piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 5840 wyświetleń

Mońki. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Kierowca skody nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi po pościgu zatrzymali 19-latka. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając prawie promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jak również niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

 
Policjanci z monieckiej drogówki na ulicy Kolejowej zmierzyli prędkość kierowcy skody. Okazało się, że jechał on 67 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Kierowca zignorował polecenia wydawane przez policjantów i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po 30 minutach pirat drogowy został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu monieckiego kolejny raz kierował pojazdem mając tym razem blisko promil alkoholu. 19-latek jechał także mając sądowy zakaz kierowania obowiązujący do kwietnia 2025 roku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jak również niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

KWP w Białymstoku

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (3)

19 lat pijany za kierownicą i już z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów? To nawet już nie patologia to debilizm !

Pracowałem w prostkach dojeżdżałem, no tam ludzie dziwni są w kacu konka Aresztowali !!! Plotkaz

Żeby nie gonili to by nie uciekał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.