Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3090 wyświetleń

Można już składać wnioski "Rodzina 500+"

Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.    
 
Przyjmowaniem wniosków o świadczenie wychowawcze, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski do ZUS można złożyć tylko drogą elektroniczną przez Internet, a wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpocznie przyjmowanie wniosków o ustalanie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2023/2024 trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

 

Ważne:

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. - wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania :

 

  • Platformę PUE ZUS
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl
  • bankowość elektroniczną.


Jeżeli wniosek na nowy okres świadczeniowy zostanie złożony od 1 lutego do 30 czerwca 2023 r., ZUS przyzna prawo do świadczenia od początku okresu świadczeniowego, tj. od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

 

W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w trakcie trwania okresu, po 30 czerwca 2023 r., prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.

 

piątek, 24 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

piątek, 24 marca 2023

Kondolencje p. Turowskim

Komentarze (16)

O jak dobrze. Znowu bedzie za co gorzalke kupowac. A tanio nie jest

A kiedy rusza program "Żona+"?

To teraz należy jeszcze co niektórym świadczeniobiorcom zapewnić/dać komputer bo zapewne nie wszyscy posiadają i jak biedaki złożą wniosek?

Ciekawe co sobie myślą kobiety które mają dzieci ,czytając te komentarze, znaczy że wszyscy to patologia i dzieci rodzą dla pieniędzy

I tymi wszystkimi plusami złamano społeczeństwu kręgosłup. Nie ważny jest patriotyzm, dbałość o dobro wspólne, rozwój gospodarczy kraju. Ważne są wyłącznie łapówki wyborcze.

Kawaler, bardzo dobry pomysł. Tylko problemem jest jaki powinien być poziom dofinansowania. Czy brać pod uwagę wagę, czy może poziom rozrzutności i marnotrawstwa, a może poziom szkód wyrządzonych dla męża? Zapewne będzie mniej rozwodów.

Kawaler, Kaśka - Wasze poczucie humoru podnosi na duchu, że nie wszystko jeszcze stracone. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Gdzie mogę coś dostać za darmo , ( w mordę to wiem) dzieci wraz z żoną
wykształćiliśmy, nigdy nic Państwo nam nie podarował, jestem w wieku produkcyjnym , niedługo Państwo podnieście wiek emerytalny ,żebym mógł dalej pracować, na ten cały dodatek propagandowy dla Państwa , aby starczyło zdrowia

Kawaler dobrze mówi. Powinno się skupić na przyczynach, a nie na skutkach. Przyczynami właśnie są Panny i Kawalerowie, którzy nie są w związku małżeńskim. I ich wiek zawierania małżeństw jest coraz większy. Dzieci już są skutkami tego małżeństwa. Powinno właśnie się nad tym zastanowić. Może zamiast 500+ dla dzieci. Powinno być 500+ dla męża i 500+ dla żony. Mąż składa wniosek, że ma żonę. A żona składa wniosek, że ma męża. I te kwoty rosną wraz ze stażem małżeńskim.

Marek, a dzieci nie mają już swoich dzieci za które biorą 500, albo będą brali?. Pewnie zrzekli się/zrzekną się. Przykładni obywatele i medal takim. Wszystkie wpisy kipią zazdrością. Również pracuję i nic z tego nie mam, ale wnuczki są zadowolone, że zawsze to coś sobie kupią pożytecznego

Ludzie nie bierzcie tych pieniędzy i nie gadajcie, dla mnie to jest duży zastrzyk do budżetu domowego który inwestuje po części w dom i na kształcenie dzieci a sam pracuje na etacie i wyrabiam około 300 h miesięcznie, więc co ja też jestem patolą co przepija i przejada ? A kolejna kwestią to dlaczego Ci co tak wyśmiewają sie z tego naszego socjalu to milczą w sprawie socjalu u naszych zachodnich sąsiadów np Niemców gdzie u nich na dziecko jest ok 200 euro i więcej, dlaczego tam nie mówicie że jest rozdawnictwo i utrzymanie patoli??

Ale w was jadu. Ja też mam dorosłe dzieci i też i nie pracowałam i dodatków nie było bo kto miał nam dać- jak było wiadomo! Teraz jestem bardzo szczęśliwa że i dzieciom lżej i wnukom na coś starczy ! I mnie emerytura wzrasta ! Tylko zdrowia ! Spokoju i Pokoju ! A nie i wam się nie należy i innym byście z gardła wyrwali bo oni dostają! Co za czasy !

Ci którzy nie mają dzieci są gorsi? Mają tylko tyrać na te wszystkie plusy?

Ewa póżniej jak będziesz na emeryturze to te dzieci co inni wychowóją, będą tyrać jako lekarze,piekarze stolarze, żebyś mogła wygodnie żyć

Spostrzegawczy, madry jestes, a potem sie rozwiesc i od nowa wolska ludowa i znow sie ozenic /pojsc zamaz i tak w kolo panie Macieju! Boze twoj tok myslenia, to tragedia... ale coz "kto z nas nie ma pokus" ! Aaa.. zapomialem jeszcze o jenej historii i pomysle ordo luris, otoz koniecznie kazdy pensjonat i hotel powinien wprowadzic (nie tylko klauzule sumienia) ale rowniez obowiazkowo przy zamawianiu pokoju z podwojnym lozem- dowodu na zawarcie zwiazku malzenskiego !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.