sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

Mobilne Centrum

Doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przyjechali na specjalne zaproszenie do Grajewa, by po raz pierwszy przeprowadzić zajęcia edukacyjno-informacyjne i warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej z młodzieżą szkolną.

ZSM nr 1PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH
II EDYCJI RZĄDOWEGO PROGRAMU "PIERWSZA PRACA"

Inauguracja działalności Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej rozpoczęła się w całym kraju 11 października br. i była integralną częścią Ogólnopolskich Targów Edukacyjno-Informacyjnych OHP pod hasłem "Z nami sukces jest możliwy".
Adresaci projektu
Mobilne Centra Informacji Zawodowej kierują swoje działania do młodzieży w wieku 15 - 25 lat, a w szczególności do:
- młodzieży zaniedbanej, o zmniejszonych szansach życiowych, pochodzącej ze środowisk niedostosowanych społecznie, z rodzin niepełnych, zubożałych, młodzieży wymagającej oddziaływań wychowawczych i kształcenia zawodowego warunkującego samodzielny start w dorosłe życie;
- absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (bądź uczniów ostatnich klas tych szkół, absolwentów wyższych uczelni - młodzieży wykształconej i z pewnymi już kwalifikacjami zawodowymi, zagrożonej bezrobociem bądź bezrobotnej;
- uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, którzy w czasie wolnym od nauki chcą pracować za pośrednictwem OHP i tym samym poprawić własną sytuację materialną.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.