Wiadomości

Msza św. za zmarłych strażakówW dniu 27 listopada 2013 r. o godz. 1700 w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Rydzewie gm. Rajgród odprawiona została kolejna już msza święta  w intencji zmarłych i poległych strażaków z terenu powiatu grajewskiego.
           Mszę celebrowało 2 księży, których wspierał w posłudze nadzwyczajny szafarz komunii św.  Marian Podlecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród. Miejscowy proboszcz - ks. Andrzej Pieńkowski dokonał powitania pocztów sztandarowych i uczestników nabożeństwa a listę zmarłych strażaków polecanych Bogu w tej mszy św. odczytał ks. Andrzej  Traczyk – Kapelan Powiatowy Strażaków, który wygłosił również homilię.
          
Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.:
 dh Jarosław Augustowski - Starosta Grajewski, który jest jednocześnie Prezesem    Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grajewie;
 Stanisław Kossakowski - Przewodniczący Rady Powiatu;
 burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu;
 bryg. Andrzej Jabłoński - Komendant Powiatowy PSP w Grajewie;
 kpt. Arkadiusz Lichota – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie;
  strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Grajewie;
 poczet sztandarowy Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, 12 pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz poczet sztandarowy Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno - Wychowawczej;
 renciści i emeryci Państwowej Straży Pożarnej;
 druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych;
 rodziny strażaków i sympatycy pożarnictwa.
Łącznie w uroczystościach uczestniczyło około 120 osób. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i pamięć o zmarłych.   
Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.