niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7165 wyświetleń

Msza św. za zmarłych nauczycieli

Jak jesienny błędny liść, takie jest życie człowieka.
Nie wie skąd przyszedł, dokąd ma iść, i co go w życiu czeka.
Życie jak jesień... coś w nim z blasków lata,
z uśmiechów słońca przez mgły i szarugi,
z złotawych blasków wśród szarego świata,
z kwiatów, co nigdy nie kwitną raz drugi"...
(Marian Gawalewicz)


4 listopada br. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Ojca Pio w Grajewie została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty i osób związanych z grajewską edukacją. Refleksja o nieuchronności przemijania i ludzkim pielgrzymowaniu ku wieczności towarzyszyła modlitwom. Uroczystości przewodniczył J.E. Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski.

W piątkowe  popołudnie kościół zapełnił się przedstawicielami władz samorządowych, związków zawodowych, delegacjami szkół z pocztami sztandarowymi, rodzinami i przyjaciółmi zmarłych. Recytacją wiersza ks. Jana Twardowskiego pt.: „Śpieszmy się” w klimat zadumy i modlitwy wprowadził zebranych Grzegorz Curyło, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie. Odczytano imiona i nazwiska zmarłych, zapalono znicze symbolizujące pamięć o tych, którzy odeszli. Ducha modlitwy rozbudzał śpiew parafialnego zespołu wokalno – instrumentalnego.


Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
e-Grajewo.pl

 

Komentarze (2)

Piękna Msza, wzruszająca, pełna zadumy. Gratulacje dla organizatorów

Piękna idea i piękna uroczystość. Każdy z nas ma takiego nauczyciela, który na zawsze pozostanie w jego sercu. Nie zapominajmy zatem o tych, dla których nauczanie było nie tylko pracą, ale i sensem życia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.