. walą w drzwi). I tez mi z tym dobrze. Był żłobek, który byłby bardzo potrzebny jako żłobek, przedszkole, czy nawet popołudniowa świetlica dla dzieci. Była ładna kaplica, był fajny proboszcz. I to miała być kaplica, a nie kośćiól tak blisko bloków. Ty słyszysz tylko dzwony? Szczęślina...ja Musze wysłuchiwać mszy, spiewów itp.-tak jest ustawione nagłośnienie. A ja nie chcę,...chcę słyszeć śpiew ptaków i wiatr ...w niedziele w ogóle nie ma szans na otwarcie okien...to granda...bo naprawdę jest głosno..za głośno...po co to było? Kaplica dla starszych osób, bo blisko-TAK. Ale nie taka świątynia prawie pod nasze schody. I wyrywa się od starszych osób, z niskimi emeryturami czy rentami pieniądze...jestem zdegustowana i zniesmaczona, a do uszu chyba kupię sobie zatyczki..

Ludzie ile was jest agresji, złości nie potraficie docenić tego co macie, nie chcesz nie dawaj i nie narzekaj, ta agresja która was jest zaczyna być chora, to,że nie umiecie sobie radzić sami ze sobą to wasz problem . Ci którzy nie dają najwięcej jęczą. Sam nie jestem za bardzo wierzący,ale nigdy nie stękam. Opanujcie się swoją głupią zazdrość .

Kościół to dom Boży.Bóg to samo szczęście,prawda,pokój. Wydaje się ,że nie chcecie na tę prawdę się otworzyć, a szkoda. Mieszkanie pod kościołem to zaszczyt, a nie udręka.Pomyśl,ile możesz zyskać, a nie chcesz?

Popieram
Antka nie dawaj i nie nakrecaj innych
Ktorzy maja otwarte serca i nie zaluja 10 czy 20 zl raz na miesiac
Na pewno tez nie chodzisz do tego kosciolka wiec daj chodzic tym ktorzy i wiedzs po co i do kogo tam ida
Jestes nastepna ktora powinna wyprowadzic na pustelnie 😆powodzenia

Czy już tylko o pieniądzach potraficie mówić??!! To nie artykuł ze skarbówki, czy handlowy, tylko mówi o rzeczach duchowych - boskich. Wyciszcie się synowie złego ducha - jak łatwo, tak anonimowo wylewać pomyje i jad na innych. przyjrzyj się sobie i zmieniaj siebie na lepsze, a będzie ci się żyło przyjemniej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.