czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

Msza Święta o uzdrowienie

 

Dlaczego Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie?

       We Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie należałoby widzieć bardziej szansę niż zagrożenie. Są one z pewnością wyrazem zdrowego zmysłu wiary ludu Bożego, który właśnie w Eucharystii szuka doświadczenia autentycznego spotkania z Chrystusem jako Zbawicielem i Lekarzem ciał i dusz ludzkich. Manifestuje się w nich także wiara w działanie Ducha Świętego, który jest obecny nie tylko w samych obrzędach sakramentalnych, lecz – tak jak chce – udziela swoich darów wierzącym dla pożytku całego Kościoła. Jeśli nawet nie jest to wiara pogłębiona i dojrzała, to przecież udział w tych modlitwach sprzyja głoszeniu słowa Bożego i zdrowej doktryny katolickiej.
 

Poza tym liczne uzdrowienia, które niezaprzeczalnie dokonują się podczas tych modlitw, posiadają wymiar ewangelizacyjny. Jezus objawia w nich swoją chwałę, aby uczniowie w Niego uwierzyli (J 2,11) i z mocą głosili wszystkim Jego Ewangelię. Ks. Wojciech Nowacki (teolog, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym i proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży)

W każdy ostatni wtorek miesiąca, w kościele pw. św. O.Pio w Grajewie o godz. 18.00, celebrowana jest Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

 

 

Wyjątkowa jest na niej atmosfera silnej wiary, pieśni uwielbienia Boga i ufność w Jego moc.

Pan Jezus mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.(Mt 11,28)

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.