Kultura i rozrywka

Modlili się w intencji Tych, którzy odeszli na wieczną służbę

3 grudnia br. o godz. 17.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji poległych i zmarłych strażaków z terenu powiatu grajewskiego. 


Nabożeństwo koncelebrowało 3 księży pod przewodnictwem ks. dziekana Hieronima Mojżuka. Homilię wygłosił ks. dr Sebastian Markiewicz, a nazwiska zmarłych strażaków polecanych w tej mszy wyczytał ks. Andrzej Traczyk, kapelan powiatowy strażaków.


Na wspólną modlitwę w intencji Tych, którzy odeszli na wieczną służbę zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych, kierownictwo oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, emeryci i renciści pożarnictwa, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego, poczty sztandarowe, sympatycy pożarnictwa oraz licznie przybyli wierni. 
Nabożeństwo za strażaków z regionu na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.