czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 9302 wyświetleń

Modernizacja ul. W. Polskiego

We wrześniu br. na ulicy Wojska Polskiego, na odcinku 1400 metrów - od wysokości skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja do Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie, leżącej w ciągu drogi krajowej 65 - rozpoczęły się prace drogowe.


Ich realizacja została podzielona na dwa etapy. Drogowcy jeszcze w tym roku wykonają kanalizację deszczową oraz przebudują urządzenia sieci energetycznej i teletechnicznej. Obecnie ich prace skoncentrowały się na budowie dwóch studni deszczowych. W przyszłym roku zaplanowane jest położenie nowej nawierzchni bitumicznej, remont chodników,  zostanie zmieniona organizacja ruchu. Pojawią się m.in. wysepki spowalniające, kanalizujące ruch czy zatoka autobusowa.

- Mając na względzie problemy z odprowadzaniem wód opadowych Miasto przez wiele lat ubiegało się o remont tej drogi. Dziś cieszy nas prowadzona inwestycja   – oświadczył Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Remont prowadzony jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, które mają być sukcesywnie likwidowane na drogach krajowych.

Jednym z głównych priorytetów Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w tym niechronionych. Budowa nowych i poprawa stanu istniejących dróg, przebudowa skrzyżowań, budowa azyli dla pieszych, zatok autobusowych, lewoskrętów, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w kolejnych latach będzie kontynuowana. Inwestycje drogowe z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, powinny zostać jak najszybciej przeprowadzone także na ulicach Piłsudskiego i Kopernika (DK 61).


e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (17)

na chol te wysepki spowalniajace!!!! czy z tego nie mozna sie wycofac??

Panie Burmistrzu proszę przypilnować w imieniu mieszkańców Grajewa i przejezdnych użytkowników drogi objętej remontem aby zaprojektowano studzienki deszczowe i kanalizacyjne dokładnie między kołami przejeżdżających pojazdów a nie jak to jest na ul Ełckiej pod kołami. Pozwoli to na cichszy przejazd pojazdów i uniknięcie w przyszłości kosztownych remontów rozjechanych pokryw.

Kolejne progi zwalniające... Chyba trzeba zmienić miejsce zamieszkania

Po co te wysepki. ? Czemu władze. Miasta nie mogą nic zrobić by powstały tam po dwa pasy ruchu tak jak jest to w Ełku. Kiedy skończy się ograniczanie przestrzeni na drogach w Grajewie?

Panie Burmistrzu czy te wysepki sa potrzebne ? poprostu bedzie tylko smrod i lomot podskakujacych aut glosno beda mieli mieszkancy mieszkajac blisko drogi i smrod prosze z tego sie wycofac i to prawda z tymi studzienkami na elckiej jest masakra i to samo na przemyslowej!!!

Te progi to niby mają poprawić bespieczęstwo ? , będzie więcej spalin w tym miejscu oraz niszczenie samochodu na tych progach chyba że jakiś warsztat będzie miał zarabiać na naprawie zawieszenia , opanujcie się z tymi progami bo to żadne wyjście . Zajmijcie się lepiej oświetleniem nad każdym przejściem bo są słabo oświetlone .

wysepki musza byc, gdyz niektórzy nie umieja wolno jezdzic, a to dla bezpieczenstwa

najlepiej narobić studzienek i progów zwalniających i burmistrz zadowolony a to że my mieszkańcy rozwalamy sobie samochody mam na myśli zawieszenie to wszyscy maja głęboko gdzieś zamias zlikwidować wysokie krawężniki i mam na myśli parking przy bożennie to robicie progi zwalniające śmiech na sali w jakim mieście są progi zwalniające na głównej ulicy? to jest jakaś kpina ze strony władz miasta!!!!!! Ludzie weście się w garść i wywalcie go ze stołka co on robi z miasetm!!!!! nie dość żę wywala pieniądze na niepotrzebne rzeczy mam na myśli chodnik na ul. konopskiej który był w tamtym roku wymieniany!!!! ludzie czas się obudzić ze snu zobaczcie co on robi z naszego miasta!!!!!

Zamiast wysepek spowalniających zróbcie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Powariowali... te wysepki w tym miejscu to tylko wywalenie w błoto pieniędzy.. Dramat, będzie jeszcze gorzej niż było.

Czy zostaną położone nowe chodniki, czy z powrotem te połamane płytki pamiętające jeszcze lata komuny???

sprawdzonym pomysłem udrożnienia ruchu są ronda,które są realizowane w wielu miastach(patrz Ełk, Zambrów) .Pomysł ten kieruję pod rozwagę władzom miasta jako perspektywiczne rozwiązanie.

Z Dwornej nie mozna wyjechać normalnie i z Kolejowej to samo ....k...a m.ć..czy w tym miescie ktos rządzi i mysli

panie burmistrzu prosimy by pan sie odniosl do tego tematu co chodzi o wysepki na wojska polskiego poprostu nawet tu przy moscie malo kto chodzi a samochody beda skakac i zaklocac spokoj prosze sie z tego wycofac

Czy w Grajewie nikt nie umie czytać ze zrozumieniem ?
Czy napisano tu że mają być progi zwalniające leżące w poprzek drogi? Chodzi o wysepki na środku drogi jak na Ełckiej przy Savonie czy dalej Izbie Historycznej gdzie pieszy może przystanąć na środku drogi nie wiem czy będą tu też przejścia ale nie oszukujmy się robi się ciaśniejszy przejazd przez co czy tak do końca robi się bezpieczniej to kwestia dyskusyjna....

wysepka na wojska polskiego przy sklepie gust juz jest oni chca zrobic progi w poprzek drogi do tom

Ale remont będzie od okolic ul.Konstytucji wiec przy Guście nic nie beda zmieniać i jestem przekonany ze chodzi o wysepki na środku a nie progi objeździłem pol Europy i nie przypominam sobie na głównej drodze progów zwalniających a byłby to ewenement jeżeli zrobiliby to u nas...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.