Wiadomości

Mońki: śmiertelne potrącenie

Monieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszłow Jasionówce. 53-latek znajdujący się na nieoświetlonej drodze został potrącony przez 26-latkę kierującą daihatsu. Pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety tam pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Do wypadku doszło 15.12, około godziny 16.00. Jak wstępnie ustalili monieccy policjanci, 26–letnia kierująca daihatsu jadąc ul. Knyszyńską w miejscowości Jasionówka w kierunku Knyszyna na łuku drogi potrąciła pieszego. W miejscu zdarzenia droga nie była oświetlona, a mężczyzna poruszał się po zmroku, poza obszarem zabudowanym bez żadnych elementów odblaskowych. 53–latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Kierująca osobówką była trzeźwa. Teraz monieccy policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci przypominają jednocześnie, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Element odblaskowy należy umieścić w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu tak, aby pieszy był z daleka widoczny.

Ostatnie wydarzenia pokazują jednak, że odblaski powinny być stałym elementem naszego ubioru po zmroku. To dzięki odblaskom jesteśmy widoczni, a tym samym bezpieczniejsi na drogach.  – oficer prasowy KPP w Mońkach

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.