czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 16391 wyświetleń

Mogło skończyć się tragicznie


Policjanci z Posterunku Policji w Rajgrodzie udzielili pomocy dwóm mieszkańcom Białegostoku, którym podczas pływania wywróciła się żaglówka. Gdyby nie szybka reakcja mundurowych to zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.

W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 12.00, dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wywróceniu żaglówki w pobliżu miejscowości Opartowo na jeziorze Rajgrodzkim. Na miejsce natychmiast popłynęli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Rajgrodzie, pełniący służbę na łodzi służbowej "Harpun”. Bezzwłocznie podjęli oni akcję ratunkową. W pobliżu wywróconej żaglówki typu "Omega”, w wodzie zauważyli dwóch mężczyzn, których fala znosiła na otwarty akwen. Policjanci natychmiast wyciągnęli ich z wody. Szczęśliwie nie doznali oni żądnych obrażeń ciała.

Poszkodowanymi okazali się dwaj białostoczanie w wieku 27 i 31 –lat. Wywróconą łódź odholowano do przystani pobliskiego ośrodka wypoczynkowego, gdzie z pomocą Straży Pożarnej została postawiona - KWP w BiałymstokuWAKACYJNY WYPOCZYNEK – Lato 2013 - (tu czytaj więcej)

 


środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (12)

Tadeusz - Brawoooooooo!

Do postawienia Omegi wołać Straż Pożarną?
żarty jakieś?

ale do topielca juz tak... w takich wypadkach alarmuje sie sluzby chyba coo

aż dziwne, ostatnio byłem w Rajgrodzie, dziewczyna która wyraźnie nie umiała pływać została wepchnięta do wody i ratownik nawet nie zwrócił na to uwagi a był obok, na szczęście jacyś chłopcy wskoczyli i pomogli jej wyjść - BRAWA DLA NICH

a gdzie wopr

A ja sie zapytowywuje Gdzie W O P R ? czy tylko zajmuje sie relaksowym pływaniem motorówkami i skuterami po jeziorze rajgrodzkim? Może ktos zna telefon alarmowy do WOPR ?

A co czyni WOPR na jeziorze rajgrodzkim? - WOPRowcy ganiają motorówkami i skuterami po jeziorze ale żeby ratowac to oni nie od tego. A kto zna numer ratunkowy do WOPR? Stawiam kawę z browarem !

Omege stawia się w kilka minut, w dwóch powinni sobie dać rade bez najmniejszego problemu.

radek to bylo trzeba przyjechac i postawic... teraz to kazdy cwaniak

Numer wopr 601-100-100 numer jest juz 6lat i jak ci❓hehehe

Postawić powinni ci co ją przewrócili. Radek ma rację, to banalnie proste.
problemem są właśnie niedzielni żeglarze, bez patentów, umiejętności i co najgorsze - bez wyobraźni.

mam nadzieję, że za akcję ratunkową zapłacili, bo nie sądzę by byli na taką okoliczność ubezpieczeni

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.