czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7611 wyświetleń

Msza św. za zmarłych strażaków

25 listopada 2016 r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym p.w. NMP Częstochowskiej w Ławsku gm. Wąsosz odprawiona została coroczna msza święta w intencji poległych i zmarłych strażaków z terenu powiatu grajewskiego, na której zgromadziło się około 150 osób związanych z ochroną przeciwpożarową. 

Nabożeństwo pod przewodnictwem ks. kanonika Roberta Zielińskiego, dziekana Dekanatu Szczuczyńskiego celebrowało 7 księży z parafii w Białaszewie, Ławsku, Niedźwiadnej, Radziłowie, Słuczu, Szczuczynie i Wąsoszu. Ksiądz Andrzej Traczyk – kapelan powiatowy strażaków na początku mszy św. wyczytał nazwiska zmarłych strażaków polecanych w tej modlitwie i wygłosił homilię.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyło 17 strażackich pocztów sztandarowych oraz zaproszeni goście - p. Kazimierz Gwiazdowski, poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych na czele z p. Zygmuntem Kruszyńskim, starostą grajewskim, strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego oraz sympatycy pożarnictwa. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i pamięć o zmarłych strażakach.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
fot. KP PSP Grajewo

 

Komentarze (2)

Msza za zmarłych nauczycieli , za strażaków , dzieci nienarodzone , za uzdrowienie .......a kiedy będzie msza za hydraulików , stolarzy , krawców ?

Jak zamówisz to bedzie...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.