sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10085 wyświetleń

Mońki: Centrum Leczenia Bólu

Ponad 16 mln zł kosztowała budowa otwartego 18 kwietnia br. w Mońkach Regionalnego Centrum Leczenia Bólu. Nowoczesne Centrum o funkcji diagnostyczno-zabiegowo - leczniczej jako część szpitala jest jedną z najważniejszych placówek medycznych w Polsce, która kompleksowo zapewnia realizację potrzeb pacjentów w dziedzinie leczenia bólu.

W ramach inwestycji powstała centralna izba przyjęć z poradnią leczenia bólu i poradnią chirurgiczną oraz blok operacyjny na oddziale chirurgii wraz z pododdziałem leczenia bólu – wszystko po to by pomóc jak największej liczbie pacjentów otrzymywać  pomoc w bardziej komfortowych warunkach. 

Moniecki SPZOZ od 8 lat specjalizuje się w leczeniu przewlekłego bólu różnego pochodzenia. Leczy dolegliwości o typie neuropatycznym, po te, których leczenie nie przynosi pożądanych efektów lub jest niemożliwe. Zapewnia cierpiącym kompleksową opiekę medyczną w Poradni leczenia bólu (leczenie ambulatoryjne) oraz w Pododdziale leczenia bólu - pacjenci leczeni zabiegowo.

Zakres leczenia obejmuje m,in. przerywanie ostrego bólu w zespole rwy kulszowej, rwy udowej, rwy barkowej, bóle kostne, stawowe, mięśniowe, kręgosłupa  i inne bóle narządu ruchu, bóle neuropatyczne, nerwobóle, migreny i inne bóle głowy czy też bóle pourazowe i pooperacyjne.


Do poradni leczenia bólu może zgłosić się każdy ubezpieczony pacjent,
wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

W kolejce na wizytę trzeba czekać blisko pół roku.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (4)

a co robic przez pol roku czekac na zbawienie ?

Mońki potrafią brawo a Grajewo i Rajgród nic w tym kierunku. Mam pytanie ten dworzec PKP w Grajewie to już zrobiony z godnie z obietnicami wyborczymi miał być zrobiony tuz po wyborach ?????????????

dopóki była to poradnia leczenia bólu wystarczyło trzy tygodnie oczekiwania w kolejce, a w nowoczesnym centrum regionalnym trzeba czekać około pół roku. Jestem przekonany, iż bardzo chory system ochrony zdrowia wydłuży czas oczekiwania na ponad rok.Zus będzie zdowolony, lekarz zadowolony, a pacjent nie musi aby płacił większy haracz to może i dłużej poczekać

Do obiecywać nic nie ma zrobionego :( nawet nie ma tych starych przystanków musisz czekać pod gołym niebem na autobus .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.